ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
Škola dnes > Třídy > 9 třída > Akce a soutěže

Akce a soutěže naší třídy

Po prázdninách, které jsme si všichni samozřejmě hodně užili, zase nastupujeme do školy, konkrétně do deváté třídy. Tento rok nás čeká výběr školy, doučování, výběr výletu, cesta do Anglie, nacvičování na akademii a přijímačky. Na přijímačky se budeme doučovat od konce října, dvě hodiny češtiny týdně a dvě hodiny matematiky týdně. Poslední rok na téhle škole bychom si měli užít, proto nám všichni držte palce, ať vše dobře dopadne.

Adam Havlíček

Září | 25. 9. 2019

Skanzen Strážnice

Na našem dvoudenním výletě do Strážnice jsme 25. 9. navštívili místní skanzen. Náš program byl o vraždě Cyrila a náš úkol byl si všechny informace zapisovat a přemýšlet nad viníkem. Celou dobu během této interaktivní hry jsme poslouchali výpovědi jednotlivých podezřelých. Na některých místech jsme dokonce i viděli postavy ze slámy, které představovaly lidi blízké zavražděnému. Nakonec jsme přišli na to, že ho zabil omylem táta jeho manželky při obětí vyvolané potyčce, ve které ho otec odmrštil na dřevěné kolečko. Celá tato exkurze většinu naší třídy hodně bavila a ocenili bychom, kdyby bylo více takových exkurzí.

Adam Havlíček

Zámek Strážnice

Ve středu 25. 9. jsme se zúčastnili prohlídky zámku ve Strážnici. Byly nám představeny obrazy vlastníků zámku, které byly umístěny nad schodištěm. Dále jsme zamířili do společenské místnosti s knihovnou. Zde nám byl ukázán kus původní podlahy a tehdejší zbraně. Další místnost byla s obrazem panovnice. Byl namalován tak, aby se díval na všechny strany. Poslední místnost byla velká knihovna s glóbusem. Na úplný konec jsme si prohlédli galerie. První byla s obrazy a druhá s kroji. Moc jsme si to užili.

Klára Sirková

Moravské zemské muzeum

Dne 26. 9. 2019 jsme navštívili Moravské zemské muzeum za účelem lepšího poznání dějin 2. poloviny 20. století. Jelikož je celá expozice velice rozsáhlá, prošli jsme pouze jednu část, ve které byly poznatky o první a druhé světové válce, stylu oblékání, legionářích
a zahraničních odbojích. Paní průvodkyně nám přichystala výjimečnou přednášku, jejíž unikátnost spočívala v tom, že jsme si výklad udělali sami sobě. Rozdělili jsme se tedy do skupin a každá z nich dostala rozdílný informační materiál. Při každém nedostatku nás vždy průvodkyně doplnila. Z této přednášky jsme si rozhodně hodně odnesli a jen tak na ni nezapomeneme.

Vojtěch Cerhák