Škola dnes > Třídy > 9 třída > Akce a soutěže

Akce a soutěže naší třídy

Začátek školy | 3. 9. 2018

Školní rok 2018/2019 je pro naši třídu posledním na základní škole. Budeme muset vynaložit velké úsilí, abychom v pololetí dosáhli co nejlepšího vysvědčení, které je jedním z kritérií pro přijetí na střední školy. Přijímací zkoušky nás čekají v dubnu 2019 a jejich přípravu rozhodně nepodceníme.

Říjen v 9.třídě | 18. 10. 2018

HIV, AIDS

Dne 10. října 2018 se uskutečnila v naší škole přednáška na téma HIV, AIDS. Toto téma je velmi závažné a zajímavé, víme, že na AIDS zemřel například zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury.

Dozvěděli jsme se, jak se můžeme HIV nakazit, ale hlavně chránit. Těmito radami bychom se měli všichni řídit.

Přehlídka středních škol

Dne 18. října 2018 se 9. třída vypravila do Svitav, aby v kulrurním centru Fabrika navštívila Přehlídku, neboli Burzu středních škol.

V sále nás čekalo velké množství stanovišť, na kterých zástupci středních škol prezentovali svoji školu. Hned u vchodu byla Střední průmyslová škola Pardubice, která nabízí několik maturitních i učebních oborů. Žáci této školy předvedli několik zajímavých chemických pokusů. Kousek vedle byli zástupci Masarykovy školy práce v Letovicích, kde jsme mohli vidět keramické výrobky. Také jsme zjistili, že je velká poptávka po řemeslech, jako je zedník nebo instalatér. U některých škol jsme se mohli nechat zkrášlit kadeřnicemi a kosmetičkami, jinde jsme zase ochutnali cukrářské výrobky.

Získali jsme množství letáčků, které propagují jednotlivé školy. Dozvěděli jsme se spoustu informací o studiu.

Ze všech informací nám šla hlava kolem. Jěště stále máme čas rozhodnout se, kterou školu si vybereme. A tato burza nám v tom dozajista pomohla.