ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktGDPR
Škola dnes > Třídy > 9 třída > Akce a soutěže

Akce a soutěže naší třídy

Začátek školy | 3. 9. 2018

Školní rok 2018/2019 je pro naši třídu posledním na základní škole. Budeme muset vynaložit velké úsilí, abychom v pololetí dosáhli co nejlepšího vysvědčení, které je jedním z kritérií pro přijetí na střední školy. Přijímací zkoušky nás čekají v dubnu 2019 a jejich přípravu rozhodně nepodceníme. 

Říjen v 9.třídě | 18. 10. 2018

HIV, AIDS

 

Dne 10. října 2018 se uskutečnila v naší škole přednáška na téma HIV, AIDS. Toto téma je velmi závažné a zajímavé, víme, že na AIDS zemřel například zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury.

Dozvěděli jsme se, jak se můžeme HIV nakazit, ale hlavně chránit. Těmito radami bychom se měli všichni řídit.

 

Přehlídka středních škol

 

Dne 18. října 2018 se 9. třída vypravila do Svitav, aby v kulrurním centru Fabrika navštívila Přehlídku, neboli Burzu středních škol.

V sále nás čekalo velké množství stanovišť, na kterých zástupci středních škol prezentovali svoji školu. Hned u vchodu byla Střední průmyslová škola Pardubice, která nabízí několik maturitních i učebních oborů. Žáci této školy předvedli několik zajímavých chemických pokusů. Kousek vedle byli zástupci Masarykovy školy práce v Letovicích, kde jsme mohli vidět keramické výrobky. Také jsme zjistili, že je velká poptávka po řemeslech, jako je zedník nebo instalatér. U některých škol jsme se mohli nechat zkrášlit kadeřnicemi a kosmetičkami, jinde jsme zase ochutnali cukrářské výrobky.

Získali jsme množství letáčků, které propagují jednotlivé školy. Dozvěděli jsme se spoustu informací o studiu.

Ze všech informací nám šla hlava kolem. Jěště stále máme čas rozhodnout se, kterou školu si vybereme. A tato burza nám v tom dozajista pomohla.

Listopad | 22. 11. 2018

Národní zemědělské muzeum Praha


 

            Dne 14. listopadu 2018 se celý druhý stupeň vydal do Prahy do Národního zemědělského muzea. Tam už na nás čekali průvodci, kteří nás postupně provedli muzeem. Měli pro nás připraveny programy Voda v krajině, Lesníkův rok a Rybářství. V každém oddělení jsme plnili zajímavé úkoly a vyplňovali pracovní listy.

            Nakonec jsme po točitých schodech vyšli na střechu muzea, odkud byl nádherný výhled na Prahu.

 

Technohrátky

 

         Ve čtvrtek 22. listopadu 2018 jsme navštívili Integrovanou střední školu Moravská Třebová, kde se konaly Technohrátky. Celkem se účastnilo deset základních škol.

            V 10:00 byly zahájeny praktické ukázky a soutěže. Nejprve nás čekala venku ukázka výcviku policejních psů, poté jsme se s průvodkyněmi vydali do budovy, kde se vyučuje obor Bezpečnostně právní činnost. Zde jsme si vyzkoušeli s střelbu z laserové pistole. Nejlépe střílela Šárka Pavlíčková. V oboru Sociální činnost jsme skládali tangramy, vyráběli záložky a zkoušeli obvazovou techniku. Dále následoval obor Kuchař-číšník, kde si Daniela Cejpová, Tereza Soldánová a Marek Lánik vyzkoušeli slalom s táckem se třemi plnými sklenicemi kolem stolů. Monika Kučková si pak vyzkoušela namíchat nápoje, samozřejmě nealko. Nakonec jsme odpovídali na otázky v testu z oboru Hotelnictví. V poslední budově se učí klempíři a pokrývači. Zde jsme hádali nářadí, nýtovali jsme a skládali střešní krytinu. Toho se ujal Marek Lánik a Marian Hampel. Za každý úkol jsme dostali body.

            Posledním bodem programu byla vědomostní soutěž Hej ty, víš to?, kde jsme odpovídali na otázky týkající se oborů, které se na škole vyučují.

            Po celkovém sečtení bodů jsme obsadili 6. místo. Den jsme si užili a někteří z nás získané zkušenosti zúročí na středních školách.

 

 

Memento

 

            V pátek 30. listopadu 2018 jsme zhlédli v podání umělecké agentury Rajcha dramatizaci románu Radka Johna Memento. Životní příběh Michala Otavy líčí cestu, z níž není návratu. Je pro nás varováním – mementem před tím, kam může člověka droga dovést – až na samé dno i za něj.

 

Prosinec | 1. 12. 2018

Den otevřených dveří


 

             V sobotu dne 1. prosince 2018 se v naší škole uskutečnil den otevřených dveří. Naše třída měla postupně tři dvacetiminutové vyučovací hodiny, a to český jazyk, přírodopis a základy práce s počítačem.

            V češtině jsme procvičovali přídavná jména na interaktivní tabuli, v přírodopisu nás čekalo opakování lidského těla a v základech práce s počítačem jsme kreslili sluníčko a berušku v programu Zoner Callisto 5.

 

Exkurze THT a Střední škola obchodu a služeb SČMDS Polička


           

            5. prosince 2018 naše třída navštívila firmu THT Polička, která se zabývá opravou a kompletací požárních automobilů, vozidel a kontejnerů pro technické zásahy, likvidaci ekologických havárií a speciálních vozidel dle požadavků zákazníků.

            Měli jsme možnost vidět různá požární auta v různých etapách výroby. Je neuvěřitelné, kolik  zaměstnanců pracuje na jednom autu, aby mohlo vyjet do terénu a pomáhat při požárech a dopravních nehodách.

 

            Ve stejný den jsme se přemístili do Střední školy obchodu a služeb SČMDS Polička. Tam se nás ujala paní ředitelka, která nás seznámila s obory, které se na této škole vyučují. Potom jsme šli do několik desítek metrů vzdáleného pracoviště, které slouží pro praktický výcvik některých oborů.

            V kadeřnictví nám nabídli, že si můžeme nechat upravit vlasy. A začalo mytí, stříhání, žehlení, kulmování. Ve vedlejší místnosti jsme si mohli nechat namasírovat šíji. Poslední část patřila kosmetice a nehtům, takže úprava obočí, lakování nehtů. Tuto část exkurze si užila hlavně děvčata.

            V této škole se nám moc líbilo a dvě naše žákyně budou podávat na dva obory přihlášku.

 

 

 

Pololetní vysvědčení | 31. 1. 2019

            31. leden 2019 jsme všichni s napětím očekávali. Pololetní vysvědčení v 9. třídě je velmi důležité, protože známky se zapisují na přihlášku na střední školy, na které se hlásíme. Důležitý je průměr známek a jednotlivé známky z předmětů, které jsou pro danou střední školu prioritní.

            Téměř všichni, kteří se hlásí na maturitní obory, dosáhli na vyznamenání. Dva žáci mají  samé jedničky, osm žáků má od jedné do osmi dvojek.

            V současné době se pečlivě připravují na přijímací zkoušky, které proběhnou v termínech 12. a 15. dubna 2019.