Škola dnes > Třídy > 8 třída > Akce a soutěže

Akce a soutěže naší třídy

Už je to zase tady, škola. Dne 3. 9. 2018 jsme opět zasedli do lavic naší školy a čeká nás celý rok učení. Nikomu se nic zlého za prázdniny nestalo a každý má šťastné vzpomínky. Těšili jsme se na našeho pana učitele Radima Švancaru a jeho vtípky.

Klára Sirková

Dne 19. 9. 2018 se naše třída jela podívat do Národního památníku 2. světové války do Hrabyně. V tomto muzeu nám řekli něco o 2. světové válce, ale také o životě občanů měst a vesnic. Hned jak jsme dorazili, dozvěděli jme se o přídělovém systému a o přídělových lístcích. Zjistili jsme, že to jsou vlastně lístky a na nich je napsáno určité množství různých druhů jídla, které si pak občané můžou nakupovat. Při prezentaci občas paní, která nám o těchto věcech říkala, zastavila
a dala nám nějakých věcí ochutnat. Ochutali jsme kostku cukru politou Alpou, kafe barvou připomínající vodu, ale chutnalo jako kafe atd.

V druhé části programu jsme se podívali na expozici a viděli jsme například obrovskou zeď popsanou jmény padlých vojáků ve 2. světové válce, sochy dětí ze sádry, které četli své dopisy domů, schody smrti – Němci nechali Židy nosit do těchto schodů těžké kameny, ale ty schody měli každý jiný tvar a jinou výšku. Dále jsme viděli spoustu zbraní. Výlet jsme si všichni poměrně užili.

Adam Havlíček

Říjen v 8.třídě | 1. 10. 2018

Poznáváme své sousedy

Dne 9. října se naše třída podívala za naší partnerskou školou do Rakouska. Navštívili jsme Národní park Podyjí. V tomto parku jsme se procházeli a po nějaké chvíli se vždy zastavilo
a hrála se nějaká hra ve skupinách. Například jsme přiřazovali zvíře ke stopě atd. Na konci tohoto programu jsme byli i s Rakušany na hřišti, kde jsme se s některými seznámili. Výlet jsme si užili
a doufáme, že je ještě někdy uvidíme.

Adam Havlíček

Tomáš Kubeš

Dne 11. 10. se 8. a 9. třída zúčastnila zeměpisného programu o Střední Americe. Během programu jsme stihli více poznat 3 země, Panamu, Nikaraguu a Guatemalu. Například jsme se dozvěděli, že v Panamě se dorozumíte jen španělsky a také je většina země pokryta národními parky. Nikaragua je chudá země důsledkem občanské války, ale pro turisty je zajímavé, že v této zemi jsou stále činné sopky. A nakonec Guatemala, to je velmi nebezpečná země.

Anežka Bauerová

Divadelní učebnice

V úterý 16. října jsme se zúčastnili představení Divadélka pro školy Divadelní učebnice aneb české divadlo 20. století. Herci nám předvedli ukázku ze hry Don Juan a comp od Osvobozeného divadla, Válku s mloky od Karla Čapka, úryvek z repertoáru J. Suchého a J. Šlitra
z divadla Semafor, Baladu pro Banditu od divadla Husa na provázku a Vyšetřování ztráty třídní knihy od Divadla Járy Cimrmana. Do vystoupení byla zapojena i žačka 9. ročníku jako Eržika. Velice jme si to užili a těšíme se na další rok.

Klára Sirková