EVROPSKÉ OMALOVÁNKY

4. 12. jsme se zúčastnili výukového programu o EU. V loňském roce jsme se seznámili s tím, co je to EU a jaké má symboly. To jsme si v úvodu lekce zopakovali a navázali jsme na jednotlivé členské země, abychom je blíže poznali. K tomu nám sloužilo pěkné video Evropské pexeso. Následovala aktivita, kdy jsme se rozdělili do dvojic a doplňovali získané poznatky do pracovních listů.

Bavilo nás to, ale bohužel bylo málo času, a tak jsme vše nestihli. Rádi bychom tuto aktivitu dokončili v rámci hodiny vlastivědy.

DSC_0187.JPGDSC_0190.JPGDSC_0191.JPG

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

5. 12. obcházel třídy ve škole Mikuláš se svou družinou, kterou tvořilo několik andělů a spousta čertů. Někteří žáci se báli, jiní se dobře bavili. Společně jsme zazpívali písničku a slíbili, že se polepšíme.

DSC_0198.JPGDSC_0199.JPGDSC_0201.JPG

AUSTRÁLIE

7. 12. nás čekala velice zajímavá a poutavá přednáška o Austrálii, vedená převážně v anglickém jazyce (prokládaném češtinou). Fotografie i videa z této krásné země nás nadchly a okouzlily. Úchvatná příroda, živočichové, rostliny, kultura, stavby… Dozvěděli jsme se, jak se jmenují původní obyvatelé, kterým krokodýlům je třeba se vyhnout, jak si pochovat klokana, viděli jsme unikátní stavby termitů, papoušky, obří kameny, vodopády a kaňony.

RECYKLOHRANÍ

13. 12. jsme plnili další úkol. Tentokrát jsme pracovali s metodikou Ekoabeceda aneb Malý průvodce světem plastových obalů. Zaměřili jsme se na obaly kolem nás, pracovali jsme s letáky a vystřihovali zboží, které jsme následně třídili podle toho, v jakém se nachází obalu. Zopakovali jsme si barvy jednotlivých kontejnerů na tříděný odpad a přemýšleli, jak bychom mohli předcházet velkému množství obalů i odpadu. Velmi nás bavila aktivita Trimino, kdy jsme ve skupinách skládali k sobě rozstříhané trojúhelníky tak, aby sousedily vždy dvě strany s výrazy, které k sobě patří (např. odpadky – volně nepohazujeme, plast patří do – žlutý kontejner).

-trashed-1705067965-DSC_0180.JPGDSC_0174-(1).JPGDSC_0177-(2).JPGDSC_0183.JPG