ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktGDPR
Škola dnes > Třídy > 3 třída > Akce a soutěže

Akce a soutěže naší třídy

První zvonění | 3. 9. 2018

V pondělí 3. září jsme se všichni opět sešli v naší třídě. Už jsme třeťáci a přibyl nám další předmět - ANGLIČTINA!!!

Do 3. třídy nastoupilo 19 žáků - 12 chlapců a 7 děvčat. Zůstala nám i paní asistentka Pavlína Houserová, která pomáhá žákům při výuce.

Čtyři naši žáci dochází do třídy z rozšířenou výukou k paní učitelce Zdeňce Drápelové a vracejí se k nám na tělocvik, pracovní, výtvarnou a hudební výchovu.

V prvním školním týdnu jsme se seznámili se školním řádem, určili jsme si pravidla chování a slušné komunikace.

Povídali jsme si o prázdninách a o tom co všechno jsme zažili.

Přeji dětem hodně sil do třetí třídy a rodičům hodně trpělivosti se svými dětmi.

                            

                                                                   tř. učitelka Lenka KissováNa vycházce jsem nasbírali podzimní přírodniny, které jsme využili na výrobu housenek a koláže obličejů. Četli jsme příběh o Pipi Dlouhé punčoše, pak ji děti nakreslily, vybarvily a barevně orámovaly. I když máme krásné babí léto, vzali jsme si papírové gumáky a skočili do kaluží.1. listopadu 2018 žáci 2., 3., 4. a 5. třídy naší školy absolvovali exkurzi do Zemědělského muzea v Praze v rámci projektu VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY PAMĚŤOVÝCH INSTITUCÍ DO ŠKOL. Jedná se o edukační programy v muzeích a památnících.

V několika hodinovém bloku se žáci seznámili s historií zemědělství od pravěku po dnešek. Prohlédli si zemědělské stroje našich předků i nádoby k ukládání obilí a vypěstovaných plodin.

Součástí expozice bylo i rybářství, kde bylo možné obeznámit se s funkcí přehrad a chovem různých druhů sladkovodních ryb u nás.

Oddělení lesnictví poskytlo ucelenou představu o významu lesa pro celý ekosystém.

Na modelech si žáci mohli vyzkoušet např. hospodaření s vodou v domácnosti, mletí obilovin, jak pracuje pila apod.Celá expozice vzbudila u žáků velký zájem.

Prosinec | 1. 12. 2018

VÁNOCE NA VESELÉM KOPCI


 

4. 12. navštívili žáci 1. – 4. třídy v rámci vzdělávacího programu "Paměťové instituce" Veselý Kopec u Hlinska.

V několika staveních jsme se seznámili s tradicemi, které v minulosti provázely zimní období.

Počasí bylo deštivé a nevlídné, o to příjemnější byla atmosféra chaloupek, kde sálalo teplo z kachlových kamen.

Usedlost u Pilných nás lákala na ukázku výroby perníků tlačených do dřevěných forem. Hájenka z Kozojed nabízela krásné, ručně vyráběné korálkové ozdoby, svíčky a další dárkové předměty, které jsme si mohli ihned zakoupit. V další chalupě probíhala ukázka malování skleněných ozdob a jejich prodej. Zaujal nás také mlýn s velkým mlýnským kolem, vodní pila, loutkářská maringotka, kolářská dílna či muzeum starých zemědělských strojů.

Nakoupili jsme si pěkné dárky a odjížděli jsme velmi spokojeni.

Následoval oběd v Pekle Čertovina. V pohádkovém prostředí jsme se cítili skvěle a jídlo bylo pekelně dobré.

Našlo se ale bohužel dost dětí, které nic nebaví, nic nepotěší, nic nepřekvapí

a které si krátily dlouhou chvíli svým vlastním (pro ostatní nepochopitelným) programem.

 

 

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA


 

5. 12. navštívil mladší školáky Mikuláš s andělem a čertem.

Všechny děti 1. – 4. třídy musely prokázat, že se ve škole něco naučily, že se umí slušně chovat a mají dobré srdce. Neobešlo se to bez básniček, písniček, domlouvání a slibování.

Mikuláš s andělem děti obdarovali a čert, který se tolik těšil, že si odnese pomocníky do pekla, nakonec odešel s prázdným pytlem.

 

NÁVŠTĚVA FILMOVÉHO PŘEDSTAVENÍ

 

Před vánočními prázdninami v pátek 7. 12. si děti z prvního stupně naší ZŠ zpříjemnily očekávání na příchod vytouženého Ježíška návštěvou kina ve Svitavách.

Film, který všechny náramně pobavil, se jmenoval Hotel Transylvánia 3 - Příšerózní dovolená. V tomto animovaném příběhu se děti setkaly s jejich oblíbenou rodinkou strašidel a vydaly se s ní na výletní parník, kde Drákula a jeho doprovod zažívají spoustu dobrodružství. Napínavý příběh skončil šťastně, proto nálada na konci představení byla skvělá a těšení se na Vánoce o to příjemnější.

 

TANEČNÍ VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ SCARLET

 

Poslední den před prázdninami 20. 12. 2018 žáci 1. stupně naší školy zhlédli ve Svitavách ve Fabrice vánoční vystoupení soukromé taneční školy Scarlet ze Svitav.

V hodinovém představením jsme v různých choreografiích viděli scénický výrazový tanec od nejmladších po nejstarší tanečníky. Výběr písní byl vkusně sladěn s kostýmy a pohyby tanečníků. Všechny choreografie byly laděny vánočními motivy a atmosférou. Byly ztvárněny koledy, vánoční písně a melodie. V choreografiích jsme mohli zhlédnout andílky a narození Ježíška. Emotivní byla vystoupení s využitím světýlek, která podtrhla vánoční atmosféru. Tečku za pěkným vystoupením udělala choreografie na píseň „Vánoční“ doprovázené světýlky, kde se se svým zpěvem zapojili i naši žáci.

Vystoupení se dětem líbilo a naladilo všem nadcházející vánoční atmosféru a těšení na Ježíška.

 

 

 

Leden | 21. 1. 2019

HUDEBNÍ POŘAD

Žáci 1. -5. třídy navštívili 21.1.2019 kulturní program plný písniček Zdeňka Svěráka, Jaroslava Uhlíře a Petra Skoumala.

Průvodcem "televizního vysílání" televize Věž, byla neohrožená moucha CC a její hosté (např. pes Čmuchal, žabák Fred, Chilli papričák a robotek).

Během "živého vysílání" jsme byli i svědky šťastného shledání dvou zamilovaných mimozemšťanů.

 

 

ŠKOLA V POHYBU

Žáci 1. -3. třídy se zapojili 29.1.2019 do projektu Škola v pohybu.

Cílem je dopřát dětem radost z pohybu, probudit v nich emoce, nadšení a zážitky z her.

Pohyb podporuje v dětech dobrou náladu, zlepšuje vztahy ve skupině, podporuje přátelství

a zlepšuje spolupráci dětí.

Pravidelná pohybová aktivita žáků je výbornou prevencí proti obezitě, kardiovaskulárním problémům, zlepšuje kondici, silovou připravenost a výkonnost.

Děti si vyzkoušely 1 hodinu TV pod vedením zkušeného trenéra mládeže. Hodina byla velmi dynamická, plná zajímavých her a aktivit (míčová průprava, honičky, kruhový trénink...). Využívalo se velké množství pomůcek (míče, malé míčky, branky, mety, obruče, tréninkový žebřík, guma) i nářadí (lavička, velké žíněnky).

Děti si hodinu velmi užily a pro pedagogy to byla skvělá inspirace do další práce.

                           

                                  

Dne 22. 2. jsme se vypravili do školní kuchyňky připravit si vlastními silami svačinu.

Začali jsme chutně obloženými tousty se spoustou zeleniny, které jsme kreativně vyzdobili a dotvarovali do podoby různých obličejů.

Jako druhý byl ovocný tvaroh, který jsme si pomocí ovoce a čokolády ozdobili ke své vlastní spokojenosti.

Odměnou bylo přesvědčení, že vyrobit svačinu zvládneme, ale ve všední dny to rádi přenecháme mamince nebo tatínkovi. Moooc nám chutnalo !!!