ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktGDPR
Škola dnes > Třídy > 2 třída > Akce a soutěže

Akce a soutěže naší třídy

V pondělí 3. září jsme se opět sešli po dvouměsíčním volnu a můžeme se pustit s chutí do práce. Těšíme se na všechny vyučovací hodiny, na přestávky, na kroužky a někteří z nás také do školní družiny. Naší třídní učitelkou zůstává paní učitelka Jaroslava Jiráčková. Ve třídě máme vyvěšený "slib druháka", kterým jsme se zavázali, že se budeme dobře učit a dodržovat pravidla slušného chování. Všichni jsme se pod tento slib podepsali, a proto to určitě společně všechno zvládneme! :-) 

Žáci druhé třídy

Divadelní představení | 3. 10. 2018

3. října navštívili žáci 1. a 2. třídy, společně se žáky ze skupiny s rozšířenou výukou, divadelní představení ve Svitavách.

Pohádka Čert a Káča byla z velké části zveršovaná a plná veselých písniček. Připomněla nám známé lidské vlastnosti, jako je pýcha, marnivost, závist, ale také poctivost a ochota pomáhat druhým.

Nakonec, jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadlo a dětem se představení velmi líbilo.1. listopadu 2018 žáci 2., 3., 4. a 5. třídy naší školy absolvovali exkurzi do Zemědělského muzea v Praze v rámci projektu VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY PAMĚŤOVÝCH INSTITUCÍ DO ŠKOL. Jedná se o edukační programy v muzeích a památnících.

V několika hodinovém bloku se žáci seznámili s historií zemědělství od pravěku po dnešek. Prohlédli si zemědělské stroje našich předků i nádoby k ukládání obilí a vypěstovaných plodin.

Součástí expozice bylo i rybářství, kde bylo možné obeznámit se s funkcí přehrad a chovem různých druhů sladkovodních ryb u nás.

Oddělení lesnictví poskytlo ucelenou představu o významu lesa pro celý ekosystém.

Na modelech si žáci mohli vyzkoušet např. hospodaření s vodou v domácnosti, mletí obilovin, jak pracuje pila apod.Celá expozice vzbudila u žáků velký zájem.

Prosinec | 1. 12. 2018

VÁNOCE NA VESELÉM KOPCI


 

4. 12. navštívili žáci 1. – 4. třídy v rámci vzdělávacího programu "Paměťové instituce" Veselý Kopec u Hlinska.

V několika staveních jsme se seznámili s tradicemi, které v minulosti provázely zimní období.

Počasí bylo deštivé a nevlídné, o to příjemnější byla atmosféra chaloupek, kde sálalo teplo z kachlových kamen.

Usedlost u Pilných nás lákala na ukázku výroby perníků tlačených do dřevěných forem. Hájenka z Kozojed nabízela krásné, ručně vyráběné korálkové ozdoby, svíčky a další dárkové předměty, které jsme si mohli ihned zakoupit. V další chalupě probíhala ukázka malování skleněných ozdob a jejich prodej. Zaujal nás také mlýn s velkým mlýnským kolem, vodní pila, loutkářská maringotka, kolářská dílna či muzeum starých zemědělských strojů.

Nakoupili jsme si pěkné dárky a odjížděli jsme velmi spokojeni.

Následoval oběd v Pekle Čertovina. V pohádkovém prostředí jsme se cítili skvěle a jídlo bylo pekelně dobré.

Našlo se ale bohužel dost dětí, které nic nebaví, nic nepotěší, nic nepřekvapí

a které si krátily dlouhou chvíli svým vlastním (pro ostatní nepochopitelným) programem.

 

 

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA


 

5. 12. navštívil mladší školáky Mikuláš s andělem a čertem.

Všechny děti 1. – 4. třídy musely prokázat, že se ve škole něco naučily, že se umí slušně chovat a mají dobré srdce. Neobešlo se to bez básniček, písniček, domlouvání a slibování.

Mikuláš s andělem děti obdarovali a čert, který se tolik těšil, že si odnese pomocníky do pekla, nakonec odešel s prázdným pytlem.

 

NÁVŠTĚVA FILMOVÉHO PŘEDSTAVENÍ

 

Před vánočními prázdninami v pátek 7. 12. si děti z prvního stupně naší ZŠ zpříjemnily očekávání na příchod vytouženého Ježíška návštěvou kina ve Svitavách.

Film, který všechny náramně pobavil, se jmenoval Hotel Transylvánia 3 - Příšerózní dovolená. V tomto animovaném příběhu se děti setkaly s jejich oblíbenou rodinkou strašidel a vydaly se s ní na výletní parník, kde Drákula a jeho doprovod zažívají spoustu dobrodružství. Napínavý příběh skončil šťastně, proto nálada na konci představení byla skvělá a těšení se na Vánoce o to příjemnější.

 

TANEČNÍ VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ SCARLET

 

Poslední den před prázdninami 20. 12. 2018 žáci 1. stupně naší školy zhlédli ve Svitavách ve Fabrice vánoční vystoupení soukromé taneční školy Scarlet ze Svitav.

V hodinovém představením jsme v různých choreografiích viděli scénický výrazový tanec od nejmladších po nejstarší tanečníky. Výběr písní byl vkusně sladěn s kostýmy a pohyby tanečníků. Všechny choreografie byly laděny vánočními motivy a atmosférou. Byly ztvárněny koledy, vánoční písně a melodie. V choreografiích jsme mohli zhlédnout andílky a narození Ježíška. Emotivní byla vystoupení s využitím světýlek, která podtrhla vánoční atmosféru. Tečku za pěkným vystoupením udělala choreografie na píseň „Vánoční“ doprovázené světýlky, kde se se svým zpěvem zapojili i naši žáci.

Vystoupení se dětem líbilo a naladilo všem nadcházející vánoční atmosféru a těšení na Ježíška.

 

 

 

Leden | 21. 1. 2019

HUDEBNÍ POŘAD

Žáci 1. -5. třídy navštívili 21.1.2019 kulturní program plný písniček Zdeňka Svěráka, Jaroslava Uhlíře a Petra Skoumala.

Průvodcem "televizního vysílání" televize Věž, byla neohrožená moucha CC a její hosté (např. pes Čmuchal, žabák Fred, Chilli papričák a robotek).

Během "živého vysílání" jsme byli i svědky šťastného shledání dvou zamilovaných mimozemšťanů.

 

 

ŠKOLA V POHYBU

Žáci 1. -3. třídy se zapojili 29.1.2019 do projektu Škola v pohybu.

Cílem je dopřát dětem radost z pohybu, probudit v nich emoce, nadšení a zážitky z her.

Pohyb podporuje v dětech dobrou náladu, zlepšuje vztahy ve skupině, podporuje přátelství

a zlepšuje spolupráci dětí.

Pravidelná pohybová aktivita žáků je výbornou prevencí proti obezitě, kardiovaskulárním problémům, zlepšuje kondici, silovou připravenost a výkonnost.

Děti si vyzkoušely 1 hodinu TV pod vedením zkušeného trenéra mládeže. Hodina byla velmi dynamická, plná zajímavých her a aktivit (míčová průprava, honičky, kruhový trénink...). Využívalo se velké množství pomůcek (míče, malé míčky, branky, mety, obruče, tréninkový žebřík, guma) i nářadí (lavička, velké žíněnky).

Děti si hodinu velmi užily a pro pedagogy to byla skvělá inspirace do další práce.