ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
Škola dnes > Třídy > 2 třída > Akce a soutěže

Akce a soutěže naší třídy

Od pondělí 2. září jsou z nás již druháci. Sešli jsme v nové třídě a přivítala nás nová paní učitelka Jaroslava Jiráčková. Pomáhat při práci nám bude paní asistentka Pavlína Houserová. Ve třídě je nás v novém školním roce 25 žáků - 15 chlapců a 10 děvčat. Všichni se těšíme na vyučovací hodiny, zájmové kroužky, na přestávky, chutné obědy a většina z nás také na školní družinu.

Pusťme se s chutí do práce…

Cimbálová muzika | 10.10.2019

Ve čtvrtek 10. října se žáci 1. stupně účastnili výchovného koncertu hudební skupiny s názvem Cimbálová muzika Réva. Děti poznávaly hudební nástroje (housle, kontrabas, saxofon, klarinet a cimbál). Členové skupiny dětem dávali hádanky, za jejichž správné odpovědi byly děti odměněny drobnými cenami. Děti do rytmu tleskaly a kapelu tímto způsobem spontánně doprovodily.

Mobilní planetárium | 01.11.2019

V pátek 1. 11. shlédli žáci 1. stupně v tělocvičně program v mobilním planetáriu.

Žáci 1. – 4. tříd se dozvěděli něco z astronomie pro děti. Jak vypadají planety Sluneční soustavy zblízka. Které planety jsou planetě Zemi nejvíce podobné. Jak veliké je Slunce a jak daleko je od Země. Čím se liší hvězda od planety. Co to je Alfa Centauri a jaká jsou nejznámější souhvězdí.

Žáci 5. tříd studovali původ života. Co víme o vzniku Země a jejím zvláštním postavení mezi ostatními tělesy ve Sluneční soustavě. Cesta vývojem naší planety i okolního vesmíru, Darwin a teorie evoluce, objev existence rozvinutých ekosystémů v temných hlubinách na dně oceánu a souostroví Galapágy.

Prosinec | 04.12.2019

Veselý Kopec

V rámci vzdělávacích programů paměťových institucí do škol navštívili žáci 1. stupně ZŠ Březové 5. 12. 2019 muzeum Betlém v Hlinsku a skanzen Veselý Kopec. Žáci se seznámili se životem na venkově v 18. století na vysočině, s podobou domů, jejich vybavením, co lidé dříve jedli, jak se oblékali a jak se pracovalo v tehdejší době. Prohlídka byla spojena s vánoční tématikou, a tak děti viděly, jaká byla tehdy vánoční výzdoba, dárky a vánoční zvyky v chudých i bohatších chalupách.

Děti měly možnost zakoupit si drobný vánoční dárky, které se vyráběly přímo v chalupách před jejich zraky.

Výcvik psů

Žáci měli možnost 10. 12. 2019 vidět na školním dvoře výcvik psů. Kynolog pan Žák přišel se svými psy pětiletým NO Uranem a tříměsíčním štěnětem NO Chrisem. Společně předvedli, co všechno lze pejsky naučit, když víte jak na to. Nebylo to však pouze o ukázce povelů, ale také o poučení žáků o tom, jak je výchova pejska náročná. Dětem se akce velmi líbila a  dokonce si mohly zkusit i nějaké povely.

Filmové představení

V úterý 17. 12. jsme pro žáky celého 1. stupně naší školy připravili výlet do svitavského kina Vesmír. Děti si předvánoční čas zkrátily u krásné animované pohádky Příběh hraček 4 od společnosti Disney - Pixar. Dětem se dojemný příběh ze světa hraček líbil natolik, že některé děti inspiroval k namalování svých oblíbených hraček ve výtvarné výchově.