ZŠ Březová nad Svitavou má svého „krále dějepisu“

Žáci místní základní školy se pravidelně zúčastňují dějepisných olympiád a soutěží s historickou tematikou. Již v loňském roce jsme měli obrovský důvod k radosti, když žák tehdy 8.třídy vyhrál okresní kolo olympiády v dějepisu. Ve sportu se říká, že je těžké vyhrát, ale ještě těžší své vítězství v dalším roce obhájit. Ve vědomostních soutěžích je to obdobné. A přece se to letos podařilo.

Žák 9. třídy, Josef Cupal, letos podruhé v řadě vyhrál okresní kolo dějepisné olympiády a postoupil do kola krajského. Zde obsadil 5. místo a o pouhé dva body mu unikl postup do celorepublikového pokračování této žákovské soutěže.

Kvůli probíhající pandemii neproběhlo slavnostní vyhlášení vítězů, a tak si vítězství mohl Josef Cupal vychutnat až na půdě své ZŠ.

V pondělí 31. 5. 2021 byl slavnostně korunován, a to doslovně, králem dějepisu ZŠ Březová nad Svitavou.

Obdržel diplom a hodnotný certifikát do Knihkupectví Dobrovský. Chybět nemohla samozřejmě koruna pro krále a jmenovací listina. Na ní stálo:

„Vážený Josefe Cupale, za své zásluhy na poli historickém, za šíření dobrého jména své ZŠ a za vynikající znalosti v oblasti historie jste touto listinou jmenován králem dějepisu ZŠ Březová nad Svitavou, Josefem I.“

Novopečeného krále čekalo interview, které s ním uspořádali spolužáci z 9. třídy.

Panu králi všichni ze srdce gratulujeme a přejeme mu hodně štěstí a úspěchů při studiu na svitavském gymnáziu.

Petra Junková