Prodej párků v rohlíku

Dne 3. prosince se naše třída zúčastnila předvánočních trhů v podobě prodeje párků v rohlíku. Zájem byl opravdu veliký, a tak není divu, že již před slavnostním rozsvícením vánočního stromečku bylo vyprodáno. Rádi bychom poděkovali těm, kteří nás zakoupením našich párků podpořili a přispěli nám tak na plánovaný školní výlet. Zvláštní poděkování pak patří manželům Chlupovým a Vlaďce Bártové za poskytnutí potřebných prostředků na realizaci prodeje. Děkujeme!

Okresní kolo v šachu

Dne 13. 12. 2023 se žáci 9. ročníku zapojili do okresního šachového turnaje ve Svitavách. Z 28 družstev se umístili se 14 body na 11. místě. Bohužel se jim nepodařilo postoupit do krajského turnaje, ale všichni si turnaj užili a odvezli krásné vzpomínky.

David Bauer

Přednáška o Austrálii

Tato přednáška nám přinesla pohled na Austrálii z očí pana Kocůrka, který Austrálii osobně navštívil a procestoval. Dozvěděli jsme se o zajímavých trasách, tradičních i moderních městech, ale nejdůležitějším bodem přednášky byla fauna a flóra Austrálie, což bylo hlavním lákadlem přednášky. Videa, která byla součástí přednášky nám ukázala krokodýly, koaly, klokany a další druhy zvířat, které byly natočeny osobně panem Kocůrkem. Byly nám ukázány výhody a nevýhody cestování po Austrálii. Přednáška byla zakončena diskuzí, kde jsme mohli klást dotazy. Přednáška se moc podařila a panu Kocůrkovi moc děkujeme.

Jáchym Etzler

Sexuální výchova

Do naší školy přijel kněz, se kterým jsme měli přednášku o sexuální výchově. Přednáška byla zaměřena především na pohlavně přenosné nemoci, a to především o HIV pozitivitě, která způsobuje nemoc AIDS. Vyprávěl nám příběhy lidí, kteří touto nemocí onemocněli. Jak se nakazili a jak se u nich nemoc projevovala a probíhala. Jako kněz se účastnil misí na Ukrajině a v Rusku. V těchto zemích je nákaza AIDS velice rozšířená. S lidmi, kteří jsou nakaženi touto nemocí, prožíval jejich poslední chvíle.

Matěj Vítek