ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktGDPR
Škola dnes > Třídy > 7 třída > Akce a soutěže

Akce a soutěže naší třídy

Prázdniny jsou nenávratně v trapu a vás čeká deset dlouhých měsíců studia.
Než ale začnete pilně studovat, namáhat své mozkové závity a promýšlet své „vědecké plány“, pokuste se zamyslet nad těmito moudrými slovy :

„Kdo se umí smát sám sobě,
má právo smát se všemu ostatnímu,
co mu k smíchu připadá  :)“


                                                                            
                       „Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“       Jan Werich


„Když mi bylo pět, maminka mi řekla, že klíčem k životu je štěstí. Když jsem přišel do školy, zeptali se mě, co chci být, až vyrostu. Napsal jsem "šťastný". Řekli mi, že nerozumím zadání. Já jim řekl, že oni nerozumí životu.“                                                                       John Lenon

A teď vzhůru ke vzdělávání !!!
 Přeji Vám krásný, šťastný a úspěšný školní rok 2018/2019.
Září | 19. 9. 2018

7.třída

 

Září

V září se začal naplno rozjíždět školní rok a s ním všechny naše povinnosti.

Pořídili jsme si pracovní sešity do anglického jazyka, německého jazyka, matematiky i českého jazyka a začali se studiem. V sedmé třídě nás čekaly i nové předměty- Výchova ke zdraví, ale hlavně s němčina. Druhý cizí jazyk bude pro někoho opravdu oříšek, ale my se nevzdáme.

Letos nás samozřejmě čeká i povinná četba, moc se na ni netěšíme, ale číst se musí.

Četba - 7.třída – školní rok 2018/2019

 

 

 

: každý měsíc si přečtete jednu knihu z níže uvedeného seznamu, vytvoříte zápis do čtenářského deníku podle dohodnutého vzoru

: čtenářský deník odevzdáváte 1x za dva měsíce ( se dvěma zapsanými knihami)

: 1.termín odevzdání – středa 31.10. 2018

 

1. R.Dahl – Matylda ( nebo jiná jeho kniha)

2. Antoine de Saint Exupéry – Malý princ

3.B.Němcová – povídka Divá Bára nebo V zámku a v podzámčí

4. K.J.Erben – Polednice, Vodník

5. Jan Neruda – 2 povídky z knihy Povídky malostranské

(Přivedla žebráka na mizinu, Doktor Kazisvět)

6. K.H.Borovský – Král Lávra

7. W.Shakespeare – Romeo a Julie (Vladimír Hulpach: Příběhy ze Shakespeara (prozaické převyprávění)

8. M.Zinnerová – Tajemství proutěného košíku

9. D.Walliams – vybrat si 1 z jeho knih (např.Kluk v sukních, Krysburger, Babička drsňačka....)

 

Září přineslo i řadu příjemných událostí a jednou z nich byla exkurze do Slezského zemského muzea a Národního památníku II.světové války v Hrabyni. Jeli jsme ve středu 19.září společně s osmou třídou. Cesta byla náročná, trvala téměř čtyři hodiny.

Program měl dvě části, prohlídku vnitřní expozice s přednáškou průvodce a prohlídku venkovních prostor muzea. Dozvěděli jsme se nejen o příčinách a průběhu 2.světové války, o osudech hrdinů i obyčejných vojáků, o hrůzách holocaustu, ale interaktivní formou jsme zakusili i stravu lidí žijících v té době.

Exkurze se nám líbila, dozvěděli jsme se řadu nových informací a pochopili, proč na události 2.světové války nikdy nemůžeme zapomenout.

 

 

Říjen v 7.třídě | 1. 10. 2018Divadlo

Dne 15.října se celý druhý stupeň zúčastnil programu zvaného Divadelní učebnice. Přijelo k nám Divadélko pro školy z Hradce Králové. Dva herci si pro nás připravili ukázky z českých divadelních her 20. století. V průběhu programu jsme se dozvěděli spoustu informací o hercích, divadlu, divadelních hrách. Ale hlavně nás při pořadu doprovázela spousta smíchu a zábavy! Oba herci byli vtipní, na sobě měli různé srandovní kostýmy.

Nejvíce nás rozesmála „Melicharová“ jako uklízečka z divadelní hry Jonáš a TingTangl.

Už se těšíme na jejich další návštěvu.

 

Terka a Verča

 

 

100 let Československa

 

Dne 28.10. jsme si připomněli 100. výročí vzniku ČSR.

V hodině dějepisu jsme se seznámili se osobnostmi, které stály u zrodu naší vlasti

T. G. Masarykem, E. Benešem a M. R. Štefánikem.

 

Přednášky

V měsíci říjnu jsme se zúčastnili dvou přednášek.

Nemoc AIDS a prevence

První se týkala onemocnění AIDS a viru HIV. Vyprávět nám přijel pán,který sám touto nemocí trpí, o to bylo jeho vyprávění zajímavější. Dozvěděli jsme se, jak se nemoc šíří, jaké má projevy, ale hlavně jak se jí bránit. To nejdůležitější, co pro nás vyplynulo, je být zodpovědný a věrný.

 

Latinská a Jižní Amerika

 

Druhá přednáška byla cestovatelská, pan přednášející nám vyprávěl o svých dobrodružných cestách Střední a Jižní Amerikou. O tom co prožil, koho potkal a hlavně o tom, jak byly jeho cesty mnohdy nebezpečné. Co bylo ale nejkrásnější, byly fotografie a videa, která nám ukázal. Kéž bychom i my mohli v budoucnu vyrazit někam na cesty!

Rakousko | 9. 10. 2018Dne 9.10.2018 jsme se zúčastnili výměnného programu v Rakousku. Cestu autobusem jsme si velice užili, trvala 4 hodiny. Po příjezdu na nás čekali žáci 5. a 6. třídy naší partnerské školy a jejich učitelé. Vzali nás do národního parku. V parku jsme hráli hru „Rostliny a živočichové v lese“. Poté se šlo do lesa. Po asi dvouhodinové procházce jsme šli zpět k budově. Tam byla svačina a pak jsme si předali dárečky. Potom se vyrazilo na pozdní oběd k mlýnu, odkud byla nádherná vyhlídka. Během akce jsme si nejen procvičili německá slovíčka, protože průvodkyně na nás mluvila německy, ale dozvěděli jsme se i řadu informací o tamější přírodě. Všem se nám to moc líbilo.

Karolína

Listopad | 14. 11. 2018

Exkurze do Zemědelského muzea v Praze


 

Tato skvělá akce se uskutečnila 14. listopadu a trvala 13 hodin. Už v 6.20 jsme měli čekat u školy. Cesta trvala více než 3 hodiny. Během cesty jsme viděli  krasnou krajinu a stavby. Když jsme přijeli do muzea, což bylo kolem 10.hodiny dopoledne, hned nás uvítala hodná paní průvodkyně.Jako první téma, které jsme absolvovali, nám vybrala vodstvo. Jakmile program vodstvo skončil, šli jsme na další program zvaný Krajina. To bylo velmi poučné. Poslední čast programu byl Lesnický rok s ukázkami vybavení lesníka  a seznámení se s tím, co lesník musí udělat během celého roku. Poslední část našeho putování byl oběd u Mc´Donalds. Zbytek cesty domů probíhal rychle a klidně.

Dominik

Memento

V pátek 30. listopadu se celý druhý stupeň naší školy zúčastnil literárního předstvení Memento. Celý program byl inspirován knihou dokumentaristy Radka Johna Memento. S knihou nás velice poutavým scénickým čtením seznámil pouze jeden herec. O to opravdovější ale jeho výpověď byla. Slovo „memento“ znamená pamatuj. Z programu jsem si odnesla to, že musím pamatovat na to, že drogy jsou velice nebezpečné. Tragédie s nimi nevinně začíná a velice tvrdě končí. Nikdy bychom si s nimi neměli začínat.

Pavla

Prosinec | 1. 12. 2018

Den otevřených dveří


Prosinec pro naši třídu začal stejně jako pro celou  naši školu Dnem otevřených dveří. Ten se konal v sobotu 1.prosince. Do školy jsme přišli v 9 hodin a čekaly nás tři zkrácené vyučovací hodiny. Nejprve jsme měli přírodopis, pak fyziku a nakonec hudební výchovu. Při ní si rodiče mohli zazpívat s námi.

Rozsvícení vánočního stromu

Další den, v neděli 2.prosince, byla první neděle adventní a my jsme se ve čtyři hodiny odpoledne sešli na náměstí v Březové nad Svitavou, abychom zpěvem koled doprovodili rozsvěcení vánočního stromu.

Třídní besídka

Poslední den ve škole, ve čtvrtek 20.12., jsme si udělali třídní vánoční besídku. Navzájem jsme si rozdali dárky, zahráli hry a podívali se na film Přijde letos Ježíšek.

A pak už hurááá ma vánoční prázdniny.

 

Přejeme  všem v novém roce 2019 pevné zdraví, horu štěstí, dobré nálady, optimismu a  radosti z každého nového dne.

 

Žáci 7.třídy

 

Leden | 3. 1. 2019

Leden

 

I když se nikomu moc nechtělo, ve čtvrtek 3. ledna jsme po vánočních prázdninách opět nastoupili do školy. Do 11.ledna jsme se měli opravdu co ohánět, protože se blížilo pololetí a nás čekal lyžařský výcvik. Po napsání pololetních prací nastal tedy pro nás den „D“.

 

LVZ


Neděle 13. ledna. V odpoledních hodinách jsme vyrazili směr Pec pod Sněžkou. Čekal nás nádherný týden plný sněhu, lyžování a zábavy. Nejeli jsme všichni, deset žáků naší třídy zůstalo ve škole, ale i tak jsme si týden na horách moc užili. Velice brzy jsme se téměř všichni naučili sjíždět svah, a tak se v neděli 20. ledna nikomu domů vůbec nechtělo.

Ale ta vidina, že nás na konci ledna čekají jednodenní pololetní prázdniny a pak hned týdenní jarní prázdniny, ta byla povzbuzující.

Lyžařský výcvik, ten už z paměti nikdo z nás nevymaže. Všichni na něj budeme rádi vzpomívat.

Akce únor | 4. 2. 2019