ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
Škola dnes > Třídy > 7 třída > Akce a soutěže

Akce a soutěže naší třídy

Letní prázdniny rychle utekly a v pondělí 2. září jsme zahájili nový školní rok. Ačkoliv se nám vedle dveří místo šestky objevila už sedmička, umístění naší třídy zůstalo stejné. Změnil se i počet, jeden žák opakuje 6. ročník, avšak místo něj přibyly dvě žákyně opakující  7. ročník, celkem je nás tedy 21, 8 chlapců a 13 dívek.

I v letošním školním roce nás kromě učení čekají zajímavé mimoškolní akce, za nejdůležitější bych považovala zapojení do výměnných pobytů s naší partnerskou školou v  Rakousku, kde můžou žáci zúročit své znalosti angličtiny a začínající němčiny, a lyžařský výcvikový kurz určený předně pro žáky sedmých tříd, kdy strávíme po Vánocích týden v Harrachově výukou lyžování.

Do školního roku 2019/2020 přeji všem žákům a žákyním, stejně tak i kolegyním a kolegům spoustu energie a chuti do zvládání všech školních povinností, ať se nám daří.

Mgr. Petra Štoudková, třídní učitelka

Září | 25. 9. 2019

VÝLET DO STRÁŽNICE A BRNA

Ve středu brzy ráno nejen pro naši třídu, ale i pro celý druhý stupeň  ke škole přijely dva autobusy a vyjeli jsme směrem Strážnice. Po příjezdu do autokempu jsme se rozdělili podle tříd. Na nás čekala nejdříve prohlídka strážnického zámku. Ten byl vlastně přestavěný vodní hrad, který měl bohatou minulost. Zámek i jeho okolí s parkem se mi moc líbily. Zajímavá byla výstava krojů, která byla také součástí expozice.

Po prohlídce jsme se šli ubytovat do čtyřlůžkových chatek v kempu. Následoval oběd, který byl hodně dobrý – hovězí vývar a smažený sýr s vařenými bramborami. Odpoledne jsme  navštívili Skanzen Strážnice. Seznamovali jsme se tu s dřívějším životem  na jihovýchodní Moravě. Jak se stavělo, hospodařilo, vařilo i jak se lidé dovedli bavit. Také jsme se dozvěděli něco o řemeslné výrobě a vinařství. Poté jsme si prohlédli náměstí a okolí, kde jsme dostali rozchod a zašli si třeba na zmrzlinu. Po návratu do kempu jsme se vydali na večeři, tentokrát jsme si pochutnali na kuřecím plátku s rýží. Po večeři jsme měli zábavu  v chatkách dlouho do noci.

Ráno jsme si sbalili všechny věci a po snídani odjeli do Brna. Tam  byla na programu  prohlídka expozice Fauna Moravy v Biskupském dvoře, který je součástí  Moravského zemského  muzea. Zde bylo hodně vycpaných zvířat - ryby, obojživelníci, savci, plazi i ptáci. Po prohlídce jsme odjeli do nákupního centra Globus utratit nějaké peníze v obchodě nebo restauraci. Po čtrnácté hodině  jsme vyrazili na cestu domů.

Procházková Sylva, Mgr. Petra Štoudková