ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
Škola dnes > Třídy > 6 třída > Akce a soutěže

Akce a soutěže naší třídy

V pondělí 2. září 2019 žáci 6. třídy zahájili nový školní rok. Třída ve třetím poschodí, spousta schodů, více předmětů, noví učitelé. To všechno je čeká.

Věřím, že přechod na druhý stupeň společně úspešně zvládneme.

Mgr. Alena Kollmannová, třídní učitelka

Září | 25. 9. 2019

Adaptační kurz

Dne 24. září 2019 přijely do naší školy pracovnice Tramtáryje Svitavy, aby vedly adaptační kurz pro žáky 6. třídy. Lenka Waltová a Pavlína Šmerdová měly pro žáky připraveny různé  hry, které měly za úkol prověřit stmelenost kolektivu.

Na hřišti na Dlouhé si děti například vyzkoušely mluvení se sirkou mezi zuby, dotekovou hru s čísly, psaní sms oblíbenému youtuberovi a další. Hry byly zaměřeny pohybově a rozvíjely také logické myšlení žáků.

Dopoledne uběhlo jak voda a žáci prokázali, že mají dobrý kolektiv, který dokáže spolupracovat.

Pokusné ověřování vždělávací programy paměťových institucí

Strážnice, Brno

Dne 25. září 2019 se celý druhý stupeň naší školy vydal na dvoudenní akci. Ve středu jsme navštívili Skanzen ve Strážnici. Naše třída měla připraven program Lidská práce, kde jsme sbírali brambory a prošli různá stavení, kde jsme se seznámili se způsobem života před 100 lety.

Odpoledne naše třída navštívila zámek Strážnice, kde jsme shlédli výstavu obrazů a moravských krojů.

Odpoledne následovalo ubytování v chatkách v autokempu Strážnice, oběd, odpočinek, hry a večeře.

Druhý den po snídani nás čekalo Brno, konkrétně Moravské zemské muzeum. 6. třída navštívila expozici Zaniklý život na Moravě. Prošli jsme zde život na Zemi od prvohor po čtvrtohohory.

Dvoudenní akce se vydařila a již se těšíme na další.