ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
Škola dnes > Třídy > 6 třída > Akce a soutěže

Akce a soutěže naší třídy

V pondělí 2. září 2019 žáci 6. třídy zahájili nový školní rok. Třída ve třetím poschodí, spousta schodů, více předmětů, noví učitelé. To všechno je čeká.

Věřím, že přechod na druhý stupeň společně úspešně zvládneme.

Mgr. Alena Kollmannová, třídní učitelka

Září | 25.09.2019

Adaptační kurz

Dne 24. září 2019 přijely do naší školy pracovnice Tramtáryje Svitavy, aby vedly adaptační kurz pro žáky 6. třídy. Lenka Waltová a Pavlína Šmerdová měly pro žáky připraveny různé  hry, které měly za úkol prověřit stmelenost kolektivu.

Na hřišti na Dlouhé si děti například vyzkoušely mluvení se sirkou mezi zuby, dotekovou hru s čísly, psaní sms oblíbenému youtuberovi a další. Hry byly zaměřeny pohybově a rozvíjely také logické myšlení žáků.

Dopoledne uběhlo jak voda a žáci prokázali, že mají dobrý kolektiv, který dokáže spolupracovat.

Pokusné ověřování vždělávací programy paměťových institucí

Strážnice, Brno

Dne 25. září 2019 se celý druhý stupeň naší školy vydal na dvoudenní akci. Ve středu jsme navštívili Skanzen ve Strážnici. Naše třída měla připraven program Lidská práce, kde jsme sbírali brambory a prošli různá stavení, kde jsme se seznámili se způsobem života před 100 lety.

Odpoledne naše třída navštívila zámek Strážnice, kde jsme shlédli výstavu obrazů a moravských krojů.

Odpoledne následovalo ubytování v chatkách v autokempu Strážnice, oběd, odpočinek, hry a večeře.

Druhý den po snídani nás čekalo Brno, konkrétně Moravské zemské muzeum. 6. třída navštívila expozici Zaniklý život na Moravě. Prošli jsme zde život na Zemi od prvohor po čtvrtohohory.

Dvoudenní akce se vydařila a již se těšíme na další.

Říjen | 31.10.2019

Cimbálová muzika Réva

Ve čtvrtek 10. října 2019 jsme u nás v tělocvičně shlédli vystoupení  cimbálové muziky Réva. Prostřednictvím klasických lidových nástrojů zahráli známé lidové písně a významné kousky české klasické hudby, a také ukázali, že s klarinetem, kontrabasem nebo cimbálem není nemožné představit ani moderní filmové nebo rockové melodie.

Vystoupení skupina zakončila známým hitem Když nemůžeš, přidej víc. Při této písni jsme si všichni zatančili.

Tomáš Kubeš, Kongo

Ve čtvrtek 31. října 2019 zavítal opět po roce do školy novinář, cestovatel a sběratel výjimečných zážitků Tomáš Kubeš. 6. a 7. ročníku představil Kongo, zemi, která je současně rájem i peklem.

Zajímavá videa i poutavé vyprávění nás opět nezklamalo.

Kyberšikana | 09.12.2019
Dne 9. prosince jsme se  zúčastnili preventivního programu zaměřeného na kyberšikanu.  Dozvěděli jsme se, co je kyberšikana, jak se projevuje a jaká jsou její hlavní rizika
Leden | 06.01.2020

USA

Dne 14. ledna 2020 naši školu navštívil pan Karel Kocůrek, který přivezl program o USA. Na interaktivní tabuli nám promítal film o této zemi. Celý film velmi srozumitelně komentoval v anglickém jazyce. Velmi hezky mluvil o indiánech, kteří se stali jeho přáteli.

Všichni jsme mu rozuměli a moc nás to bavilo.

Pololetní vysvědčení

Dne 30. ledna 2020 jsme dostali první vysvědčení na druhém stupni. 12 žáků prospělo s vyznamenáním, což je výborný výsledek. Na druhé straně se některým nedařilo a budou muset ve druhém pololetí zabrat.

Od 11. března 2020 se uzavřela škola a všichni se museli přeorientovat na distanční výuku. Zpočátku to byl trošku boj. Úkoly jsme začali posílat na e-mail. Komunikace s žáky probíhala také na WhatsApp. Někdy cinkaly zprávy celý den. Později jsme přešli v hlavních předmětech na online výuku. Přes Skype a hellosmart.com probíhaly pravidelně každý týden hodiny matematiky, češtiny a angličtiny. Většina dětí se aktivně hodin účastnila, za což je musím velmi pochválit.

Distanční výuka naučila žáky samostatnosti, spolupráci mezi sebou a také dovednostem v oblasti ICT.