ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktGDPR
Škola dnes > Třídy > 1 třída > Akce a soutěže

Akce a soutěže naší třídy

Zahájení | 3. 9. 2018

3.9. 2018 nastoupilo do 1.třídy 21 prvňáčků. Slavnostního zahájení se ujala paní ředitelka Bohuslava Zelená. Nové školáčky rovněž přivítal pan starosta Karel Adámek společně s panem Martinem Kissem za Pardubický kraj.

Děti i rodiče se seznámili s třídní učitelkou Kateřinou Macháňovou, asistentkou pedagoga Petrou Pallovou a vychovatelkou školní družiny Ivou Pařilovou. Celý první týden probíhala výuka do 9:40 hod a poté jsme si hráli v družině nebo sportovali na hřišti. Naučili jsme se ranní pozdrav, pustili se do Živé abecedy, trénovali prstíky na psaní a počítání s Krtečkem. Po práci nám vyhládlo, a tak jsme ocenili práci šikovných kuchařek v naší jídelně. Kdo neodešel po obědě s rodiči domů, pokračoval v pestrém programu školní družiny.

Přejeme všem školáčkům třídu plnou pohody a rodičům trpělivost, nadhled a pevné nervy. 


Divadelní představení | 3. 10. 2018

3. října navštívili žáci 1. a 2. třídy, společně se žáky ze skupiny s rozšířenou výukou, divadelní představení ve Svitavách.

Pohádka Čert a Káča byla z velké části zveršovaná a plná veselých písniček. Připomněla nám známé lidské vlastnosti, jako je pýcha, marnivost, závist, ale také poctivost a ochota pomáhat druhým.

Nakonec, jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadlo a dětem se představení velmi líbilo.

ŠMOULÍ KUCHTĚNÍ | 13. 11. 201813.11.2018 odjeli žáci 1. třídy vlakem do Poličky na výukový program s názvem Šmoulí kuchtění.

Navštívili jsme Střední odbornou školu a střední odborné učiliště, kde jsme se pod vedením paní učitelky a jejich pomocníků (dva studenti 1. ročníku), stali malými šéfkuchaři a připravili si Silákův toust, šmoulí čaj a Mlsounův desert. Se Šmoulinkou jsme probrali správnou životosprávu, prostírání stolu a vyzkoušeli jsme si slavnostní skládání ubrousků.

Program se prvňáčkům velmi líbil. Autobusem jsme se v dobré náladě vrátili do Březové nad Svitavou. 

Prosinec | 1. 12. 2018

VÁNOCE NA VESELÉM KOPCI


 

4. 12. navštívili žáci 1. – 4. třídy v rámci vzdělávacího programu "Paměťové instituce" Veselý Kopec u Hlinska.

V několika staveních jsme se seznámili s tradicemi, které v minulosti provázely zimní období.

Počasí bylo deštivé a nevlídné, o to příjemnější byla atmosféra chaloupek, kde sálalo teplo z kachlových kamen.

Usedlost u Pilných nás lákala na ukázku výroby perníků tlačených do dřevěných forem. Hájenka z Kozojed nabízela krásné, ručně vyráběné korálkové ozdoby, svíčky a další dárkové předměty, které jsme si mohli ihned zakoupit. V další chalupě probíhala ukázka malování skleněných ozdob a jejich prodej. Zaujal nás také mlýn s velkým mlýnským kolem, vodní pila, loutkářská maringotka, kolářská dílna či muzeum starých zemědělských strojů.

Nakoupili jsme si pěkné dárky a odjížděli jsme velmi spokojeni.

Následoval oběd v Pekle Čertovina. V pohádkovém prostředí jsme se cítili skvěle a jídlo bylo pekelně dobré.

Našlo se ale bohužel dost dětí, které nic nebaví, nic nepotěší, nic nepřekvapí

a které si krátily dlouhou chvíli svým vlastním (pro ostatní nepochopitelným) programem.

 

 

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA


 

5. 12. navštívil mladší školáky Mikuláš s andělem a čertem.

Všechny děti 1. – 4. třídy musely prokázat, že se ve škole něco naučily, že se umí slušně chovat a mají dobré srdce. Neobešlo se to bez básniček, písniček, domlouvání a slibování.

Mikuláš s andělem děti obdarovali a čert, který se tolik těšil, že si odnese pomocníky do pekla, nakonec odešel s prázdným pytlem.

 

NÁVŠTĚVA FILMOVÉHO PŘEDSTAVENÍ

 

Před vánočními prázdninami v pátek 7. 12. si děti z prvního stupně naší ZŠ zpříjemnily očekávání na příchod vytouženého Ježíška návštěvou kina ve Svitavách.

Film, který všechny náramně pobavil, se jmenoval Hotel Transylvánia 3 - Příšerózní dovolená. V tomto animovaném příběhu se děti setkaly s jejich oblíbenou rodinkou strašidel a vydaly se s ní na výletní parník, kde Drákula a jeho doprovod zažívají spoustu dobrodružství. Napínavý příběh skončil šťastně, proto nálada na konci představení byla skvělá a těšení se na Vánoce o to příjemnější.

 

TANEČNÍ VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ SCARLET

 

Poslední den před prázdninami 20. 12. 2018 žáci 1. stupně naší školy zhlédli ve Svitavách ve Fabrice vánoční vystoupení soukromé taneční školy Scarlet ze Svitav.

V hodinovém představením jsme v různých choreografiích viděli scénický výrazový tanec od nejmladších po nejstarší tanečníky. Výběr písní byl vkusně sladěn s kostýmy a pohyby tanečníků. Všechny choreografie byly laděny vánočními motivy a atmosférou. Byly ztvárněny koledy, vánoční písně a melodie. V choreografiích jsme mohli zhlédnout andílky a narození Ježíška. Emotivní byla vystoupení s využitím světýlek, která podtrhla vánoční atmosféru. Tečku za pěkným vystoupením udělala choreografie na píseň „Vánoční“ doprovázené světýlky, kde se se svým zpěvem zapojili i naši žáci.

Vystoupení se dětem líbilo a naladilo všem nadcházející vánoční atmosféru a těšení na Ježíška.

 

 

 

Leden | 21. 1. 2019

HUDEBNÍ POŘAD

Žáci 1. -5. třídy navštívili 21.1.2019 kulturní program plný písniček Zdeňka Svěráka, Jaroslava Uhlíře a Petra Skoumala.

Průvodcem "televizního vysílání" televize Věž, byla neohrožená moucha CC a její hosté (např. pes Čmuchal, žabák Fred, Chilli papričák a robotek).

Během "živého vysílání" jsme byli i svědky šťastného shledání dvou zamilovaných mimozemšťanů.

 

 

ŠKOLA V POHYBU

Žáci 1. -3. třídy se zapojili 29.1.2019 do projektu Škola v pohybu.

Cílem je dopřát dětem radost z pohybu, probudit v nich emoce, nadšení a zážitky z her.

Pohyb podporuje v dětech dobrou náladu, zlepšuje vztahy ve skupině, podporuje přátelství

a zlepšuje spolupráci dětí.

Pravidelná pohybová aktivita žáků je výbornou prevencí proti obezitě, kardiovaskulárním problémům, zlepšuje kondici, silovou připravenost a výkonnost.

Děti si vyzkoušely 1 hodinu TV pod vedením zkušeného trenéra mládeže. Hodina byla velmi dynamická, plná zajímavých her a aktivit (míčová průprava, honičky, kruhový trénink...). Využívalo se velké množství pomůcek (míče, malé míčky, branky, mety, obruče, tréninkový žebřík, guma) i nářadí (lavička, velké žíněnky).

Děti si hodinu velmi užily a pro pedagogy to byla skvělá inspirace do další práce.

Veselé zoubky | 21. 2. 201921. února se zapojila 1. třída do projektu "VESELÉ ZOUBKY."

Jednalo se o preventivní program, jehož cílem je zorientovat se v oblasti správné péče o chrup a prevence zubního kazu.

Je důležité, aby návyky dětí byly správné a aby se o své zoubky dokázali dobře starat.

Žáci v rámci projektu zhlédli zábavně vzdělávací film "Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek"

 a vyplnili si pracovní listy.

Za odměnu každý získal preventivní balíček se zubní pastou, kartáčkem, žvýkačkami bez cukru,přesýpacími hodinami a samolepkou se správným postupem čištění zoubků.

Dětem se úkoly, pohádka i dárky velmi líbily.