Škola dnes > Třídy > 1 třída > Akce a soutěže

Akce a soutěže naší třídy

Zahájení | 3. 9. 2018

3.9. 2018 nastoupilo do 1.třídy 21 prvňáčků. Slavnostního zahájení se ujala paní ředitelka Bohuslava Zelená. Nové školáčky rovněž přivítal pan starosta Karel Adámek společně s panem Martinem Kissem za Pardubický kraj.

Děti i rodiče se seznámili s třídní učitelkou Kateřinou Macháňovou, asistentkou pedagoga Petrou Pallovou a vychovatelkou školní družiny Ivou Pařilovou. Celý první týden probíhala výuka do 9:40 hod a poté jsme si hráli v družině nebo sportovali na hřišti. Naučili jsme se ranní pozdrav, pustili se do Živé abecedy, trénovali prstíky na psaní a počítání s Krtečkem. Po práci nám vyhládlo, a tak jsme ocenili práci šikovných kuchařek v naší jídelně. Kdo neodešel po obědě s rodiči domů, pokračoval v pestrém programu školní družiny.

Přejeme všem školáčkům třídu plnou pohody a rodičům trpělivost, nadhled a pevné nervy.

Divadelní představení | 3. 10. 2018

3. října navštívili žáci 1. a 2. třídy, společně se žáky ze skupiny s rozšířenou výukou, divadelní představení ve Svitavách.

Pohádka Čert a Káča byla z velké části zveršovaná a plná veselých písniček. Připomněla nám známé lidské vlastnosti, jako je pýcha, marnivost, závist, ale také poctivost a ochota pomáhat druhým.

Nakonec, jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadlo a dětem se představení velmi líbilo.