Žákyně z Březové nad Svitavou zazářily se svými kresbami

Žákyně z Březové nad Svitavou zazářily se svými kresbami

Další úspěch žáků ZŠ Březová nad Svitavou na sebe nedal dlouho čekat. Po úspěšném putování žáka 9. třídy, Josefa Cupala, dějepisnou olympiádou zabodovaly jeho dvě spolužačky na poli uměleckém.

Ač obě příjmením Černé, rozdávají kolem sebe světlo. Světlo prostřednictvím svých obrázků a svého talentu.

Sestry Veronika Černá a Tereza Černá se se svými pracemi účastnily soutěže „Hledáme mladého grafika“.  Soutěž pořádalo Gymnázium a Střední umělecká škola v Přelouči. Letošní téma znělo „ Země v roce 2050“. Klání se zúčastnilo více než 290 mladých umělců z celé republiky. Mezi nimi obsadila Veronika Černá nádherné 2. místo a Tereza Černá 6. místo.

Soutěž měla i svou internetovou podobu, v níž mohli sledovatelé z celé České republiky hlasovat na Facebooku pro nejkrásnější práci. Toto kolo jednoznačně vyhrála Veronika Černá a získala „Cenu diváků“.

Obě žákyně dělají čest nejen své základní škole, ale i svému městu. Můžeme na ně být opravdu hrdí.

Ve třídě obdržely od svého spolužáka, krále „Josefa I.“ pomyslný Řád zlatého štětce a staly se jeho „dvorními královskými malířkami“.

Děvčatům bych za všechny chtěla moc pogratulovat a popřát jim mnoho úspěchů v dalším studiu na Střední  škole uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí. Věřím, že o jejich talentu a umění ještě uslyšíme.

Mgr. Petra Junková