ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
Akce únor | 4. 2. 2019

Olympiáda z anglického jazyka

Dne 14. února 2019 se v Litomyšli na 3. ZŠ Litomyšl konalo okresní kolo Olympiády z anglického jazyka.

Ve dvou kategoriích – žáků 6. a 7. ročníku a žáků 8. a 9. ročníku – nás reprezentovali Vít Klemša ze 7. třídy a Daniel Pelíšek z 9. třídy. Daniel Pelíšek obsadil 11. místo a Vít Klemša 7. místo.

Oběma patří poděkování za reprezentaci školy.

Veselé zoubky

21. února 2019 se zapojila 1. třída do projektu "VESELÉ ZOUBKY."

Jednalo se o preventivní program, jehož cílem je zorientovat se v oblasti správné péče o chrup a prevence zubního kazu.

Je důležité, aby návyky dětí byly správné a aby se o své zoubky dokázali dobře starat. Žáci v rámci projektu zhlédli zábavně vzdělávací film "Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek"a vyplnili si pracovní listy.

Za odměnu každý získal preventivní balíček se zubní pastou, kartáčkem, žvýkačkami bez cukru, přesýpacími hodinami a samolepkou se správným postupem čištění zoubků.

Dětem se úkoly, pohádka i dárky velmi líbily.

Věnuj mobil a pojeď do ZOO

Naše základní škola se aktivně zapojila do akce" Věnuj mobil a pojeď do Zoo". Rádi bychom poděkovali všem pedagogům za vstřícnost a podporu, žákům za ochotu udělat něco prospěšného pro životní prostředí.

Ve škole i nadále sbíráme vysloužilé elektrospotřebiče, baterie, cartridge i tonery. Naše žáky učíme zodpovědnému přístupu k životu.

Poděkování patří i rodičům, kteří s námi ochotně spolupracují, své děti vhodně motivují a naši snahu tak podporují.

Kdo a kolik nasbíral?

1. třída               9 ks                   6. třída             0 ks

2. třída             19 ks                   7. třída           18 ks

3. třída             10 ks                   8. třída             0 ks

4. třída               0 ks                   9. třída             2 ks

5. třída             17 ks

Svačina rychle, vtipně, zdravě

Dne 22. února 2019 jsme se vypravili do školní kuchyňky připravit si vlastními silami svačinu.

Začali jsme chutně obloženými tousty se spoustou zeleniny, které jsme kreativně vyzdobili a dotvarovali do podoby různých obličejů. Jako druhý byl ovocný tvaroh, který jsme si pomocí ovoce a čokolády ozdobili ke své vlastní spokojenosti.

Odměnou bylo přesvědčení, že vyrobit svačinu zvládneme, ale ve všední dny to rádi přenecháme mamince nebo tatínkovi. Moooc nám chutnalo!!!