ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
Prosinec | 01.12.2018

Den otevřených dveří


            V sobotu 1. prosince 2018 proběhl na naší škole Den otevřených dveří. Rodiče žáků a veřejnost měli možnost zavítat do výuky, nahlédnout do odborných učeben nebo zavzpomínat na školní léta u kávy a koláčku ve školní jídelně, kde se také uskutečnil prodej drobných výrobků žáků školy.

Rozsvícení vánočního stromu


 

            První adventní neděle patří v Březové nad Svitavou stejně jako v mnoha dalších městech tradici rozsvěcování vánočních stromů. Tentokrát vyšla na datum 2. prosince 2018.

            I letos se naše škola podílela na programu slavnostního odpoledne. V 16h se většina žáků a žákyň sešla před školou se svými učiteli, aby pak společně v 1. části parku za doprovodu reprodukované hudby zazpívali vánoční koledy. Poté přednesli svůj proslov pan starosta a pan farář. Hlasitým odpočítáním byl strom slavnostně rozsvícen, aby rozzářil náměstí do předvánoční atmosféry. Ve stáncích školy bylo možné zakoupit výborné buchty a linecké koláčky a také různé výrobky našich žáků.

            Přes velkou nepřízeň počasí, kdy celá akce byla provázena namrzajícím deštěm, dorazilo spoustu lidí a zahájilo tak společně adventní čas.

 

Vánoce na Veselém kopci


 

            4. prosince 2018 navštívili žáci 1. – 4. třídy v rámci projektu "Vzdělávací programy paměťových institucí do škol" Veselý Kopec u Hlinska.

            V několika staveních jsme se seznámili s tradicemi, které v minulosti provázely zimní období.

            Počasí bylo deštivé a nevlídné, o to příjemnější byla atmosféra chaloupek, kde sálalo teplo z kachlových kamen.

            Usedlost u Pilných nás lákala na ukázku výroby perníků tlačených do dřevěných forem. Hájenka z Kozojed nabízela krásné, ručně vyráběné korálkové ozdoby, svíčky a další dárkové předměty, které jsme si mohli ihned zakoupit. V další chalupě probíhala ukázka malování skleněných ozdob a jejich prodej. Zaujal nás také mlýn s velkým mlýnským kolem, vodní pila, loutkářská maringotka, kolářská dílna či muzeum starých zemědělských strojů.

Nakoupili jsme si pěkné dárky a odjížděli jsme velmi spokojeni.

            Následoval oběd v Pekle Čertovina. V pohádkovém prostředí jsme se cítili skvěle a jídlo bylo pekelně dobré.

            Našlo se ale bohužel dost dětí, které nic nebaví, nic nepotěší, nic nepřekvapí

a které si krátily dlouhou chvíli svým vlastním (pro ostatní nepochopitelným) programem.

 

Okresní přebor škol v šachu Svitavy


            Dne 4. prosince 2018 se žáci ZŠ Březová nad Svitavou zúčastnili Okresního přeboru škol v šachu družstev.

            Reprezentovala nás dvě družstva. Za první stupeň to byli Ondřej Rulíšek, Lukáš Volf, Michal Řezníček z 5.třídy a Jan Hrdý ze 4.třídy.

            Za druhý stupeň to byli Valerij Šufana a Martin Řezníček z 8.třídy, Michal Suk z 6.třídy, Tadeáš Moravec a Hynek Jukl ze 6.třídy.

            V těžké konkurenci ostatních soutěžících obsadilo první družstvo 4.místo, když nám třetí místo uteklo o pouhý bod. Družstvo žáků 6. až 9. ročníku skončilo na místě 9.

Všem děkujeme za reprezentaci školy a přejeme spoustu radosti u dalších šachových partií.

Mgr.Jaroslav Junek

 

 

 

Mikulášská nadílka


 

            5. prosince 2018 navštívil mladší školáky Mikuláš s andělem a čertem.

Všechny děti 1. – 4. třídy musely prokázat, že se ve škole něco naučily, že se umí slušně chovat a mají dobré srdce. Neobešlo se to bez básniček, písniček, domlouvání a slibování.

Mikuláš s andělem děti obdarovali a čert, který se tolik těšil, že si odnese pomocníky do pekla, nakonec odešel s prázdným pytlem.

 

 

Exkurze do Poličky


            V rámci volby povolání se žáci 8. a 9. vydali 5. prosince 2018 na exkurzi do firem Ravensburger Karton, s.r.o., THT Polička a SŠ obchodní a služeb SČMSD Polička, s.r.o.

            Prohlédli si výrobu, seznámili se s provozem a mohli se zeptat na vše důležité. Touto cestou bychom chtěli ještě jednou poděkovat uvedeným firmám za umožnění exkurze, protože ne každá firma takto činí.

            Ve druhé polovině exkurze jsme se podívali na Střední školu obchodní a služeb, kde byl pro žáky připraven program finanční gramotnosti a workshopy, které představily učební obory masér a kosmetička, či kadeřnice.

            Byl to příjemně strávený den a těšíme, že si ho někdy zopakujeme.

 

Beseda s hráči týmu Tuři Svitavy


            Dne 7. prosince 2018 jsme v prostorách Základní školy Březová nad Svitavou přivítali milou návštěvu. Na besedu k nám přijeli zástupci hráčů a realizačního týmu DEKSTONE Tuři Svitavy, konkr��tně asistent trenéra Lukáš Pivoda, kapitán Roman Marko, Martin Novák a C.J.Aiken. Během příjemného povídání se žáci 8. a 9. ročníku mohli zeptat na vše, co je zajímalo, a také procvičit angličtinu s rodilým mluvčím. Děkujeme za návštěvu a těšíme se na případné zopakování.

Více také na: https://www.facebook.com/basketbalsvitavy/

Návštěva filmového představení

            Dne 7. prosince 2018 si děti z prvního stupně naší ZŠ zpříjemnily očekávání na příchod vytouženého Ježíška návštěvou kina ve Svitavách.

            Film, který všechny náramně pobavil, se jmenoval Hotel Transylvánia 3 - Příšerózní dovolená. V tomto animovaném příběhu se děti setkaly s jejich oblíbenou rodinkou strašidel a vydaly se s ní na výletní parník, kde Drákula a jeho doprovod zažívají spoustu dobrodružství.   Napínavý příběh skončil šťastně, proto nálada na konci představení byla skvělá a těšení se na Vánoce o to příjemnější.

 

Taneční vánoční vystoupení Scarlet

 

         Poslední den před prázdninami 20. prosince 2018 žáci 1. stupně naší školy zhlédli ve Svitavách ve Fabrice vánoční vystoupení soukromé taneční školy Scarlet ze Svitav.

            V hodinovém představením jsme v různých choreografiích viděli scénický výrazový tanec od nejmladších po nejstarší tanečníky. Výběr písní byl vkusně sladěn s kostýmy a pohyby tanečníků. Všechny choreografie byly laděny vánočními motivy a atmosférou. Byly ztvárněny koledy, vánoční písně a melodie. V choreografiích jsme mohli zhlédnout andílky a narození Ježíška. Emotivní byla vystoupení s využitím světýlek, která podtrhla vánoční atmosféru. Tečku za pěkným vystoupením udělala choreografie na píseň „Vánoční“ doprovázené světýlky, kde se  svým zpěvem zapojili i naši žáci.

            Vystoupení se dětem líbilo a naladilo všem nadcházející vánoční atmosféru a těšení na Ježíška.