ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
Leden | 13. 1. 2019

Lyžařský kurz – Harrachov

13.  - 19. 1. 2019 - Penzion Sunski

Lyžařský kurz žáků 7. třídy doplněný žáky  6., 8. a 9. ročníku se i letos konal v lyžařském středisku v Harrachově v penzionu SUNSKI od neděle 13. do soboty 19. ledna 2019. Pod pedagogickým a instruktorským vedením Mgr. Oldřišky Štoudkové, Mgr. Petry Štoudkové a Mgr. Radima Švancary  probíhal lyžařský výcvik pro začátečníky ve ski areálu „Zákoutí“, pro pokročilejší na červené sjezdovce na Čertově hoře. Zdravotnickou péči vykonávala zdravotní sestra Ivana Trojanová.

Po příjezdu do Harrachova se všichni vypravili prohlédnout si lanovku a její nástupní stanici na Černou horu, zorientovali se v okolí ubytování. Někteří se vydali do půjčovny pro lyžařskou výbavu.  Další dny pak probíhal lyžařský výcvik na obou sjezdovkách, a to dvakrát denně – dopoledne a odpoledne.

Ve středu, v době odpočinkového odpoledne, se pak vydali k nedalekým Mumlavským vodopádům a prošli si Harrachov. Každý večer se žáci při společném  programu dozvídali něco nového o bezpečnosti na horách, o lyžařské výzbroji a výstroji, technice lyžování, zopakovali si základní pravidla při poskytování první pomoci.

Tradičního závodu ve slalomu na sjezdovce „Zákoutí“ se zúčastnilo 30 žáků z celkových 38. Všichni byli odměněni drobnými cenami a sladkostmi, první tři závodníci v každé ze tří kategorií obdrželi diplom. V kategorii mladších dívek obsadila 1. místo Nikola Neubauerová, 2. místo Klára Dvořáčková, 3. místo Eva Kadlecová, v kategorii mladších chlapců patřilo 1. místo Sebastiánu Kalábovi, 2. místo Matěji Dürrovi a 3. místo Vojtěchu Synkovi. V kategorii staršího žactva získal 1. místo Vojtěch Ševčík, 2. místo Patrik Geršl a 3. místo Jakub Karlík.

Na ceny přispěl MěÚ Březová nad Svitavou a p. Jakal za LÉKÁRNU Březová. Díky finančnímu příspěvku Městského úřadu vyšel lyžařský kurz žákům, kteří se ho zúčastnili poprvé, téměř o čtvrtinu levněji.

Díky výborným sněhovým podmínkám, denně čerstvě napadenému sněhu a kvalitně upraveným sjezdovkám si všichni užili týden lyžování a nezapomenutelných zážitků. Mnozí se naučili lyžovat a ti ostatní si svůj styl ještě zdokonalili.

Okresní kolo dějepisné olympiády

Dne 16. ledna 2019 se na Gymnáziu Svitavy konalo okresní kolo Olympiády z dějepisu. ZŠ Březovou nad Svitavou úspěšně reprezentoval Martin Kocman z 9.třídy, který se umístil na velmi pěkném 9. místě z 32 soutěžících. Téma olympiády tentokrát bylo „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“ .

Hudební pořad

Žáci 1. – 5. třídy navštívili 21. 1. 2019 kulturní program plný písniček Zdeňka Svěráka, Jaroslava Uhlíře a Petra Skoumala.

Průvodcem "televizního vysílání" televize Věž, byla neohrožená moucha CC a její hosté (např. pes Čmuchal, žabák Fred, Chilli papričák a robotek).

Během "živého vysílání" jsme byli i svědky šťastného shledání dvou zamilovaných mimozemšťanů.

Okresní kolo Olympiády z českého jazyka

29. ledna 2019 proběhlo na ZŠ náměstí Míru ve Svitavech okresní kolo Olympiády z českého jazyka. Soutěž se skládala z mluvnické části a slohové, kdy měli soutěžící za úkol napsat prozaický útvar podle zadání a délky textu. ZŠ Březová nad Svitavou zde měla dva zástupce, Šárku Pavlíčkovou a Daniela Pelíška, kteří se umístili na 37., respektive 39. místě.

Všem děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

Škola v pohybu

Žáci 1. – 3. třídy se zapojili 29. 1. 2019 do projektu Škola v pohybu. Cílem je dopřát dětem radost z pohybu, probudit v nich emoce, nadšení a zážitky z her.

Pohyb podporuje v dětech dobrou náladu, zlepšuje vztahy ve skupině, podporuje přátelství a zlepšuje spolupráci dětí.

Pravidelná pohybová aktivita žáků je výbornou prevencí proti obezitě, kardiovaskulárním problémům, zlepšuje kondici, silovou připravenost a výkonnost.

Děti si vyzkoušely 1 hodinu Tv pod vedením zkušeného trenéra mládeže. Hodina byla velmi dynamická, plná zajímavých her a aktivit (míčová průprava, honičky, kruhový trénink...). Využívalo se velké množství pomůcek (míče, malé míčky, branky, mety, obruče, tréninkový žebřík, guma) i nářadí (lavička, velké žíněnky).

Děti si hodinu velmi užily a pro pedagogy to byla skvělá inspirace do další práce.