První zvonění | 4. 9. 2017

V pondělí 4. září 2017 jsme přivítali na naší škole dvacet osm nových žáčků-prvňáčků. V tento pro ně významný den je přišli podpořit jejich rodiče, mnohdy i pyšné babičky a dědečkové.

Po přivítání a seznámení s paní učitelkou Mgr. Jaroslavou Jiráčkovou děti složily „slib prvňáčka“, který ztvrdily otiskem vlastního prstíku. Domů si děti odnesly plnou aktovku novotou vonících pomůcek, pamětní listy a také nějaký zdravý pamlsek.

Všem novým školáčkům přejeme, aby s námi příštích devět let školní docházky sdíleli jen samé úspěchy a radosti.

Ententýky | 21. 9. 2017

Dne 21. 9. 2017 jsme v tělocvičně školy shlédli představení ENTENTÝKY pro 1. a 2. třídu. Jako hosté nás navštívili předškoláci z mateřské školky. Bylo to představení plné říkadel, rozpočítadel, písniček, rytmu a fantazie. Představovalo dětství bez TV a PC, zato s babičkou a dědou, kamarády, zvířaty, fantazií a ochotou hrát si.

Dětem se představení moc líbilo.

Ve středu 27. 9. proběhlo na UMT ve Svitavách – Lánech obvodní kolo v minifotbalu žáků 8. a 9. tříd. Naše družstvo ovládlo po vítězstvích nad ZŠ Felberova Svitavy, ZŠ Sokolovská Svitavy a ZŠ Moravská Chrastová bez ztráty bodu základní skupinu a postoupilo do finále, ve kterém se střetlo se ZŠ T. G. Masaryka Svitavy. Do posledního utkání turnaje jsme vstoupili lépe než soupeř a v úvodních minutách neproměnili hned několik vyložených příležitostí. Hra se postupně vyrovnala a do šancí se začal dostávat i náš protivník, který nakonec v závěru vstřelil jedinou branku utkání a mohl se tak radovat z nejtěsnějšího vítězství.

Karel Dürr se stal se čtyřmi góly nejlepším střelcem turnaje. Všem hráčům patří za jejich výkony a bojovost velký dík.

Pořadí v soutěži: 1. ZŠ T. G. Masaryka Svitavy, 2. ZŠ Březová nad Svitavou, 3. Gymnázium Svitavy

Sestava: Karlík Jakub – Friedl Radek, Lukášek Vojtěch, Mrázek Jakub – Dürr Karel, Kalod Jiří, Štoudek Ondřej, Švancara David

Kompletní výsledky: http://www.svc.svitavy.cz/index.php?menu=minifotbal-2017|272|cs

Rozvoj ZŠ Březová nad Svitavou

Od 1. září 2017 je naší školou realizován projekt spolufinancovaný Evropskou unií s názvem Rozvoj ZŠ Březová nad Svitavou.

Projekt je zaměřený na personální podporu pro žáky ohrožené školním neúspěchem, na profesní rozvoj pedagogů formou ucelených vzdělávacích programů v oblastech čtenářské a matematické gramotnosti a v oblasti inkluze a na volnočasové aktivity vedoucí k rozvoji logického a strategického myšlení žáků.

Díky získaným financím působí na škole školní speciální pedagog, vznikly kroužky na doučování žáků a byl zřízen klub zábavné logiky a deskových her pro žáky ZŠ.