ÚNOR | 28. 2. 2018

Marbo

Hudební skupina Marbo rozezpívala žáky 1. stupně v kulturním domě 1. února 2018. Kromě známých melodií a textů (Když se zamiluje kůň, 3 čuníci, Kozel, Krávy, krávy…) zazněly i lidové písně, ve kterých jsme vedle klávesového doprovodu mohli obdivovat i nádherný saxofon. Pestré vystoupení skupina samozřejmě obohatila i několika novými autorskými skladbami, např.: Do první… nebo Písmenka. Žáci se velmi rychle naučili refrén, a tak se i v nových písních aktivně zapojili. Závěrečný mix písniček z pohádek a dětských filmů strhl celý sál a všichni nadšeně zpívali a tleskali do rytmu. Abychom si nové písničky mohli připomenout i v hodinách hudební výchovy, dostali jsme jako dárek DVD.

Žákům 2. stupně se duo Marbo představilo koncertem nazvaným „Zrození bigbítu“, díky kterému se seznámili s historií rokenrolu a v rámci něhož zazněly české i zahraniční hity jako Neplač malá, Já budu chodit po špičkách, Zrcadlo, Jahody mražený, All my loving nebo Yesterday, které si společně s hudebníky zazpívali snad úplně všichni.

Olympiáda z anglického jazyka

Dne 15. 2. 2018 se na 3. ZŠ Litomyšl uskutečnilo okresní kolo Olympiády z anglického jazyka. ZŠ Březovou nad Svitavou reprezentoval Martin Kocman z 8. ročníku, který se umístil na 16. místě.

Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích.

Lyžařský kurz – Harrachov

18. – 24. 2. 2018 – Penzion Sunski

Stalo se již tradicí, že lyžařský kurz žáků ZŠ Březová nad Svitavou se koná společně se žáky ZŠ Brněnec-Moravská Chrastová. I letos se uskutečnil v krkonošském lyžařském středisku v Harrachově v penzionu SUNSKI od neděle 18. února do soboty 24. února 2018. Pod instruktorským vedením Mgr. Oldřišky Štoudkové, Mgr. Karla Radimeckého a Mgr. Vlastimila Šimáka se ho zúčastnilo 29 žáků naší školy a 16 žáků sousední školy.

K rozježdění a k základnímu výcviku i tentokrát posloužila sjezdovka ve ski areálu „Zákoutí“, pokročilejší se zdokonalovali na červené sjezdovce na Čertově hoře. Zdravotnickou péči vykonávala Mgr. Lenka Kmentová. Teoretické znalosti z lyžování, bezpečnosti na horách a zdravovědy získávali žáci při večerních programech.

Ani letos nechyběla vycházka k nedalekým Mumlavským vodopádům a tradiční závod ve slalomu, kterého se zúčastnilo 18 žáků 7. tříd obou škol. V kategorii dívek obsadila 2. místo Klára Neubauerová, 3. místo Simona Kopecká a v kategorii žáků získal 1. místo Vojtěch Ševčík, 2. místo Patrik  Geršl, třetí skončil Jakub Karlík. Všichni byli za své výkony odměněni diplomy a sladkostmi.

Na ceny přispěl MěÚ Březová nad Svitavou a p.Jakal za LÉKÁRNU Březová. Díky finančnímu příspěvku Městského úřadu vyšel lyžařský kurz žákům, kteří se ho zúčastnili poprvé, o třetinu levněji.

Slunečné počasí i dobré sněhové podmínky všem umožnily užít si lyžování a zdravý pobyt na horách.

Rizika online, Závislosti online

Ve středu 28. února 2018 absolvovali žáci 4. až 9. třídy preventivní programy vzdělávací společnosti e-DUHA Rizika online a Závislosti online, jež se zaměřují na v dnešní době aktuální tematiku bezpečnosti v online prostředí. Beseda s prezentací byla v případě prvního programu doplněna o příklady reálných situací, praktické rady a preventivní opatření, program Závislost online  rozšířila praktická část sloužící k diagnostikování závislosti a oba programy zakončila diskuse.