Ve čtvrtek 5. října 2017  navštívil opět po čase naši školu hudebník a cestovatel pan Karel Kocůrek. Tentokrát obě své vášně spojil dohromady a v rámci výchovného hudebně-zeměpisného pořadu nejprve seznámil žáky s životem obyvatel karpatských hor a severoamerických indiánů a poté jim představil pro ně charakteristické a ostatním kulturám méně či více známé hudební nástroje, na něž také několik tónů zahrál.

Angliáda 2017 | 12. 10. 2017

Již potřetí se žáci 8. a 9. třídy ZŠ Březová nad Svitavou zúčastnili jazykové soutěže pořádané Gymnáziem v Jevíčku. Měli zde možnost ověřit si své znalosti anglického jazyka. Soutěž se skládala za dvou částí. Účastníci absolvovali test anglického jazyka skládající se ze dvou částí – poslechu s porozuměním na úrovni A2 a četby s porozuměním na úrovní A2+. Po vyhodnocení testu a sečtení výsledků byli nejlepší žáci odměněni hodnotnými cenami od partnerů soutěže, Oxford Publishing House a nakladatelství Bridge. Zájem o tuto soutěž je veliký a každoročně roste, což dokazuje účast více než 150 žáků ze škol nejen regionu Malá Haná. Z celkového počtu 14 škol se naše škola umístila na velmi pěkném 6. místě. Z naší školy soutěžili čtyři žáci z deváté třídy a osm z osmé třídy. Všichni předvedli velmi dobré výkony.

Nejlépe se umístil Ondřej Štoudek - na 21. místě - se ztrátou pouhých 8 bodů z celkových 74. Gratulujeme!

Link pro případné další fotky nebo výsledkovou listinu :

Dne 17.října 2017 se dvě družstva žáků ZŠ Březová nad Svitavou zúčastnila kvalifikačního turnaje přeboru základních škol okresu Svitavy. V kategorii 1. - 5. ročník nás reprezentovali Ondřej Rulíšek, Lukáš Volf, Matěj Novotný a Matěj Vítek. Ve starší kategorii žáků 6. - 9. ročníku soutěžili David Švancara, Filip Zapletal, Michal Suk a Kristýna Moravcová.

Za jejich výkony jim patří poděkování a velká pochvala, protože se umístili na pěkných místech. Konkrétně David Švancara na celkovém 8. místě, Filip Zapletal na 12.místě. Ondřej Rulíšek byl ve své kategorii mladších žáků na 3. místě a Kristýna Moravcová ve své kategorii na 1. místě.

Do budoucna přejeme další pěkné výkony a radost ze hry.

Dne 19.října 2017 se žáci 9. třídy v rámci volby povolání zúčastnili tradiční Přehlídky středních škol a odborných učilišť v Multifunkčním centru Fabrika ve Svitavech, kde se seznámili s nabídkou studijních oborů středních škol Pardubického kraje, ale i zástupců kraje Jihomoravského a Královéhradeckého.

Učinili tak další krok v nelehké volbě budoucího studijního oboru a životního povolání. Přejeme všem šťastnou ruku při tomto výběru.

Poznáváme své sousedy | 24. 10. 2017

V úterý 24. října 2017 jsme v rámci projektu Poznáváme své sousedy opět navštívili naše rakouské přátele z Mittelschule Großweikersdorf. Dostalo se nám velmi milého uvítání v podobě písně, která by klidně mohla nést název „Ahoj“.

Společný den začal tím, že jsme se přesunuli do učeben, kde žáci ve smíšených skupinách pracovali na různých úkolech napříč předměty a využili tak své znalosti cizích jazyků. Po vydatném obědě následoval přesun na nedaleký vrch Heldenberg, který návštěvníkům nabízí hned několik atrakcí. My jsme zavítali do muzea veteránů, které velmi působivě představuje celou historii vývoje automobilu. Poté jsme prošli mezi hradem Wetzdorf a Heldenbergem takzvanou „anglickou zahradou“ a vystoupali k památníku vojevůdce Radetzkého. Polní maršál Josef Graf Radetzky byl jeden z nejpopulárnějších generálů Rakouska, sloužil v císařské armádě neuvěřitelných 72 let. Na závěr jsme zhlédli model vesnice z doby kamenné a také Kreisgräben, kruhové příkopy vytvořené předky zřejmě v 5. tisíciletí před naším letopočtem. Význam jejich stavby vědcům stále není znám.

Spolupráce mezi oběma školami bude pokračovat na jaře příštího roku, tentokrát přivítáme naše jižní sousedy u nás.