Leden | 4. 1. 2018

Beseda Kanada, Aljaška

Moderní doba je o prolínání. Protože se držíme moderních trendů, na začátku ledna (4. 1. 2018)  jsme v rámci výuky angličtiny a zeměpisu cestovali Kanadou a na Aljašku.

Poutavým průvodcem nám byl pan Karel Kocůrek, který nás už několikrát navštívil a je zárukou kvalitního výkladu a spousty informací z první ruky, protože všechna místa, o kterých povídá, také sám navštívil.

Přednášky se zúčastnili žáci od 6. do 9. ročníku a během ní se dozvěděli řadu zajímavostí o místech, lidech i zvířatech Kanady a Aljašky. Žáci 6. a 7. ročníku měli přednášku střídavě anglicky a česky, žáci 8. a 9. ročníku už komunikovali pouze anglicky. Šlo jim to moc pěkně a na závěr se s panem Kocůrkem rozloučili dlouhotrvajícím potleskem.

Okresní kolo Dějepisné olympiády

Dne 17. ledna 2018 se v prostorách Gymnázia Svitavy konalo okresní kolo Dějepisné olympiády. ZŠ Březovou nad Svitavou reprezentovali Martin Kocman a Aneta Hrdá z 8. ročníku.

V konkurenci 29 soutěžících obsadil Martin Kocman velmi pěkné 10. místo, Aneta Hrdá se umístila na 23. místě.

Oběma děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

Okresní kolo Olympiády z českého jazyka

Dne 29. ledna 2018 se na ZŠ nám. Míru konalo okresní kolo Olympiády z českého jazyka. Barvy ZŠ Březová nad Svitavou hájily Eliška Juránová a Denisa Holzerová z 8.ročníku.

Z celkových 41 soutěžících skončila Eliška Juránová na 34. místě a Denisa Holzerová na 36. místě.

Obvodní kolo v halové kopané

V úterý 23. ledna 2018 se ve sportovní hale Na Střelnici ve Svitavách uskutečnilo obvodníkolov halové kopané žáků 2. stupně.

Turnaj začal boji ve dvou základních skupinách. S bilancí jedno vítězství a jedna porážka jsme postoupili do semifinále, ve kterém nás čekal suverénní vítěz druhé skupiny Gymnázium Svitavy. Vyrovnané utkání rozhodl jediný gól z kopačky Jakuba Karlíka vstřelený v posledních vteřinách hry.

V posledním zápasu turnaje jsme narazili na již tradičního finálového soupeře ZŠ T. G. Masaryka Svitavy. Do utkání jsme vstoupili nešťastně a rychle prohrávali 3:0. Dvěma rychlými brankami jsme se dokázali vrátit do hry, ale soupeř si už vítězství pohlídal, přidal ještě jeden gól a zvítězil 4:2. Série finálových porážek se ZŠ T. G. Masaryka tak nadále pokračuje.

Naším nejlepším hráčem byl Karel Dürr, za výkony a bojovnost si ale pochvalu
a poděkování zaslouží všichni hráči.

Sestava: Karel Dürr, Vojtěch Lukášek, Ondřej Štoudek (9. roč.), Radek Friedl, Pavel Stejskal (8. roč.), Jakub Karlík a Jiří Kalod (7. roč.)

Finále: ZŠ T. G. Masaryka Svitavy – ZŠ Březová nad Svitavou 4:2, branky: Dürr 2