Březen | 14. 3. 2018

Zeměpisné přednášky

Ve středu 7. března 2018 zavítal po roce do školy novinář, cestovatel a sběratel výjimečných zážitků Tomáš Kubeš. Formou multimediálních přednášek vytvořených ze svých cest zaměřených na interakci se zúčastněnými procestoval s žáky 4. a 5. ročníku divokou a exotickou Afriku, žákům 6. a 7. ročníku představil známá i méně známá místa Evropy a s žáky 8. a 9. ročníku zavítal na tolik vzdálenou, nehostinnou a fascinující Sibiř.

Pan Padington 2

Ve čtvrtek 8. 3. 2018 navštívili žáci 1. stupně filmové představení ve Svitavách.

Dojemný příběh medvídka žijícího šťastně v Londýně s rodinou Brownových se jmenuje Pan Padington 2. Aby mohl náš medvědí kamarád koupit ten nejlepší dárek ke 100. narozeninám své tety Lucy, začne pracovat. Cesta plná  dobrodružství a nečekaných zvratů začíná, když je tento dárek ukraden. V kinosále byla skvělá atmosféra,  napětí střídal smích a v závěru nechyběli slzičky  ani bouřlivý potlesk.

Matematický klokan

Také letos se naše škola zapojila do soutěže Matematický klokan. 19. března 2018 celkem 166 žáků od 2. do 9. třídy řešilo matematické a logické úlohy.

Výsledky jednotlivých kategorií:

Štoudek Ondřej

Kolář Vít

Ikaros

Ve středu 21. března 2018 nás opět navštívil pan Miroslav Hořák ze záchranné stanice Ikaros z Pelhřimova. S sebou přivezl další ze staničních chráněnců. Tentokrát jsme měli možnost seznámit se s životem, způsobem a podmínkami chovu a také si pohladit africké šneky, fretku, sýčka obecného, morče bezstrsté a peruánské, švába madagaskarského syčícího a užovku japonskou. Svůj program tradičně doplnil zpěvem zvířecích písní a hrou na kytaru.

Technické muzeum Brno

V rámci druhé etapy projektu Vzdělávací programy paměťových institucí do škol se žáci 3. a 4. třídy  vydali 22. března 2018 do Technického muzea v Brně. Navštívili stálé expozice Od tamtamu k internetu a Uličku řemesel, technickou hernu a výstavu modelů z Lega.

V expozici Od tamtamu k internetu přivítali návštěvníky skutečným africkým signálním bubnem a provedli je celou historií vývoje sdělovací techniky, od prvních telefonů a telegrafů až k moderním přístrojům pro p��enos zvuku a obrazu elektromagnetickými vlnami.

Uličku řemesel pak tvořily dílny hodináře, knihaře, zámečníka, krejčího, ševce a holiče. V souladu s hlavním záměrem přenést návštěvníky do atmosféry meziválečného Brna ji doplňoval koloniál s pražírnou kávy, zubařská ordinace, hospoda či instalace části pavlačového domu a bytu.

Žáky velmi zaujala  zejména část věnovaná historickým automobilům a motocyklům.