Dne 1. února 2017 se v prostorách ZŠ náměstí Míru ve Svitavách konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Také naši žáci se zúčastnili a předvedli velmi pěkné výkony.

Karolína Volečková se umístila na 4. místě a Filip Hnát na 5. místě z celkového počtu 39 soutěžících s minimálním odstupem na postupové 3. místo.

Dne 22. února 2017 se na 3. ZŠ Litomyšl uskutečnilo okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. V kategorii mladších žáků reprezentovala ZŠ Březová nad Svitavou žákyně Diana Valtrová, která se umístila na 11. místě. V kategorii starších žáků ZŠ a víceletých gymnázií nás zastupovala žákyně Barbora Jeřábková, která skončila na 15. místě.

Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy.

Ve středu 22. února 2017 opět zavítal mezi žáky pan Miroslav Hořák ze záchranné stanice Ikaros, aby jim tentokrát představil nejmladší obyvatele stanice. Žáci se tak mohli seznámit a pohladit si například mládě chameleona, činčily, skinny morčete nebo ježka afrického. Pan Hořák přidal i rady, jak se o tyto druhy správně starat a celý pořad doprovázel hrou na kytaru. Nemálo žáků už během programu nahlas přemýšlelo o tom, že by si některé z představených zvířat pořídilo domů.

fotogalerie zde ...