Dne 17. ledna 2017 se v prostorách Gymnázia Svitavy konalo okresní kolo Dějepisné olympiády tematicky zaměřené na období Marie Terezie a Josefa II.

ZŠ Březová nad Svitavou reprezentovali Martin Kolbábek a Kateřina Leksová, oba z 9. ročníku. Martin se umístil na pěkném 22. místě a Katka na 24. z celkových 38 účastníků.

Oběma patří dík za reprezentaci školy.

V úterý 20. ledna 2017 proběhlo ve sportovní hale Na Střelnici obvodní kolo v halové kopané žáků 2. stupně. Naše družstvo ve složení Jakub Karlík (6. roč.), Pavel Stejskal (7. roč.), Karel Dürr, Vojtěch Lukášek, Ondřej Štoudek (8. roč.), Martin Kolbábek, Marek Kostolanský, Jan Svoboda a Zdeněk Valtr (9. roč.) ovládlo po dvou vítězstvích a jedné porážce skupinu a v semifinále porazilo po dramatickém penaltovém rozstřelu ZŠ T. G. Masaryka Svitavy 3:2. Finálový zápas s favoritem turnaje Gymnáziem Svitavy se pro nás dlouho vyvíjel příznivě, nakonec však soupeř prokázal svoji kvalitu a zvítězil 3:1. Za předvedenou hru, nasazení a bojovnost si zaslouží všichni hráči poděkování a pochvalu.

V letošním školním roce vybojovali naši fotbalisté na všech turnajích pokaždé vynikající 2. místo.

Dne 24. ledna 2017 se na ZŠ nám. Míru ve Svitavách konalo okresní kolo matematické olympiády. Žáci řešili tři zajímavé úlohy, na které měli 90 minut.

Naši školu reprezentovali dva žáci 5. třídy, a to Kateřina Ondrová a Josef Cupal. Katka i Pepík získali shodně 7 bodů a o konečném umístění rozhodl počet bodů ve školním kole. Katka obsadila pěkné 9. místo a Pepík 11. místo. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů při reprezentaci školy.

Život v závislosti | 31. 1. 2017

V úterý dne 31. ledna 2017 k nám do školy zavítal pan Roman Povala, aby vyprávěl o životě v závislosti na drogách.

Pan Povala nás velice poutavým způsobem seznámil se svým životem. Z bývalého narkomana se stal člověk, který pomáhá lidem, kteří berou drogy. Občas nás mrazilo v zádech, když jsme slyšeli, jak se někdo předávkoval pervitinem nebo heroinem.

Na konci přednášky jsme měli možnost položit dotazy, na které pan Povala otevřeně odpovídal. A jaké poučení z toho pro nás plyne? Odolat pokušení zkusit jakékoli drogy, které nás dříve nebo později zcela určitě stáhnou až na samé dno.