ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů            ( pro galerii klikni na obrázek )

V úterý 2. května 2017 se na UMT ve Svitavách Lánech uskutečnilo obvodní kolo McDonald's Cupu. Naši školu reprezentovalo družstvo mladší žáků (kategorie I) ve složení David Bárta, Eduard Kutlák (1. roč.), Jan Hrdý, Jakub Nedoma, Jan Nedoma (2. roč.), Štěpán Mezuláník, Tadeáš Reichl, Ondřej Rulíšek, Martin Sirka, Jan Stejskal, Jan Straka a Lukáš Volf (3. roč.).

Po postupu ze skupiny podlehlo v semifinále pozdějšímu vítězi turnaje ZŠ a MŠ Sokolovská Svitavy 4:2. Chuť si chlapci spravili v souboji o třetí místo, ve kterém zvítězili nad ZŠ Felberova Svitavy 2:1.V květnu jsme si připomněli výročí atentátu na Reinharda Heydricha a následných nacistických represí na českém národě. V rámci výuky dějepisu se žáci deváté třídy dne 3. května 2017 zúčastnili slavnostní projekce filmového snímku Anthropoid amerického režiséra Seana Ellises následnou besedou s odborným poradcem filmu, historikem Zdeňkem Špitálníkem. Vše proběhlo v překrásných prostorách secesního kina Lucerna.

V odpoledních hodinách program pokračoval v Národním památníku na Vítkově komentovanou prohlídkou expozice Život v protektorátu. Prohlídka byla navíc doplněna poutavým výkladem příslušníka Československé obce legionářské na téma výcviku a výstroje parašutistů Kubiše a Gabčíka.

Celá akce byla velmi povedená a žáci si z ní odnesli spoustu zážitků. 

fotogalerie zde ...I v letošním školním roce se naše základní škola zapojila do celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, jejímž cílem je úklid okolí a případná likvidace černých skládek.

Ve čtvrtek 11. května 2017 se žáci 6., 7. a 9. ročníku přestrojili do pracovního oblečení a rozběhli se do různých části obce, aby je zbavili veškerého odpadu. Výsledkem jejich úsilí jsou desítky po okraj naplněných pytlů a o něco čistější prostředí, ve kterém žijeme. Za odvedenou práci jim patří velký dík

fotogalerie zde ...
Školní akademie | 16.05.2017Dne 16. května 2017 proběhla v kulturním domě ve Březové nad Svitavou  ŠKOLNÍ AKADEMIE, na které vystoupily všechny třídy místní základní školy.

Program zahájili svým vystoupením žáčci první třídy a celé odpoledne uzavřela svou prezentací 9. třída, která se rozloučila s celým učitelským sborem.

 

Program celého odpoledne byl následující :

 

  1. Malí popeláři  – 1. tř. – L. Kissová, J. Lněničková
  2. Šmoulí brannej den – 2. tř. – P. Jandlová, I. Pešlová
  3. Sporty – 3. tř. – K. Macháňová, J. Dobešová
  4. Holky z naší školky – 4. tř. – J. Jiráčková, M. Kubíková
  5. Tanec světel – 7. tř. –A. Kollmannová
  6. Backstreet Boys – Everybody – 6. tř. -  R. Švancara
  7. Aerobic – K. Macháňová
  8. Abeceda – 8. tř. – O. Štoudková
  9. Poupata – 5. tř. –  Z. Drápelová
  10. Rozloučení se školními léty – 9. tř. – H. Ettlová

 

Akademie měla jako každý rok velký úspěch, žáci i rodiče byli velmi spokojení. Děkujeme všem vyučujícím za jejich trpělivost při nácviku programu.

fotogalerie zde ...

 

Právo na každý den | 18.05.2017

Naše základní škola se dne 18. května 2017 zapojila do vědomostně náročné soutěže Právo na každý den. Čtyřčlenné družstvo ve složení Filip Hnát, Zdeněk Valtr, Barbora Jeřábková a Karolína Volečková se muselo v první části soutěže vypořádat s testovými otázkami z oblasti občanského, trestního, rodinného, či pracovního práva. V druhé části pak žáci před porotou objasňovali své postoje k objektivnímu vyřešení narušených vztahů mezi sousedy.

V náročné konkurenci naši zástupci obsadili krásné 4. místo. Za kvalitní přípravu žáků na soutěž děkujeme paní Mgr. Markétě Slezáčkové.

Planetárium Brno | 25.05.2017

25. 5. 2017 navštívili žáci 5. a 6. třídy Planetárium v Brně. V rámci výuky přírodovědy a zeměpisu se seznámili s problematikou vesmíru a jeho výzkumem. Cílem programu v planetáriu bylo navázat na školní učivo a prohloubit poznatky žáků v oblasti astronomie. První aktivitou byla návštěva KOGNITORIA – vědecké stezky, kde si žáci mohli v praxi ověřit některé poznatky získané ve škole (např. kolik by žák vážil na jiné planetě, apod.). Hlavní program proběhl v DIGITARIU. Pořad s názvem ÚŽASNÉ PLANETY navázal přímo na školní učivo o naší sluneční soustavě. V závěru programu žáci obdrželi vesmírné pracovní listy vhodné pro práci ve školních podmínkách.