ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajůSpolečný lyžařský kurz žáků ZŠ Březová nad Svitavou a žáků ZŠ Brněnec-Moravská Chrastová se i uskutečnil v krkonošském lyžařském středisku v Harrachově v penzionu SUNSKI. Od neděle 26. února do soboty 4. března 2017 lyžovalo 31 žáků naší školy a 14 žáků sousední školy pod instruktorským vedením Mgr. Oldřišky Štoudkové, Mgr. Karla Radimeckého a Lucie Vybíhalové.

Začátečníkům i tentokrát posloužila sjezdovka ve ski areálu „Zákoutí“ a pokročilejší se zdokonalovali na červené sjezdovce na Čertově hoře. Postupně ji vyzkoušeli i mnozí začátečníci, kteří se po dvou dnech výcviku vyrovnali zkušeným lyžařům. Zdravotnickou péči vykonávala zdravotní sestra Ivana Trojanová.

Teoretické znalosti z lyžování, bezpečnosti na horách a zdravovědy získávali žáci při večerních programech. Zajímavá byla beseda se členem Horské služby, který během zajímavého povídání také předvedl část speciální výbavy používané při zásazích v terénu.

Ani letos nechyběla vycházka k nedalekým Mumlavským vodopádům a tradiční závod ve slalomu, kterého se zúčastnilo 32 žáků obou škol. V kategorii mladších dívek obsadila 1. místo Eliška Juránová, 2. místo Leona Dvořáčková, v kategorii starších dívek patřilo 1. místo Kateřině Leksové, 2. místo Viktorii Pavlasové a 3. místo Nicol Geršlové. Také v kategorii mladších žáků získal 1. místo Radek Friedl, 3. místo Daniel Pelíšek a ve starších byl na 2. místě Jakub Mrázek, třetí skončil Vít  Kolář. Všichni byli za své výkony odměněni diplomy a sladkostmi. 

Na ceny přispěl MěÚ Březová nad Svitavou a p.Jakal za LÉKÁRNU Březová. Díky finančnímu příspěvku Městského úřadu vyšel lyžařský kurz žákům, kteří se ho zúčastnili poprvé, o čtvrtinu levněji. 

Počasí i dobré sněhové podmínky všem umožnily užít si lyžování a zakončit tak zimní sezónu.

fotogalerie zde ...

Retrogaming | 14.03.2017

            Dne 14. března 2017 navštívila 7. třída Muzeum ve Svitavách, kde se zapojila do vzdělávacího programu Retrogaming v rámci předmětu Základy práce s počítačem.

            Paní lektorka žáky nejprve seznámila s historií vývoje počítačů. Mnoho historických počítačů bylo možno ve vitrínách spatřit na vlastní oči. Kromě počítačů bylo možné vidět také datové nosiče a počítačové součásti.

            V jedné místnosti pak byly počítače s nainstalovanými hrami, kde si každý mohl zahrát.

            Program byl velmi dobře připravený a paní lektorka Olšánová si zaslouží velkou pochvalu.

Matematický klokan | 17.03.2017

            V pátek 17. března 2017 se naše škola opět zapojila do celostátní matematické soutěže Matematický klokan. V písemném testu jsou otázky a příklady rozděleny do tří skupin, a to za 3, 4 a 5 body podle obtížnosti. Každý úkol má několik odpovědí, z nichž žák vybírá po důkladném propočítání příkladu správné řešení. Soutěží žáci od 2. do 9. třídy rozděleni do kategorií.

 

 

 

Nejlepší řešitelé:

 

Cvrček                           Klokánek                   Benjamín                       Kadet

2. třída                           4. třída                        6. třída                           8. třída

Řídká V. 48 bodů          Moravec T. 67 bodů    Šufana V. 69 bodů         Kolář V. 79 bodů

Veselý M. 44 bodů        Novotná J. 65 bodů    Kolář Š. 55 bodů            Pavlasová V. 58 bodů

Nedoma J. 43 bodů        Kaláb S. 59 bodů        Ševčík V. 54 bodů         Švancara D. 52 b           odů

 

3. třída                           5. třída                        7. třída                           9. třída

Sirka M. 73 bodů           Řídká P. 81bodů         Valtrová D. 74bodů       Hnát F. 75bodů

Sperátová L. 59 bodů    Šimek M. 64bodů       Pavlíčková Š. 74 bodů   Valtr Z. 67 bodů

Straka J. 58 bodů           Cendelínová T. 63 b.   Stupková A. 58 bodů     Švancarová Z. 65 bodůZ krabic, krabiček, kartonů, tapet a barevných papírů vyráběli v rámci výtvarné výchovy chlapci z 8. a 9. roč. trojrozměrné modely. Nejčastějšími náměty se staly domy a auta, objevila se ale i třeba Rubikova kostka nebo tank. Jak se jim modely povedly, můžete posoudit sami.

Nejlepší modely: Vít Kolář, Jakub Mrázek, David Švancara (8. roč.), Filip Hnát, Jan Svoboda a Zdeněk Valtr (9. roč.)

fotogalerie zde ...

Seiferos | 30.03.2017Ve čtvrtek 30. března 2017 proběhla v areálu Sokola prezentace dravců a sov společnosti Seiferos, doprovázená ukázkou jejich letu. Žáci měli možnost spatřit a dozvědět se něco málo o životě orla královského, orla bělohlavého, káněte, sokola, poštolky nebo supa, ze sov byl k vidění například výreček, sova pálená nebo puštík. Výherci drobné znalostní soutěže dostali možnost nechat si přilétnout sovu na ruku.


fotogalerie zde ...