ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů

Prázdniny zase utekly nějak moc rychle a je tu nový školní rok a s ním čeština, matematika, kupa sešitů, pracovní listy, testy, pochvaly a tresty, exkurze, výlety a tak dále, a tak dále. Popřejme si, ať je úspěšnější než ten minulý (protože je pořád co zlepšovat), ať nás to ve škole baví a ať nás neopouští touha po poznání. Vědět totiž znamená mít větší požitek ze života.

Král do boje táh᾽ | 08.09.2015úterý 8. září 2015 jsme se vypravili do středověku, který jsme na „vlastní kůži“ poznávali v královském věnném městě Polička.

Cílem interaktivní výstavy Král do boje táh᾽ v poličském Centru Bohuslava Martinů, které jsme se zúčastnili, bylo nabytí povědomí o nelehkém, avšak pro někoho romantickém středověkém životě.

Všichni návštěvníci středověkých kulis byli okouzleni nejen replikami dobových oděvů, kolekcí zbroje a zbraní, stolními hrami, gotickými vitrážemi, ale také například výrobou pečetí.

Během programu nechybělo ani několik doplňujících otázek, jejichž odpovědi jsme hledali mezi exponáty dotykové výstavy.

V letošním roce si Polička připomíná 750 let od svého založení Přemyslem Otakarem II. A tak na závěr exkurze jsme pohlédli na toto město z gotických hradeb, kterými se tolik pyšní.

fotogalerie zde ...

Prvouka ve 3. třídě | 10.09.2015Nový školní rok jsme začali v prvouce dopravní výchovou. Zopakovali jsme si dopravní značky, dopravní předpisy. Každý si nakreslil svoje kolo a jeho povinné vybavení.

Práci jsme si v rámci projektu zpestřili prací ve skupinách a moc nás to bavilo.fotogalerie zde ...