ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajůV úterý 2. února 2016 proběhl na naší škole zápis dětí do 1. třídy, který byl pro ně i jejich rodiče významnou událostí.

V jeho průběhu budoucí žáčci za pomoci pedagogů a láskyplného dohledu rodičů předvedli, na jakém stupni jsou jejich matematické dovednosti, řečové schopnosti, paměť i logické myšlení.

Poté se děti přesunuly do tělocvičny, v níž si vyzkoušely, jak jsou zdatné po fyzické stránce.

Každý budoucí prvňáček si za svoji snahu odnesl domů dáreček, který vznikl pod rukama starších kamarádů.

Všem budoucím školákům přejeme šťastný start do nové etapy života!

fotogalerie zde ...

 

Austrálie | 04.02.2016

Na počátku února, konkrétně 4. února 2016, se žáci 2. stupně opět setkali s Mgr. Karlem Kocůrkem. Tématem tohoto setkání byla tentokrát Austrálie. Přednáška byla rozdělena na 2 skupiny podle jazykové úrovně, na žáky 6. a 7. ročníku a na žáky 8. a 9. ročníku.

Výklad pro první skupinu "míchal" pro lepší porozumění  angličtinu s češtinou, starší žáci se s australskými reáliemi seznámili kompletně anglicky.

Poutavé vyprávění bylo proloženo krátkými filmy, fotografiemi, či mapami.

Děkujeme panu Kocůrkovi za zajímavou exkurzi do míst, kam se běžně nedostaneme, a těšíme se na další setkání.

Dne 8. února 2016  se žáci ZŠ Březová nad Svitavou zúčastnili okresního kola Olympiády v českém jazyce a zaznamenali zde takřka fenomenální úspěch.

Z celkového počtu 38 soutěžících se Vendula Černá umístila na 2. místě a Anna Volečková na 3. místě.

Obě žákyně postupují do krajského kola, které proběhne v Pardubicích.

Gratulujeme k výbornému umístění a přejeme hodně štěstí v dalším kole.


Dne 10. února 2016 se na 3.ZŠ v Litomyšli uskutečnilo okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. I zde jsme měli své zástupce a vedli si velmi dobře. Posuďte sami.

V kategorii I. A (žáků 6. a 7. ročníku) obsadil Ondřej Štoudek 5. místo, kdy k umístění na 3. místě, tedy postupu do krajského kola, chyběly pouhé 3 body.

V kategorii II. A (žáků 8. a 9. ročníku) obsadil Jaroslav Etzler velmi pěkné 9. místo.

Oběma gratulujeme k umístění a děkujeme za úspěšnou reprezentaci ZŠ Březová nad Svitavou.

Domácí péče | 18.02.2016

Dne 18. února 2016 se žáci 8. a 9. třídy na chvíli přenesli do prostředí, v němž hlavní roli hrály obětavost, láska, ale také vypočítavost a využívání pomoci druhých.

Během 92 minutového filmového představení promítaného ve svitavském kině Galaxie tak měli diváci možnost vcítit se do hlavní postavy Vlasty, domácí  pečovatelky nemocných lidí. Ta se svým pacientům bezmezně odevzdávala do doby, než zjistila, že ona je tou, kdo potřebuje pomoci…

Film Domácí péče pod režijní taktovkou Slávka Horáka sklidil nejedno ocenění na českých i mezinárodních festivalech.

V hlavě | 19.02.2016

V pátek 19. února 2016 se žáci 1. – 3. třídy vydali do Svitav na divadelní představení.

Nedopatřením ze strany SKS Svitavy však došlo k omylu. Po příjezdu do kina Galaxie se zjistilo, že pro naši školu nejsou zarezervovány vstupenky.

Následné jednání svitavského SKS bylo velmi vstřícné. Nabídlo dětem náhradní program v podobě pohádky V hlavě.

Během představení žáci nahlédli do mysli malé Riley, která se s rodiči přestěhovala a zvyká si na nový život. V jejím řídícím centru, které vedou Radost, Smutek, Strach, Znechucení a Hněv, nastává zmatek. Který z nich bude mít navrch?

Zajímavé zpracování, podmanivá hudba a silné emoce zajistily, že se všichni dobře pobavili.

V pátek 19. února 2016 zavítal do školy fotograf a cestovatel Tomáš Kubeš, aby žákům zprostředkoval svůj obrazový materiál nasbíraný na cestách po Evropě, Střední Americe a Střední Asii. Multimediální přednášku autor doplňuje vyprávěním – mnohdy až neuvěřitelných – vlastních zážitků a zkušeností. Závěr přednášky byl vyhrazen dotazům žáků, které fotograf všechny ochotně zodpověděl.