Mikulášská nadílka | 4. 12. 2015

Tradiční mikulášská nadílka proběhla dne 4. prosince 2015 v kulturním domě. Program si pro všechny přítomné připravily děti ze školní družiny. Rozkošné pásmo rozpustilých čertíků bylo vystřídáno tanečním vířením nebeských andílků. Do jejich zpěvu a okouzlujícího reje zabloudil i jeden roztomilý nešika, kterého si děti vypůjčily z pohádky Anděl Páně. Poté se všichni přesunuli na parket a naučili se několik čertovských tanečků.

V závěru příjemně prožitého odpoledne předali Mikuláš s čertem hodným dětem toužebně očekávanou nadílku.

fotogalerie zde ...

Dne 8. 12. 2015 se dvě družstva žáků ZŠ Březová nad Svitavou zúčastnila okresního přeboru družstev v šachu, který se konal ve Fabrice Svitavy. V tvrdé konkurenci obsadilo družstvo žáků 1. až 5. ročníku ve složení Štěpán Mezuláník, Michal Suk, Marek Šimek a Valerij Šufana 6.místo. Družstvo 6. až 9. ročníku ve složení Martin Chlup, David Švancara, Kateřina Leksová a David Heger se umístilo na 13. místě s minimálním odstupem na první pětku. V kategorii jednotlivců byli nejúspěšnější Marek Šimek a David Heger.

Všem soutěžícím patří poděkování za úspěšnou reprezentaci školy.

Pejsek a kočička | 9. 12. 2015

Ve středu 9. prosince 2015 zhlédli žáci 1. – 3.třídy ve svitavské Fabrice tři nejznámější příhody na motivy knihy Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce s názvem Pejsek a kočička.

Herci zaujali obecenstvo nejen vtipným vystoupením, ale i veselými písničkami.

Tonda Obal na cestách | 14. 12. 2015

Tonda Obal na cestách je název vzdělávacího pořadu, jenž je zaměřen na zvýšení povědomí o správném třídění a recyklaci odpadu. Žáci se v rámci programu dozvěděli, jak, kam a proč se odpad třídí a co se z něj dále vyrábí. Program žáci zhlédli 14. prosince 2015.

Hudební skupina Marbo | 17. 12. 2015

Ve čtvrtek 17. prosince 2015 zhlédli žáci všech tříd výchovné koncerty hudební skupiny Marbo.

Pro 1. stupeň si duo Bohdan a Marcela Vrtalovi připravilo pořad Muzikantem ze dne na den?

Hlavní téma koncertu – návod, jak se stát muzikantem, se zábavnou formou otázek na obecenstvo prolíná s těmi nejznámějšími a nejoblíbenějšími písničkami pro děti a je doplněno vlastní tvorbou skupiny.

Jazz jako základ populární hudby, to je název pořadu, který je určen žákům 2. stupně. Během koncertu zaznívá řada světoznámých nejen jazzových melodií. Kde se jazz vzal? Co je pro něj charakteristické? Jak se vyvíjel? Na tyto a další otázky znají po skončení koncertu diváci odpovědi.