ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů

Dne 10. listopadu 2015 se konala tradiční schůzka rodičů a žáků 8.a 9. ročníku se zástupci středních škol a středních odborných učilišť, na setkání se představili  zástupci následujících škol :

1.      VOŠ a SŠ ekonomická a zdravotnická Boskovice

2.      SOU plynárenské Pardubice

3.      Masarykova SŠ Letovice

4.      PSŠ Letohrad

5.      OA Svitavy

6.      SŠA Holice

7.      SZŠ Svitavy

8.      SOU André Citroena Boskovice

9.      Gymnázium Svitavy

10.  Bc. Emanuel Koráb – Informační a poradenské středisko při Úřadu práce SvitavyV rámci udržitelnosti projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji jsme se dne 12. listopadu 2015 vydali s žáky 9. třídy na Gymnázium Svitavy. Výuková lekce byla tentokrát věnována fyzice. Žáci si za odborného dohledu Mgr. Pavla Brázdy museli v úvodu poradit s polovodiči, tedy s látkami, které vedou elektrický proud trochu jiným způsobem než kovy. Prozkoumali chování LED diody v obvodu se stejnosměrným proudem a pomocí komutátoru zapojovali dvě LED diody tak, aby se při přepínání střídavě rozsvěcovala jedna a následně druhá dioda.

Navazující část byla věnována hrátkám s elektromagnetismem. Deváťáci odhadovali, jakým způsobem funguje elektrický zvonek a vzápětí si svůj předpoklad ověřovali. Ti šikovnější si v rámci tématu využití elektromagnetického relé jako poplachového zařízení sestavili bez nápovědy vyučujícího zabezpečovací zařízení, které rozezněním elektrického zvonku oznamovalo, že obvod byl přerušen.

V závěrečné části výuky proměřovali žáci činnost transformátoru. Jde o zařízení, jež umí měnit velikost střídavého napětí a proudu.

Lekce byla velice inspirativní a atraktivní formou propojila teoretické znalosti žáků s životní praxí.


fotogalerie zde ...V pondělí 23. listopadu 2015 proběhlo ve sportovní hale Na Střelnici ve Svitavách obvodní kolo ve florbalu žáků IV. kategorie (8., 9. roč.). Konečné 7. místo našeho družstva odpovídá kvalitě předvedené hry.

Sestava: David Heger, Matouš Chlebeček, Miloslav Kalas, Marek Kostolanský, Jan Kysilko, Radek Rybnikář, Zdeněk Valtr a Josef Zapletal

 

kompletní výsledky: http://www.svc.svitavy.cz/index.php?menu=florbal-2015-2016|191|cs


fotogalerie zde ...

V pondělí 23. listopadu 2015 proběhlo ve sportovní hale Na Střelnici ve Svitavách obvodní kolo ve florbalu žáků IV. kategorie (8., 9. roč.). Konečné 7. místo našeho družstva odpovídá kvalitě předvedené hry.

Sestava: David Heger, Matouš Chlebeček, Miloslav Kalas, Marek Kostolanský, Jan Kysilko, Radek Rybnikář, Zdeněk Valtr a Josef Zapletal

 

kompletní výsledky: http://www.svc.svitavy.cz/index.php?menu=florbal-2015-2016|191|cs
V úterý 24. listopadu 2015 zhlédli žáci 2. stupně dramatizaci románu Radka Johna Memento.

Memento je román o narkomanech. Diváci – posluchači jsou přeneseni přímo mezi lidi, pro něž je jediným smyslem života droga. Hlavní postava Michal Otava se dostal na cestu, ze které není návratu. Román líčí všechna stádia působení drogy na lidský organismus a také to, k čemu může droga člověka dovézt. V případě Michala až ke smrti.Ve čtvrtek 26. listopadu 2015 navštívil ZŠ Březová nad Svitavou pan Dan Lupton, lektor anglického jazyka. Žáci 6. a 8. ročníku tak měli opět možnost komunikovat s rodilým mluvčím, tentokrát na téma nejslavnější americké dálnice "Route 66", kdy doplňovali text písně, pracovali s mapou, tvořili vlastní knížku na dané téma ap.

Těšíme se na další návštěvu pana Luptona v novém roce.


Výtvarná dílna | 26.11.2015

Dne 26. listopadu 2015 někteří žáci 1. stupně naší školy vyráběli pod vedením paní Petry Třískové pro své blízké vánoční dárečky v podobě náušnic a přívěsků.

Děti malovaly na plexisklo různých tvarů speciálními barvami na vitráže, které si poté odnesly domů.


Již tradicí se v našem městě stává, že první adventní neděli se na Moravském náměstí rozsvěcuje vánoční strom za přítomnosti všech žáků naší školy.

I letos tomu nebylo jinak, a tak v neděli 29. listopadu 2015 zazněly v jejich podání nejznámější vánoční koledy, které nacvičili v hodinách zpěvu.

Pod vedením pedagogů a vychovatelek děti vyrobily spoustu krásných vánočních ozdob, přání a jiných drobností. Ty si mohli přítomní posluchači zakoupit, aby si tak i doma navodili předvánoční atmosféru.

fotogalerie zde ...
Poslední listopadový týden se uskutečnilo školní kolo přírodovědné soutěže. Žáci určovali rodový a druhový název živočichů a rostlin ČR.