ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů

Dne 11. dubna 2016 se dvě naše žákyně z 9. ročníku Vendula Černá a Anna Volečková zúčastnily krajského kola Olympiády z českého jazyka, které se konalo v Domě dětí mládeže BETA v Pardubicích. Postup do celostátního finále v Praze jim unikl o 1 bod, resp. 0,5 bodu, konkrétně Vendula Černá se umístila na 5. místě a Anna Volečková na místě 6.

Gratulujeme k výbornému umístění a děkujeme za reprezentaci školy.

Pohádkové dopoledne | 18.04.2016

Dne 18. dubna 2016 se žáci 1.-3.třídy vypravili na divadelní představení do Svitav. Pohádky ze staré knihy je tentokrát bohužel zklamaly.

I když bylo pohádkové pásmo zpestřeno několika veselými písněmi, dětem se hraný příběh zdál nesrozumitelný a loutky se jim také nelíbily.

Den Země | 20.04.2016Dne 20. dubna 2016 se žáci vydali uklidit v rámci Dne Země okolí Březové.  Při úklidu posbírali všechny odpadky a naplnili jimi několik velkých pytlů.

Je zarážející, kolik nepořádku dokáží lidé nadělat v okolí svých domovů a v přírodě. Copak je normální vyhodit na zem papírek od bonbónu, autobusovou jízdenku nebo láhev od pití?

fotogalerie zde ...

 V pátek 22. dubna 2016 se to v naší škole „zazelenalo“.

Pro žáky 1. stupně symbolizovala zelená barva jejich oblečení vztah k přírodě, k životu. Oslavili tím tak Den Země.

V první vyučovací hodině prvňáci a druháci zhlédli pohádku Kouzla přírody. A co třeťáci a čtvrťáci? Ti se z projekce o třídění a recyklaci odpadů dozvěděli mnoho důležitých a užitečných rad o ochraně prostředí, v němž žijeme, či řízkovali fialky do perlitu.

V devět hodin se žáci 1.-4. třídy sešli v tělocvičně, aby vytvořili 9 barevných týmů.

Po úvodní písni „Chválím tě, Země má“ vyrazilo první družstvo do terénu. Ostatní družstva jej následovala v krátkém časovém rozestupu. Trasa vedla kolem „hasičárny“ na cyklostezku. Cíl byl vyznačen na sportovním hřišti u MŠ. Na 9 stanovištích plnil každý účastník skupiny nějaký úkol, např. poznávání dopravních značek, stromů, rostlin, zvířat, zpívání písničky, třídění odpadu, přeskoky švihadla…

Na stanovištích s dětmi pracovali vyučující a dobrovolníci, kteří si udělali čas a kterým touto cestou velmi děkujeme.

Všechny týmy se nakonec sešly v cíli, kde mohly využít sportovní vybavení ke hře na hřišti či barevné křídy na malování obrázků vážících se k tomuto významnému dni.

fotogalerie zde ...

Dne 22. dubna 2016 jsme byli na jednom ze zeměpisných pořadů z cyklu ,,Planeta Země", tentokrát jsme se podívali na exotické Filipíny.

Jako vždy jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí. Například Filipíny se skládají z více než tisíce ostrovů a skoro 90% obyvatel Filipín jsou křesťané.

Na Filipínách se také skrývá 8. div světa - obrovské rýžové pole, které dá opravdu hodně práce, ale stojí za tu krásu. Setkali jsme se také s obrem žralokem velrybím, který přiláká hodně turistů, ale nebojte živí se planktonem nebo drobnými rybkami a v džungli jsme také pátrali po roztomilém trpaslíkovi nártounu filipínském. Potopili jsme se do oceánu, kde jsme kromě potopených korábů z druhé světové války spatřili i nádherné korálové útesy ve kterých si plaval i klaun očkatý. Pořad se nám moc líbil a těšíme se na další.

Slavkovské memento | 26.04.2016V úterý 26. dubna se naši žáci Vendula Černá a Miloslav Kalas vydali na Zámek Slavkov. Již po dvanácté se zde v Historickém sále konalo vyhlašování výsledků literární a dějepisné soutěže Slavkovské memento. A naše škola byla velmi úspěšná.

Vendula Černá obsadila se svým příběhem celkové 1.místo v kategorii Neválky. Miloslav Kalas zpracoval téma partyzána Otakara Slezáka a v kategorii Války obsadil celkové 2.místo. Kromě knižních cen a pohárů pak měli všichni studenti v závěru návštěvy ještě možnost prohlédnout si celý zámek včetně jeho expozice.

Oběma gratulujeme a děkujeme za důstojnou reprezentaci školy.fotogalerie zde ...
Školní výlet | 28.04.2016

+

Dne 28. dubna 2016 se žáci 6., 7. a 9. třídy vydali na výlet do Rokytnice nad Rokytnou do rekreačního střediska Březová-STAN. Žáci ze 6. a 7. třídy měli program s názvem pevnost Boyard kde měli různé aktivity: lezecká stěna, soutěžní týmpark, lanové centrum, lasergame a rafty. 

Naopak žáci 9. třídy měli program s názvem Adrenalin Day s taktéž zajímavým programem: koně, lezecká stěna, lanové centrum, týmpark a paintball. I když počasí moc nepřálo tak si to všichni užili.

fotogalerie zde ...