ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
Velká voda v červenci | 01.09.2014Dne 31. července 2014 se sportovním areálem na Dlouhé prohnala blesková povodeň. Během několika hodin naštěstí voda opadla, takže k vážnějším problémům s povrchy jednotlivých hřišť nedošlo.

fotogalerie zde ...
Vítej na palubě | 09.09.2014V úterý 9. září 2014 se žáci 1. stupně zúčastnili výchovného programu zaměřeného na prevenci patologických jevů a rizikového chování.

Pořad s názvem Vítej na palubě měl zábavnou formou seznámit děti s riziky kouření, závislosti na penězích a počítačových hrách.

Během hodinového programu zaznělo několik písní a žáci se aktivně zapojovali do hraní scének.

fotogalerie zde ...
Rozum v zastoupení | 09.09.2014V úterý 9. září 2014 se zúčastnili žáci druhého stupně motivačního představení Rozum v zastoupení. Pořad týkající se problematiky alkoholu a drog byl směřován na logický úsudek a zdravý rozum a nesl se v odlehčeném duchu a přátelské atmosféře. Cílem programu bylo navodit náhled na daná témata a následně zapojit žáky a pedagogy do diskuse.

fotogalerie zde ...
Prázdninové opravy | 10.09.2014Během měsíce srpna 2014 byly zrealizovány dvě významné investiční akce. Firma Parkety Stříbrný, s.r.o. provedla renovaci parket v tělocvičně. Dodávka zahrnovala zbroušení parket, povrchovou úpravu lakem, dobroušení k lištám a barevné lajnování.

Pro prvňáčky byla v nově vybavené třídě nainstalována firmou AV MEDIA, a.s. interaktivní tabule s příslušenstvím.

fotogalerie zde ...Ve čtvrtek 18. září 2014 proběhlo na fotbalovém hřišti ve Svitavách-Lánech obvodní kolo v minifotbalu žáků III. kategorie (rok narození 2001, 2002, 2003). Naše družstvo ve složení Karel Dürr, Matěj Huppert, Marek Kostolanský, Vojtěch Lukášek, Jan Svoboda, Daniel Šteťár, Ondřej Štoudek a Zdeněk Valtr vybojovalo skvělé třetí místo. Po semifinálové prohře na penalty se rozstřel opakoval i v souboji o třetí místo se ZŠ náměstí Míru Svitavy, tentokrát však se šťastným koncem pro nás. Nejlepším hráčem a zároveň nejlepším střelcem našeho týmu byl Karel Dürr.

fotogalerie zde ...
Výcvik štěněte | 22.09.2014Dne 22. září 2014 zavítal do školy pan Žák z místní kynologické organizace, aby žákům předvedl, co všechno lze naučit štěně během několikatýdenního výcviku. Německý ovčák Uran reaguje jistě na základní povely sedni, lehni a k noze. Ani aportování mu nedělá problém. Ostatní úkoly plní téměř bezchybně a vše dělá se zjevnou radostí. Za vykonání je odměňován pamlskem. Na první pohled bylo vidět, že mezi psem a pánem panuje vřelý vztah a že oba dva společná práce velmi těší.

fotogalerie zde ...Kaprálův mlýn

 

Ve dnech 24. – 29. září 2014 navštívili žáci 6. a 7. třídy středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn. V rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji se vydali objevovat přírodu jižní části Moravského krasu.

Po příjezdu a ubytování se žáci seznámili s pohnutou historií krásně zrekonstruované budovy mlýna a osudy jejich původních majitelů. Při prohlídce budovy ocenili moderní ekologicky šetrné způsoby vytápění a ohřevu vody pomocí solární energie, tepelných čerpadel a rekuperace. V další části odpoledne se pustili do zábavné ekologické hry Ptákovina. Jejich úkolem bylo najít si partnera z ptačí říše, vystavět hnízdo, sehnat dostatek potravy a přivést na svět potomstvo. Poté se všichni vžili do role lékařů a zkusili odhalit nemoc a navrhnout vhodnou léčbu pro tři ohrožené druhy – třemdavu bílou, pstruha a netopýra.  Po večeři se někteří zájemci vydali pozorovat netopýry, pro které jsou jeskyně Moravského krasu významným zimovištěm.

Ve čtvrtek  na žáky čekal celodenní pobyt v přírodě. Dopoledne si je lektoři rozdělili do menších skupin a vydali se s nimi poznávat Údolí Říčky. Během putování se žáci potýkali s plněním spousty zajímavých úkolů, při kterých objevovali rozmanitost přírody Moravského krasu. V této části cesty se museli spolehnout na své orientační schopnosti a pomocí GPS navigace hledali vyznačené body, plnili zadané úkoly a zaznamenávali data do tabletů. Všechny skupinky se setkaly u jeskyně Pekárna, kde si zahrály hru na netopýry. Odpoledne pokračovalo exkurzí k jeskyni Netopýrka, kde si každý mohl vyzkoušet nesnadnou práci speleologů a podívat se až k ponorům Říčky. Večer čekala mladé ekology bojová hra Hledání pokladu.

V pátek dopoledne žáci nejdříve seznámili své kolegy s průběhem svého čtvrtečního putování a poté se vydali na zahradu Kaprálova mlýna, aby prozkoumali a opravili nově vytvořenou naučnou stezku.

Ekologická exkurze byla velice zajímavá, i když pohyb rozmanitým terénem byl mnohdy náročný. Žáci se podrobně seznámili se zvláštnostmi biotopů v okolí Kaprálova mlýna a měli možnost pozorovat rostliny, které se vyskytují pouze na vápencovém podloží.

 

fotogalerie zde ...Dne 25. září 2014 byli žáci 5. a 7. třídy proškoleni v oblasti bezpečného chování a jednání na internetu a sociálních sítích.

Během dvouhodinové přednášky spojené s následnou diskusí byli posluchači srozuměni nejen s právními pojmy vztahujícími se k tomuto tématu, ale i s riziky a prevencí kyberšikany a kyberstalkingu.

fotogalerie zde ...