ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů

Dne 26. 1. 2015 se žáci ZŠ Březová nad Svitavou zúčastnili Přeboru základních škol okresu Svitavy v šachu, který se konal ve Fabrice Svitavy. Naši školu reprezentovali tito žáci: Švancara David, Liška Matěj, Gracias Petr, Zapletal Filip, Cejp Tomáš, Hnát Filip a Chlup Martin.

Z celkového počtu 46 soutěžících se David Švancara umístil na 12. místě, Matěj Liška na 16. místě, Petr Gracias na 20. místě, Filip Zapletal na 24. místě, Tomáš Cejp na 28. místě, Filip Hnát na 31. místě a Martin Chlup na 36. místě.

 

Dne 2. 2. 2015 se uskutečnil školní šachový turnaj O březovskou věžičku s tímto výsledkem:

Na 1. místě se umístil Matěj Liška se 3 body, na 2. místě Filip Hnát s 2,5 bodu, na 3. místě Petr Gracias se 2 body, na 4. místě Tomáš Cejp s 1,5 bodu a na 5. místě Martin Chlup s 1 bodem ze 4 zápasů.

 Všem soutěžícím gratulujeme k pěkným výsledkům. Velice si vážíme jejich vzorné reprezentace ZŠ Březová nad Svitavou.

Poslední den před jarními prázdninami jsme v naší škole opět přivítali pedagogy a žáky partnerské školy z rakouského městečka Großweikersdorf.

V rámci dopoledního programu se rakouští kolegové seznámili s budovou školy a jejím každodenním chodem. Žáci obou skupin pracovali na předem připravených úkolech, které je měly vést k vzájemným konverzacím jak v němčině, tak v angličtině.

Po obědě následovala cesta do Brna a návštěva kasemat hradu Špilberk. Kasematy (casa – dům, matta – temný), temné prostory bez oken, postavené při přestavbě hradu na pevnost, sloužily původně jako úkryt vojenské posádky a vojenského materiálu před dělostřeleckým bombardováním. „Slávu“ si ale vydobyly až díky svému novému poslání v době josefínské. Staly se vězením pro ty nejnebezpečnější zločince.

Spolupráce mezi oběma školami trvá již šestým rokem a my věříme, že bude ke spokojenosti obou stran pokračovat i nadále.

fotogalerie zde ...

První únorové úterý letošního roku proběhl na naší škole zápis dětí do první třídy. Byl to významný den nejen pro předškoláky, ale i jejich rodiče.

Po vyřízení papírových formalit si paní učitelky z prvního stupně prozkoušely tzv. desatero, které by měl budoucí prvňáček zvládat – motoriku, zrakovou paměť, sluchovou dovednost, sebeobsluhu, správnou výslovnost atd. Po vykonání uložených úkolů byli malí předškoláčci odměněni krásnými dárečky, které pro ně vyrobili žáci místní školy.

Všechny děti přistupovaly k zápisu velmi zodpovědně a předložené úkoly se snažily splnit co nejlépe.

Budoucím školákům přejeme ještě několik posledních sladkých školkových měsíců a v září šťastný vstup do nové etapy života.fotogalerie zde ...
Poutavý zeměpis | 23.02.2015

Také v letošním školním roce jsme mezi námi uvítali fotografa, cestovatele a dobrodruha Tomáše Kubeše. Svá nejnovější putování a objevování představil žákům v přednáškách Barvy Indie, Maroko a Sibiř.

Žáci 4. a 5. třídy měli dne 23. února 2015 možnost vyslechnout poutavou přednášku, která byla letos zaměřena  na jihoasijskou zemi – Indii.

Žáci bez dechu naslouchali vyprávění o posvátné řece Ganze, všudypřítomných posvátných kravách, několik let meditujících svatých mužích a dalších zajímavostech.

Projekce doplněná o cestovatelovy zkušenosti z cest přinesla dětem mnoho nových informací, které předávaly svým starším spolužák��m.

Maroko bylo tématem pro žáky 6. a 7. třídy, s dálnou Sibiří se seznámili osmáci a deváťáci.

Multimediální projekce doplněné poutavým komentářem a vyprávěním autorových mnohdy neuvěřitelných zážitků měly velký úspěch, exkurze do dalekých a exotických krajin pro ně byla jistojistě nevšedním zážitkem.

Loutkové představení | 26.02.2015

Ve čtvrtek 26. února 2015 zhlédli žáci 1. - 3. třídy loutkovou pohádku o tvrdohlavém princi, ospalé princezně a vychytralé čertici.

Veselé divadlo s moderními prvky a šťastným koncem v podání ZŠ Vítějeves se dětem velmi líbilo.

V závěru pohádky si žáci mohli prohlédnout loutky a herce odměnili bouřlivým potleskem.fotogalerie zde ...

V pátek 27. února poctila ZŠ Březová nad Svitavou dlouho očekávaná návštěva. Zavítal k nám americký lektor, pan Dan Lupton, a žáci 8. a 9. ročníku tak měli unikátní příležitost popovídat si s rodilým mluvčím.

Osmáci a deváťáci si dopředu připravili otázky, které se týkaly odlišností amerického a českého způsobu života, kultury, jídla, sportu ap.

Na oplátku museli "čelit" úvodnímu kvízu a zábavné hře "Do you want to be a millionaire ?".

Konverzační dvouhodinovku si všichni žáci užili a těšíme se na další spolupráci s panem Luptonem.


fotogalerie zde ...