ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů

V rámci projektu Volba povolání, který je zaměřen na posílení zájmu žáků o technické obory, navštívili žáci 7. a 8. ročníku 10.10. 2014 VOŠS a SŠS Vysoké Mýto. Po úvodním seznámení se školou, studijními a učňovskými obory a zázemím školy pokračoval program pro žáky sérií praktických činností. Naučili se tak pracovat se zařízením GPS nebo si pomocí specializovaného programu navrhli interiér domu. V hydrotechnické laboratoři zjistili, jak nebezpečné je spadnout do vody pod jezem. Ve druhé části návštěvy zavítali na odborná pracoviště školy a seznámili se s prací zedníků, truhlářů a instalatérů. VOŠS a SŠS Vysoké Mýto úzce spolupracuje s mnoha firmami a může se pyšnit vysokým procentem uplatnění svých absolventů.
Praha | 15.10.2014Cílem této komentované prohlídky uskutečněné ve středu 15. října 2014 bylo seznámit žáky 5., 6. a 8. třídy s historickými.a kulturními památkami našeho hlavního města.

Prohlídka započala u sochy sv. Václava na Václavském náměstí, odtud se žáci přesunuli pod Pražský hrad. Cestou k Hradu se zastavili ve Valdštejnské zahradě a zhlédli budovu Senátu ČR. Neopomněli si prohlédnout také katedrálu sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem, basiliku sv. Jiří a Zlatou uličku.

Po prohlídce prezidentova sídla výletníci sestoupili Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí, přešli Karlův most a na Staroměstském náměstí u orloje završili poznávací program.

Díky vstřícné a trpělivé průvodkyni, která návštěvníky doprovázela i nad rámec svých povinností, všichni zúčastnění na Prahu jen tak nezapomenou.

fotogalerie zde ...


Angliáda Jevíčko | 15.10.2014
Ve středu 15. 10. 2014 uspořádal kabinet anglického jazyka Gymnázia Jevíčko ve spolupráci s Bridge Publishing House, Oxford University Press Olomouc a ILC Brno soutěž o nejlepšího mladého angličtináře s názvem Angliáda 2014. Akce byla určena pro žáky 8. a 9. tříd základních škol regionu Malá Haná. Pořadatelé byli mile překvapeni ohromným zájmem – do soutěže se zapojilo 133 žáků z celkem 13 škol. Účastníci absolvovali test anglického jazyka na úrovni A2 skládající se ze dvou částí – poslechu s porozuměním a četby s porozuměním. Po vyhodnocení testu a sečtení výsledků byli nejlepší žáci odměněni hodnotnými cenami od partnerů soutěže, každý účastník si také odnesl drobnou pozornost a velice cenné zkušenosti.

Základní školu Březová nad Svitavou reprezentovali tito žáci:

Eva Drdlová

Tereza Švancarová

Petra Švancarová

Eliška Trojanová

Tjalda van Gaans

Matěj Klemša

Vendula Černá

Lenka Cerháková

Veronika Dufková

 

V této těžké konkurenci se družstvo žáků z Březové nad Svitavou umístilo na fantastickém 2. místě a v celkovém pořadí žáků byla Eva Drdlová na 5. místě, Matěj Klemša na 12. místě a Tjalda van Gaans na 15. místě.

 

Celkové umístění a celou fotogalerii si můžete prohlédnout na: http://www.gymjev.cz/aktuality/angliada-2014/

 Všem soutěžícím patří velký dík a pochvala za reprezentaci školy a výborné umístění.

Mgr. Jaroslav Junek, vyučující anglického jazyka


fotogalerie zde ...

V pátek 17. 10. 2014 zavítal mezi žáky druhého stupně cestovatel Jiří Jůzl, aby se s nimi prostřednictvím fotografií podělil o své zážitky z cesty po Novém Zélandu. Dobrodruh zavítal na Severní i na Jižní ostrov, přičemž se přesunoval výhradně pěšky nebo stopem. Žáci získali přehled o životě na Novém Zélandu, o kultuře a pohostinnosti místních lidí, překrásné novozélandské přírodě nebo o symbolech ostrova – nelétavém ptáku kivim a chovu ovcí a dostalo se jim informací o tamějším místopisu. O svém putování vydal pan Jůzl knihu s názvem Z Trutnova na Nový Zéland – Deník z vandru od protinožců.

 


I v letošním školním roce  se žáci 7. a 9. třídy zapojili do školního projektu „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji“ na Gymnáziu Svitavy. Stejně jako loni si vyzkoušeli výuku zeměpisu a chemie trochu jinak.

V rámci prvního projektového dne, který se uskutečnil 23. 10. 2014, se žáci na gymnáziu rozdělili do dvou skupin. Sedmáci pod vedením Mgr. Ditty Kukaňové objevovali další možnosti práce s tabletem. V průběhu první hodiny si zahráli internetovou hru GeoGuessr. Úkolem hry bylo co nejpřesněji určit místo, na kterém se v počítači nacházejí. Ve zbývajících dvou hodinách s Mgr. Hanou Brýdlovou pracovali na mapových serverech. Plánovali trasy, určovali vzdálenosti, vyhledávali zajímavá místa, určovali výškový profil trasy.

 Deváťáci se přesunuli do nově vybudované chemické laboratoře a pod vedením Mgr. Jiřího Macha si v praxi vyzkoušeli redoxní a exotermní chemické reakce. Za pomoci hřebíku vysráželi z modré skalice měď, sledovali bouřlivou reakci sodíku s vodou, pozorovali světelné efekty spojené s exotermickými reakcemi. Poslední hodinu zavítali do školního arboreta, kde se od Mgr. Michala Střeštíka dozvěděli mnoho zajímavostí o zdejších jehličnanech.


fotogalerie 7. třída zde ...

fotogalerie 9. třída zde ...