ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
Pan Pedington | 09.04.2015Ve čtvrtek 9. dubna 2015 navštívili žáci 1. stupně ve svitavském kině Vesmír filmové představení Pan Pedington.

Pod tímto názvem se skrývá příběh o medvídkovi, který v Peru přišel o rodiče a jako „černý pasažér“ se na lodi vydává do Londýna, aby si našel nový domov.

Na nádraží se setkává s rodinou, jejíž členové jsou tak trochu podivíni. Malého cestovatele se ujmou a dají mu jméno Pedington.

Život s medvědem z divoké přírody ale není jednoduchý, a tak přináší spoustu veselých i napínavých okamžiků, během nichž se malí diváci rozhodně nenudili.V rámci projektového Dne Země se dne 10. dubna 2015 žáci 1. stupně zúčastnili besedy se spisovatelem Janem Opatřilem.

Autor tří dílů o kapříkovi Metlíkovi dětem představil hlavní hrdiny svých knížek, které také ilustroval.

Žáci si mohli prostřednictvím interaktivní tabule obrázky z knížek prohlédnout, a lépe se tak seznámit s kapříkem Metlíkem, Šupinkou, Břéťou, úhořem Pepou a dalšími rybími postavičkami.

Součástí besedy bylo také autorské čtení ukázek.

V závěru vzdělávacího programu si žáci mohli zakoupit drobnosti na památku a získat spisovatelův autogram.

fotogalerie zde ...

Noc s Andersenem | 13.04.2015Z pondělí 13. dubna na úterý 14. dubna 2015 se žáci 6. třídy vžili do role světoznámého dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena, jehož 210. výročí dne narození si v letošním roce připomínáme.

Pohádkovému večeru předcházela příprava dostupných materiálů, ze kterých šesťáci čerpali při tvorbě projektů o životě a díle tohoto nejznámějšího světového pohádkáře.

Po prezentaci a vyhodnocení projektů si všichni zúčastnění vyposlechli několik Andersenových pohádek v podání mladých čtenářů.

Sportovní soutěže i vědomostní kvíz týkající se České republiky zakončily školní putování nejen za tímto velikánem.fotogalerie zde ...
Planeta Země 3 000 | 17.04.2015

Východní Afrika – kolébka lidstvaV pátek 17. 4. se zúčastnili žáci 2. stupně dalšího pokračování multimediální mezipředmětové vzdělávací projekce Planeta Země 3 000.

Pořad Východní Afrika – kolébka lidstva seznamuje diváky se vznikem planety Země, zrodem života na Zemi a místem, odkud pochází první předchůdce člověka. Nahlíží do způsobu života a představuje tradice a zvyky domorodého kmene Mursi obývajícího jih Etiopie. Zabývá se existenčními problémy obyvatel východní Afriky, a to především nedostatkem vody, a představuje obyčejný den v největším keňském slumu. Podívaná do nitra lávového jezera stejně jako migrace milionů pakoňů bere dech. Které tropické plodiny se v oblasti pěstují? Je libo stát se na chvilku sběračem čajových lístků?

Nabízí se otázka, jaká tedy východní Afrika je. Nádherná? Fascinující? Určitě. Ale má i svou druhou tvář…

Fíha-dýha | 17.04.2015V měsíci dubnu byly hodiny výtvarné výchovy věnovány práci s dýhou. Žáci tvořili výrobky do soutěže Fíha-dýha. Úkolem bylo vytvořit dvoj nebo trojrozměrný hrad Miraculum ze stejnojmenného zábavního centra nedaleko Poděbrad.

Nakonec jsme vybrali tři nejlepší výrobky, a to Jakuba Mrázka ze 6. třídy, Filipa Hnáta a Petra Graciase ze 7. třídy. Práce byly vyfotografovány a mailem poslány do soutěže. Hlasování probíhá na facebooku. Doufáme, že  naši chlapci získají co nejvíce hlasů.

fotogalerie zde ...
Den Země s BVK | 22.04.2015Svátek Dne Země připadá na 22. dubna. Tento den si lidé po celé republice připomínají akcemi věnovanými prevenci znečišťování životního prostředí a ochraně přírody.

Žáci 8. ročníku se za asistence zaměstnanců Brněnských vodáren a kanalizací zhostili úkolu odstranit veškerý odpad z ochranného pásma březovského vodního zdroje. Práce měli dost, je neuvěřitelné, co a kam kdo dokáže vyhodit. Jak osmákům, tak pracovníkům vodáren, kteří všechny zúčastněné odměnili drobnými dárky, patří za vynaložené úsilí a odvedenou práci velký dík.

Buďme k přírodě šetrnější, usilujme o čistější a zdravější Zemi. Vrátí se nám to.fotogalerie zde ...
Ukliďme Česko 2015 | 22.04.2015Ve středu 22. dubna 2015 se žáci 2. stupně zapojili do
celorepublikové úklidové akce Ukliďme Česko 2015.

Žáci 6. a 7. třídy . postupovali od lanového centra směrem k mateřské škole. Velký kus práce odvedli také v areálu mateřské školy, kde pro děti připravili pískoviště a upravili terén u prolézaček.

Deváťáci se vydali po naučné stezce Údolím řeky Svitavy, aby ji připravili na začínající sezónu. Jejich cesta vedla od lanového centra k Rozhledně Járy Cimrmana a pokračovala k Sulkovu kopci.

Některé nálezy byly opravdu pozoruhodné, je nepochopitelné a zarážející, jak se takové věci jako židle, boty nebo batohy mohou objevit ve volné přírodě. To je jen důkazem toho, jak je člověku lhostejná ochrana životního prostředí.fotogalerie zde ...

Moderní je nekouřit | 28.04.2015

Jak ničí kouření zdraví člověka? Co kouřením ztrácíme? A je vůbec rozhodnutí začít kouřit naše svobodná volba? Odpovědi nejen na tyto otázky dostali žáci 2. stupně během preventivního pořadu Moderní je nekouřit realizovaného v rámci projektu Zdravá mládež. Stále diskutované a stále aktuální téma. Ještě jste nezačali kouřit? Nezkoušejte to!