ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů

Záchranná stanice Ikaros

06.03.2015

Záchranná stanice Ikaros si pro nás i v letošním roce připravila zajímavé povídání spojené s ukázkou méně známých živočichů.

V pátek 6. března 2015 jsme se v prostorách tělocvičny seznámili s Oldíkem – VÝREČKEM MALÝM, druhou nejmenší evropskou sovou. Následovala MNOHONOŽKA OBROVSKÁ se svými 250 páry nohou, kterou vzápětí vystřídala Žanetka – KORÁLOVKA KRÁLOVSKÁ. Z říše hmyzu nám byl představen ten největší – STRAŠILKA AUSTRALSKÁ – velmi dobře maskovaná na kusu dřeva. Jednoznačně největší sympatie u všech dětí vzbudil Venoušek – ČINČILA JIHOAMERICKÁ.

Všechna zvířata si žáci mohli prohlédnout, a některá dokonce pohladit. Cílem organizace je zaopatřit v nouzi nalezené dravce a sovy, avšak v současné době pečuje Ikaros i o jiná zvířata.

fotogalerie zde ...