ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů

Projektový den na Gymnáziu Svitavy

05.03.2015

Ve čtvrtek 5. března 2015 se již po třetí v letošním školním roce žáci 7. a 9. třídy vydali na Gymnázium Svitavy. Tentokrát je pod vedením svitavských pedagogů čekala výuka zeměpisu a chemie.

Žáci 7. třídy si prohlubovali zeměpisné znalosti. V průběhu dvou vyučovacích hodin se pod vedením Mgr. Jana Richtra blíže seznámili s využitím GPS navigace. Po teoretické přípravě v učebně se přesunuli do venkovních prostor gymnázia, kde pomocí GPS navigace prakticky určovali svoji polohu. Podle souřadnic uvedených na pracovních listech vyhledávali zadané body a pohybovali se po určené trase.

Deváťáky čekala výuka v chemické laboratoři, kterou si pro ně připravil Mgr. Jiří Mach. Tématem dvouhodinovky byly sacharidy a žáci si mohli na praktických úlohách ověřit vlastnosti těchto organických látek. Čekaly na ně pozoruhodné úkoly: zkoumali, zda cukr hoří, zda podporuje kvašení, a zjišťovali, jaké potraviny obsahují škrob.

V letošním školním roce žáky čeká ještě poslední projektový den, který bude věnován zajímavým tématům z oblasti biologie a fyziky.

fotogalerie zde ...