ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajůVe čtvrtek 5. března 2015 se již po třetí v letošním školním roce žáci 7. a 9. třídy vydali na Gymnázium Svitavy. Tentokrát je pod vedením svitavských pedagogů čekala výuka zeměpisu a chemie.

Žáci 7. třídy si prohlubovali zeměpisné znalosti. V průběhu dvou vyučovacích hodin se pod vedením Mgr. Jana Richtra blíže seznámili s využitím GPS navigace. Po teoretické přípravě v učebně se přesunuli do venkovních prostor gymnázia, kde pomocí GPS navigace prakticky určovali svoji polohu. Podle souřadnic uvedených na pracovních listech vyhledávali zadané body a pohybovali se po určené trase.

Deváťáky čekala výuka v chemické laboratoři, kterou si pro ně připravil Mgr. Jiří Mach. Tématem dvouhodinovky byly sacharidy a žáci si mohli na praktických úlohách ověřit vlastnosti těchto organických látek. Čekaly na ně pozoruhodné úkoly: zkoumali, zda cukr hoří, zda podporuje kvašení, a zjišťovali, jaké potraviny obsahují škrob.

V letošním školním roce žáky čeká ještě poslední projektový den, který bude věnován zajímavým tématům z oblasti biologie a fyziky.

fotogalerie zde ...Záchranná stanice Ikaros si pro nás i v letošním roce připravila zajímavé povídání spojené s ukázkou méně známých živočichů.

V pátek 6. března 2015 jsme se v prostorách tělocvičny seznámili s Oldíkem – VÝREČKEM MALÝM, druhou nejmenší evropskou sovou. Následovala MNOHONOŽKA OBROVSKÁ se svými 250 páry nohou, kterou vzápětí vystřídala Žanetka – KORÁLOVKA KRÁLOVSKÁ. Z říše hmyzu nám byl představen ten největší – STRAŠILKA AUSTRALSKÁ – velmi dobře maskovaná na kusu dřeva. Jednoznačně největší sympatie u všech dětí vzbudil Venoušek – ČINČILA JIHOAMERICKÁ.

Všechna zvířata si žáci mohli prohlédnout, a některá dokonce pohladit. Cílem organizace je zaopatřit v nouzi nalezené dravce a sovy, avšak v současné době pečuje Ikaros i o jiná zvířata.

fotogalerie zde ...

V pátek 6. března 2015 se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníku výchovného pořadu Láska ano, děti ještě ne. Seminář rozvíjí znalosti sexuální výchovy získané ve školním vyučování a podává srozumitelnou a poutavou formou teoretické i praktické rady spojené s pohlavním životem. Jeho cílem je připravit žáky na zodpovědný vstup do sexuálního života a umožnit jim diskusi s odborníky.

Zpívání s Viktorem | 20.03.2015Dne 20. března 2015 zavítal po několika letech k nám do školy se svými veselými a nápaditými písničkami hudebník Viktor.

Žáci 1. stupně si vyslechli písně Schovávačka, Abeceda, Pavouk. Společně si zazpívali Barvy a Měsíce. Pohybově se „vyřádili“ u Rokenrolu a hlasivky procvičili zejména v písni To jsme my, a to my nebo v nejoblíbenější „hitovce“ Afrika.

Nechybělo ani hádání slovenských slov, kterým byla hudební hodinka prokládána.

fotogalerie zde ...