ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů

První týden v listopadu se uskutečnilo školní kolo přírodovědné soutěže. Úkolem žáků bylo poznávat rostliny a živočichy vyskytující se a žijící v České republice. Do soutěže se zapojili žáci všech tříd. Ti, kteří se umístili na prvních dvou místech v kategoriích od 4. do 9. třídy se kvalifikovali do čtyřkolové přírodovědné soutěže pořádané DDM Svitavy.

Nejlepší znalosti prokázali žáci 7. třídy, absolutní vítězkou se stala Gabriela Kubíčková (7. tř.). Kromě ní postupují do přírodovědné soutěže pořádané DDM Svitavy Leona Dvořáčková, Iveta Gruzová (4. tř.), Sára Myšková, Veronika Šimková (5. tř.), Petr Gracias, Zuzana Švancarová (6. tř.), Anna Volečková (7. tř.), Tereza Švancarová, Petra Švancarová (8. tř.) a Eliška Macháňová a Zuzana Dufková (9. tř.).Tradiční lampionový průvod městem konaný na svátek svatého Martina byl příležitostí pro prezentaci výrobků žáků naší školy. Účastníci průvodu si mohli zakoupit léčivé koupelové soli, které vyrobili žáci 5. třídy s třídní učitelkou Zdenou Drápelovou a vánoční perníčky upečené paní učitelkou Alenou Kollmannovou.


celá fotogalerie zde ...


V pátek 22. 11. se uskutečnilo ve svitavském multikulturním centru Fabrika okresní kolo v šachu družstev. Rozděleni do tří družstev reprezentovali naši školu Martin Chlup, Filip Zapletal a David Švancara (5. tř.), Petr Gracias, Filip Hnát a Jan Svoboda (6. tř.), David Heger (7. tř.), Tomáš Cejp a Matěj Liška (8. tř.), Matyáš Kejda a Vojtěch Říha (9. tř.) a Jaroslav Junek. Matěj Liška zvítězil ve všech partiích, Filip Zapletal byl poražen jen jednou.


celá fotogalerie zde ...


…od folku k blues! | 22.11.2013

Navodit příjemnou hudební atmosféru prostřednictvím známých folkových a bluesových písní přijel žákům 2. stupně hudebník, kytarista, kontrabasista a zpěvák Jiří A. Válek. …od folku k blues!, to jsou hity Jaromíra Nohavici, Karla Plíhala, Vlasty Redla, Vladimíra Mišíka, Boba Dylana, Erica Claptona a dalších věhlasných českých a zahraničních interpretů.

Žáci byli do pořadu prostřednictvím zpěvu nebo doprovodu na nástroje aktivně zapojováni. Jako bonus zazněly hity současných hvězd Tomáše Kluse a Marka Ztraceného.

V pondělí 25. 11. proběhlo ve sportovní hale Na Střelnici ve Svitavách obvodní kolo ve florbalu žáků 8. a 9. tříd. Družstvo ve složení Pavel Báča, Vojtěch Duda, Milan Huppert, Lukáš Chlup, Matyáš Kejda, Martin Kiss, Tomáš Kovařík, Lukáš Pešl a Karel Ševčík nepostoupilo s bilancí jedna výhra a dvě prohry ze skupiny a skončilo na celkovém šestém místě.


celá fotogalerie zde ...


Dějepisná exkurze | 27.11.2013Dne 27. 11. se vydali žáci 8. tř. do Kutné Hory, historického města, aby „zažili část českých dějin na vlastní kůži“. Při návštěvě chrámu svaté Barbory a kostela Matky Boží Na Náměti na ně dýchla pravá středověká atmosféra. Další zastávku představoval Vlašský dvůr, bývalý královský palác s mincovnou, kde se žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací o těžbě stříbra, ražení mincí a životě středověkých havířů. Opomenut nezůstal ani rodný dům jednoho z nejslavnějších českých dramatiků Josefa Kajetána Tyla.


celá fotogalerie zde ...