5. - 11. 1. 2014 - Penzion Sunski

Stalo se již zvykem, že lyžařský kurz žáků ZŠ Březová nad Svitavou se koná společně se žáky Brněnec-Moravská Chrastová v krkonošském lyžařském středisku v Harrachově v penzionu SUNSKI. V neděli 5. ledna 2014 jsme se plni očekávání, ale také obav ze sněhových podmínek, vydali do Harrachova. Předpovědi počasí nebyly zcela příznivé, ale my jsme věřili, že díky technickému zasněžování bude kurz probíhat tradičním způsobem.

Harrachov nás přivítal zcela jarně, sníh ležel jen na sjezdovkách. Náš lyžařský výcvik pod instruktorským vedením Mgr. Oldřišky Štoudkové, Mgr.  Karla Radimeckého a Michala Vybíhala mohl začít. Začátečníci trénovali ve ski areálu „Zákoutí“, pokročilejší se zdokonalovali na červené sjezdovce na Čertově hoře. Postupně ji vyzkoušeli i mnozí začátečníci, kteří zvládli techniku lyžování a vyrovnali se zkušeným lyžařům.

Každý den jsme se scházeli při večerním programu, kterým  byly přednášky týkající se lyžování, bezpečnosti na horách i zdravovědy. Zajímavá byla také beseda se členem Horské služby. Ve středu v době odpočinkového dopoledne jsme zavítali do lanového centra a někteří si vyzkoušeli jízdu na bobové dráze.

Tradiční závody ve slalomu se z důvodu nedostatku sněhu nemohly konat, přesto  byl  každý  za  svoji  snahu a dovednosti  odměněn  drobnými předměty  a sladkostmi, na které přispěl MěÚ Březová nad Svitavou, p.Jedlinský za POTRAVINY a p.Jakal za LÉKÁRNU Březová.

Počasí nám sice moc nepřálo, ale díky technickému sněhu jsme si užili lyžování ke spokojenosti nás všech. Domů jsme se vrátili plni zážitků, bez zranění a s předsevzetím, že bychom si chtěli kurz příští rok zopakovat.

celá fotogalerie zde ...

Dne 15. ledna 2014 se na naší škole uskutečnilo pod vedením pana učitele Junka školní kolo Olympiády z anglického jazyka, kterého se zúčastnilo 15 žáků z 8. a 9. třídy a 19 žáků ze 6. a 7. třídy. Olympiáda se skládala z práce s textem, z poslechové části, při které žáci vyplňovali test a konverzace na dané téma. V kategorii 8. a 9. třída zvítězila Nikola Kubicová z 9. třídy, která s celkovým počtem 25 bodů postoupila do okresního kola. Na druhém místě se umístil Matěj Klemša z 8. třídy a na třetím Denisa Vlčková z 9. třídy.

V kategorii 6. a 7. třídy byla s počtem 17 bodů na prvním místě Vendula Černá ze 7. třídy a postoupila do okresního kola. Na druhém místě s počtem 16 bodů umístil Petr Gracias ze 6. třídy a na třetím místě skončily hned tři dívky, které shodně získaly 15 bodů. Anna Volečková a Štěpánka Rumlová ze 7. třídy a Karolína Volečková ze 6. třídy.

Dějepisná olympiáda | 28. 1. 2014

Dne 28. ledna 2014 se ve Svitavách konalo okresní kolo Dějepisné olympiády.   Tématem byl středověk a zakládání měst. Olympiáda proběhla formou devadesátiminutového testu. 9. třídu reprezentovali Denisa Vlčková a Matyáš Kejda. Denisa s počtem 58,5 bodu obsadila 26. místo, Matyáš Kejda s počtem 50 bodů 34. místo.

Dne 28. ledna 2014 se ve Fabrice ve Svitavách konal Přebor základních a středních škol v šachu. Naše škola vyslala  několik výborných šachistů a to se také projevilo na výsledkové listině. V kategorii 8. a 9. tříd zvítězil Matěj Liška z 8. třídy. 9. třídu reprezentoval Vojtěch Říha, který obsadil krásné 3. místo.

V kategorii 6. a 7. tříd obsadil 1. místo Filip Hnát a 3. místo Jan Svoboda ze 6. třídy. Gratulujeme.