ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
Školní akademie | 13.05.2014

Dne 13. 5. jsme se opět po roce sešli na školní akademii ke Dni matek.

Bohatý program, který si žáci se svými učiteli připravili, byl zahájen vystoupením Oheň a led, které předvedla taneční skupina aerobicu. První třída si připravila písničku s pohybem Méďové, následovala 2.A se scénkou BESIP o tom, jak je důležité dodržovat bezpečnost silničního provozu. Navázala 2.B s hudebně - divadelním pásmem Máme rádi zvířata. 3.třída předvedla scénku Malí zdravotníci a 4. třída Country tance ve slušivých kostýmech. 5.třída nás pobavila scénkou se zpěvem pod názvem Zkoušení. Následovalo vystoupení školní družiny Jarní zpívání.

Druhou polovinu programu zahájili žáci 6. třídy s Pohádkou o princezně a o hrádku. Hrou na pozoun, konkrétně skladbou Andantino zaujal David Heger. Žáci 7. třídy nacvičili taneční vystoupení What does the fox say? od bratrské dvojice Ylvis. 8. třídu reprezentovala Petra Švancarová s písní Don´t you remember. Dramatický kroužek vystoupil s tradiční pohádkou Budulínek. Celý program uzavřeli žáci 9. ročníku svou prezentací, poděkováním učitelům a tanečním vystoupením Sexy and I know it.


Školní výlet | 15.05.2014Města Rožnov pod Radhoštěm a Olomouc byla cílovými místy školního výletu žáků 5., 6. a 7. třídy.

Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm je jedno z nejstarších muzeí v přírodě v Evropě. Žáci prošli Mlýnskou dolinou, v níž se seznámili s venkovským životem našich předků. Prohlédli si třeba mlýn poháněný vodou nebo starý hamr – kovárnu včetně ukízky kovářského umění. Následovala návštěva Městečka, staveb s rázovitou architekturou, jehož součástí je tzv. Valašský slavín – hřbitov významných osobností.

Na cestě do Olomouce se výprava zastavila u Hranické propasti, nejhlubší propasti ve střední Evropě.

V Olomouci byla na programu prohlídka centra města a jeho nejvýznamnějších pamětihodností – sloupu Nejsvětější Trojice, gotické budovy radnice a orloje. Na závěr výletu nesmělo chybět osobní volno.

celá fotogalerie zde ...


Planeta Země 3 000 | 19.05.2014

Indonésie – po stopách lidojedů

 

Letošní díl zeměpisného projektu Planeta Země 3 000 představil divákům Indonésii, největší ostrovní zemi světa a také jedno z nejméně probádaných míst na Zemi.

Dobrodruh Adam se na cestě po ostrovech této okouzlující země setkal s orangutany bornejskými nebo kahau nosatými, sestoupil do kráteru sopky Ijen, aby si  na vlastní kůži vyzkoušel dřinu při těžbě síry, nebo se zúčastnil pohřební ceremonie kmene Torajů. Cílem jeho cesty bylo navštívit potomky lidojedů na ostrově Nová Guinea, kmen žijící i ve třetím tisíciletí na úrovni doby kamenné.


V měsíci květnu proběhlo závěrečné kolo přírodovědné soutěže. V soutěži sestávající ze čtyř kol zaměřených na ochranu přírody a ekologii, mineralogii, geologii a biologii člověka, naše živočichy a rostliny reprezentovali naši školu Leona Dvořáčková (4. tř.), Sára Myšková, Veronika Šimková (5. tř.), Petr Gracias, Zuzana Švancarová (6. tř.), Gabriela Kubíčková, Anna Volečková (7. tř.), Petra Švancarová, Tereza Švancarová (8. tř.), Eliška Macháňová a Zuzana Dufková (9. tř.).

Nejlepšího výsledku dosáhla Gábina Kubíčková, která skončila na čtvrtém místě, Tereza Švancarová byla šestá.
V měsíci květnu proběhl na ZŠ Březová nad Svitavou 1. ročník šachového turnaje "O březovskou věžičku". Členové šachového kroužku sehráli dva typy zápasů, bez časového limitu a s šachovými hodinami nastavenými na 5 minut, kdy po uplynutí času prohráli "na čas".

Účast v jednotlivých kolech nebyla vždy 100 %, proto o konečném pořadí vedle celkově získaných bodů rozhodla i procentuální úspěšnost (počet bodů v poměru k odehraným zápasům).

 

Celkové pořadí:

 

1. místo – Matěj Liška – 9 bodů, úspěšnost 90 %

2. místo – Matyáš Kejda – 8 bodů, úspěšnost 89 %

3. místo – Martin Chlup – 6,5 bodu, úspěšnost 54 %

4. - 5. místo –   David Švancara – 2 body, úspěšnost 50 %

                         Jan Svoboda      -  0,5 bodu, úspěšnost 50 %

6. místo – Filip Hnát – 3 body, úspěšnost 38 %

7. místo – Petr Gracias – 1,5 bodu, úspěšnost 21 %

8. místo – Filip Zapletal – 2 body, úspěšnost 20 %

9. místo – David Heger – 0,5 bodu, úspěšnost 17 %

 

S odstupem času můžeme říci, že celá akce byla povedená, členové šachového kroužku prokázali velké zlepšení a můžeme se těšit na příští ročník, kdy rádi přivítáme další hráče, ale i hosty, kteří se přijdou jen podívat, z řad široké veřejnosti.


celá fotogalerie zde ...
Atletický trojboj | 30.05.2014pátek 30. května 2014 se ve sportovním areálu v Brněnci konal  I. ročník upraveného Atletického
  trojboje,  kterého  se  zúčastnili  žáci  pořádající ZŠ Moravská Chrastová, dále pak ZŠ Březová nad Svitavou, Radiměř a Vítějeves. Závodilo se ve třech atletických disciplínách: v běhu na 50 m, ve skoku dalekém a v hodu medicimbalem. Každou školu reprezentovalo 20 nejlepších sportovců, vždy 2 chlapci a 2 dívky v jednotlivých kategoriích.

 

Za naši školu startovali tito žáci:

MLADŠÍ ŽÁCI I.: 1. třída

            Kadlecová Eva, Volfová Sophie, Houser David a Jukl Hynek

MLADŠÍ ŽÁCI II.: 2.- 3. třída

            Ondrová Kateřina, Polášková Karolína, Kalod Jiří a Karlík Jakub

MLADŠÍ ŽÁCI III.: 4.– 5. třída

            Myšková Sára, Pavlasová Viktorie, Dürr  Karel a Štoudek Ondřej

STARŠÍ ŽÁCI I.: 6. – 7. třída

            Cerháková Lenka, Dufková Veronika, Kalas Miloslav a Zapletal Josef

STARŠÍ ŽÁCI II.: 8. – 9. třída

            Pokorná Vendula, Šebelová Karolína, Chlup Lukáš a Pešl Lukáš

 

V celkovém pořadí obsadili žáci naší školy 2. místo, na 1. místě se umístila ZŠ Moravská Chrastová a na 3. místě ZŠ Radiměř. Všem patří pochvala za vzornou reprezentaci školy.

 

Umístění nejlepších sportovců:

MLADŠÍ ŽÁCI I.: 1. třída

            1. místo –Hynek Jukl, 2. místo –Eva Kadlecová

MLADŠÍ ŽÁCI II.: 2.- 3. třída

            1. místo –Jakub Karlík

MLADŠÍ ŽÁCI II.:  4.– 5. třída

2. místo –Viktorie Pavlasová

STARŠÍ ŽÁCI I.: 6. – 7. třída

1. místo – Lenka Cerháková, Josef Zapletal,

2. místo – Veronika Dufková, 3. místo – Miloslav Kalas

STARŠÍ ŽÁCI II.: 8. – 9. třída

1. místo – Karolína Šebelová, 2. místo – Vendula Pokorná,

3. místo – Lukáš Pešl

celá fotogalerie zde ...