Obraz jedna báseň | 6. 9. 2012

V zářijových hodinách výtvarné výchovy si dívky 8. a 9. třídy připomněly 100. výročí narození malíře a ilustrátora Kamila Lhotáka, jež inspirovalo Městskou knihovnu v Dobříši k vyhlášení výtvarně-literární soutěže pro děti i dospělé s názvem Obraz jedna báseň.

Při této příležitosti se děvčata pokusila vytvořit nevšední výtvarná díla typicky lhotákovským stylem, z nichž ta nejvydařenější byla odeslána porotě k posouzení.

Ve čtvrtek 27. 9. 2012 uspořádala Základní kynologická organizace Březová nad Svitavou - Brněnec pro žáky školy ukázku sportovní a služební kynologie.

Cvičitelé nejprve všechny přesvědčili o poslušnosti cvičených psů, kteří okamžitě a bezchybně reagovali na různé povely. Ani více než metrová překážka pro ně nebyla problém. A dobře vycvičený pes může třeba paničce přinést doma zapomenutou kabelku.

Ve druhé části přehlídky se představil figurant s rukávem, na němž byly ukázány možnosti protiútoku v případě napadení a způsoby zadržení nepřítele. Úlohu figuranta si mohli žáci vyzkoušet. Na vlastní kůži poznali, že odolat ataku psa není legrace.

Ve Březové se mohou fandové kynologie věnovat svému koníčku od jara letošního roku. Organizace pro svoji činnost využívá prostor za sokolským hřištěm.

fotogalerie zde...

Finanční gramotnost | 27. 9. 2012

Dne 27. 9. 2012 přišel mezi osmáky a deváťáky finanční expert pan Libor Lidmila, který žákům osvětlil chod banky, vztahy mezi bankou a klienty a poučil je o bezpečném užívání platebních karet

a internetového bankovnictví. Na závěr poradil, jak si založit svůj první bankovní účet.