ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů

Africká Mozaika

13.02.2013

Dne 20. února 2013 zavítali žáci 6. a 7. třídy v rámci projektu Africká Mozaika – Afrika v kostce na černý kontinent, s nímž všechny posluchače a diváky seznámil pan Tomáš Kubeš, pražský novinář a cestovatel.

Během netradiční výuky žáci pod jeho vedením navštívili 15 afrických zemí. Setkali se nejen s domorodými obyvateli, ale i s kouzelníky a vúdú.

Dvouhodinová prezentace obohacená o autorovy zážitky a příběhy z cest zavedla diváky do místních škol, mezi africké sirotky i do zdejších domácností.

Jak všichni přítomní zjistili, 3. největší kontinent na světě je destinací, která je sice krásná, ale i tajuplná a nebezpečná.