Africká Mozaika | 13. 2. 2013

Dne 20. února 2013 zavítali žáci 6. a 7. třídy v rámci projektu Africká Mozaika – Afrika v kostce na černý kontinent, s nímž všechny posluchače a diváky seznámil pan Tomáš Kubeš, pražský novinář a cestovatel.

Během netradiční výuky žáci pod jeho vedením navštívili 15 afrických zemí. Setkali se nejen s domorodými obyvateli, ale i s kouzelníky a vúdú.

Dvouhodinová prezentace obohacená o autorovy zážitky a příběhy z cest zavedla diváky do místních škol, mezi africké sirotky i do zdejších domácností.

Jak všichni přítomní zjistili, 3. největší kontinent na světě je destinací, která je sice krásná, ale i tajuplná a nebezpečná.

Ve středu 13. 2. se ve svitavské Fabrice uskutečnilo 2. kolo přírodovědné soutěže, v němž soutěžící odpovídali na otázky z oblasti mineralogie, geologie a biologie člověka. Nejlepšího výsledku – vítězství v tomto kole dosáhli Petr Gracias (5. tř.), Anna Volečková (6. tř.) a Tereza Švancarová (7. tř.). Druhé místo vybojovala Gabriela Kubíčková (6. tř.).

V přírodovědné soutěži naši školu dále reprezentují Sára Myšková, Viktorie Pavlasová (4. tř.), Zuzana Švancarová (5. tř.), Karolína Šebelová (7. tř.), Zuzana Dufková (8. tř.), Eliška Macháňová (8. tř.), Jan Ducháček a Michal Kudýnek (9. tř.).