ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentySponzořiVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktGDPR

V úterý 2. října 2012 se na fotbalovém hřišti ve Svitavách-Lánech uskutečnilo oblastní kolo v minifotbalu žáků 8. a 9. tříd. Náš tým zaskočil všechny favority a turnaj vyhrál! Ve finále kluci porazili družstvo ZŠ T. G. Masaryka 3:2. Tahounem týmu byl Honza Ducháček z 9. třídy, který se stal se sedmi brankami nejlepším střelcem turnaje. Vítězstvím v turnaji si mužstvo zajistilo účast v okresním kole.

Okresní kolo se konalo 9. října 2012 rovněž ve Svitavách-Lánech. Pět nejlepších celků okresu – Gymnázium Jevíčko, Gymnázium Polička, ZŠ Lubná, ZŠ Třebařov a ZŠ Březová nad Svitavou se utkalo systémem každý s každým. Bilance jedno vítězství, dvě remízy a jedna porážka vynesla našemu mužstvu skvělé třetí místo.

Sestava: Martin Kiss – Tomáš Duda, Pavel Lepka, Lukáš Pešl – Jan Ducháček, Milan Huppert, Michal Kudýnek, Jan Stupka – Pavel Báča, Lukáš Chlup

Kompletní výsledky obou kol jsou k dispozici na webových stránkách DDM Tramtáryje Svitavy http://ddm.svitavy.cz/ .

fotogalerie zde...

V úterý 2. října 2012 se konala ve svitavské Fabrice Přehlídka středních škol. Akce pomáhá žákům posledního ročníku základní školy s rozhodnutím výběru střední školy nebo učiliště. Nechyběli na ní samozřejmě ani naši deváťáci.

Výměna oken | 11. 10. 2012

V průběhu měsíců září a října 2012 bylo na ZŠ Březová nad Svitavou vyměněno 28 kusů oken. Díky nejmodernější technologii došlo ke snížení hladiny hluku ve třídách, školní družině a odborné učebně přírodovědných předmětů. Výměnou oken škola reagovala na výsledky současných výzkumů, které ukazují, že špatné akustické prostředí v učebnách způsobuje ztrátu sluchu i u dětí již na 1. stupni základní školy a vede k enormnímu hlasovému vypětí vyučujících.

Kinderiáda 2012 | 17. 10. 2012

Dne 17. října 2012 se zástupci 1. stupně naší školy rozjeli do Litomyšle, kde se uskutečnilo regionální kolo soutěže v atletice.

Disciplíny, ve kterých se soutěžilo, byly rozděleny podle tříd. 2. třídy-skok z místa, 3. třídy hod plným míčem 1kg, 4. třídy- hod kriketovým míčkem  a 5. třídy-skok daleký z rozběhu. Každá škola také postavila na start  štafetu na 4x60m.

Družstvo ZŠ Březové nad Svitavou reprezentovali tito žáci: Natálie Krátká a Jakub Karlík ze 2. třídy, Lenka Doležalová a Daniel Pelíšek z 3. třídy, Viktorie Pavlasová a Karel Dürr ze 4. třídy, Kateřina Leksová a Marek Kostolanský z 5. třídy.

Naše škola skončila v celkovém součtu na 17. místě z 31 přihlášených škol. Štafeta ve složení Kateřina Leksová, Marek Kostolanský, Karel Dürr a Viktorie Pavlasová doběhla s časem 44:19:27 na 23. místě. V jednotlivcích se na 29. místě umístila Natálie Krátká, na 28. místě Viktorie Pavlasová, na 22. místě Karel Dürr, na 19. místě Daniel Pelíšek, na 14. místě Kateřina Leksová, na 12. místě Marek Kostolanský, na 5. místě Lenka Doležalová a největší úspěch zaznamenal Jakub Karlík, který skončil na 1. místě. Gratulujeme!