ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajůLyžařský kurz žáků 7. třídy doplněný žáky  8. ročníku se konal společně se žáky základní školy Brněnec-Moravská Chrastová od neděle 6. do soboty 12. ledna 2013 v lyžařském středisku v Harrachově v penzionu SUNSKI. Pod instruktorským vedením Mgr. Oldřišky Štoudkové, Mgr.  Karla Radimeckého a Michala Vybíhala probíhal lyžařský výcvik pro začátečníky ve ski areálu „Zákoutí“,  pro pokročilejší pak na červené sjezdovce na Čertově hoře. Někteří si zdokonalovali techniku jízdy na snowboardu.

Každý večer probíhaly přednášky na různá témata, např. Bezpečnost na horách, Lyžařská výzbroj a výstroj, První pomoc atd. Ve středu dorazil na zajímavou besedu dokonce člen Horské služby Harrachov pan Zakopal, který během zajímavého povídání také předvedl část výbavy používané při zásazích v terénu.

Ani letos nechyběly závody ve slalomu, za něž byli všichni odměněni diplomy, drobnými cenami a sladkostmi, na které mimo jiné přispěl MěÚ Březová nad Svitavou, p.Jedlinský za POTRAVINY a p.Jakal za LÉKÁRNU Březová. Díky finančnímu příspěvku Městského úřadu vyšel lyžařský kurz žákům, kteří se ho zúčastnili poprvé, o třetinu levněji.

Po týdnu plném dojmů, nových lyžařských zážitků a poznatků a bez žádného vážnějšího zranění se všichni s trochou smutku vrátili domů. 

celá fotogalerie zde...Ve dnech 16. a 17. ledna proběhlo ve Fabrice ve Svitavách I. kolo přírodovědné soutěže.

Tématem byla Ochrana přírody a ekologie.

Žáci naší školy předvedli výborné výkony, kterým také odpovídaly výsledky. Gábina Kubíčková (6. třída, kategorie C), Karolína Šebelová (7. třída, kategorie D) a Zuzana Dufková (8. třída, kategorie E) skončily na 3. místě a Tereza Švancarová (7. třída, kategorie D) obsadila 2. místo.

V přírodovědné soutěži školu reprezentují také Sára Myšková, Viktorie Pavlasová (4. tř.), Petr Gracias, Zuzana Švancarová (5. tř.), Anna Volečková (6. tř.), Eliška Macháňová (8. tř.), Jan Ducháček a Michal Kudýnek (9. tř.).

Zápis do 1. třídy | 29.01.2013V úterý 29. ledna 2013 zavítali do naší základní školy budoucí prvňáčci s rodiči. I přes vysokou nemocnost se k zápisu do 1. třídy
dostavili téměř všichni předškoláci.

Ti pod dohledem pedagogů z 1. stupně recitovali, zpívali a určováním počtu či  poznáváním geometrických tvarů prokazovali své matematické schopnosti. Nechyběla však ani vyprávění vzniklá na základě předložených obrázků, kterými byla prověřena nejen úroveň verbálních schopností dětí, ale i jejich správná výslovnost.

celá fotogalerie zde...