ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajůVe středu 3. 4. pokračovala III. kolem přírodovědná soutěž. Tentokrát měli soutěžící za úkol určovat rodový a druhový název našich živočichů. Sára Myšková ze 4. třídy vybojovala ve své kategorii 3. místo.

Naši školu v přírodovědné soutěži reprezentují také Viktorie Pavlasová (4. tř.), Petr Gracias, Zuzana Švancarová (5. tř.), Gabriela Kubíčková, Anna Volečková (6. tř.), Karolína Šebelová, Tereza Švancarová (7. tř.), Zuzana Dufková (8. tř.), Eliška Macháňová (8. tř.), Jan Ducháček a Michal Kudýnek (9. tř.).Ve čtvrtek 4. dubna 2013 zavítali žáci 9. třídy do Moravského muzea v Brně, aby si v rámci expozic Svět nerostů a hornin a Zaniklý život prohloubili znalosti z geologie.

Pracovní listy, které žáci vyplňovali, obsahovaly i úkoly zaměřené na stavbu DNA a paleontologii.

Po prohlídce muzejních exponátů následovalo zhlédnutí sbírky moderního umění v Moravské galerii v Brně, jež se pyšní obrazy V. Špály, Toyen, J. Čapka či J. Zrzavého.

celá fotogalerie zde...

Lidské osudy | 11.04.2013Dne 11. dubna 2013 navštívili žáci 9. třídy ve svitavském muzeu dvě výstavy týkající se tragické minulosti Lidic a moravské obce Javoříčko ležící nedaleko hradu Bouzov.

Vzdělávací programy pro školy Tragédie Lidic a Zapomenuté Javoříčko zapůjčené z Památníku v Lidicích umožnily žákům nahlédnout do životů obyčejných lidí, kteří se dennodenně potýkali s obtížemi té doby.

Strastiplných lidských osudů se týkal také 15. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2013 konaný v multifunkčním centru Fabrika. 

celá fotogalerie zde...V pátek 12. dubna 2013 byl pro žáky 1. stupně připraven hudebně vzdělávací program s názvem Máme rádi písničky.

O veselou atmosféru a spoustu muziky se v místním kulturním domě postarala hudební skupina MARBO, s níž si děti zazpívaly známé hity z pohádek a naučily se i několik nových textů.

celá fotogalerie zde...

Jak složit text písně a hudbu k písni? Co musí skladatel znát a umět a jak se to dělá? Co je to aranžmá? Je rozdíl ve skládání různých hudebních stylů? Na tyto a další otázky dostali žáci odpovědi díky výchovnému koncertu skupiny Marbo Jak se stát hudebním skladatelem.  

O skládání se jen nemluvilo, také se zpívalo a hrály se písně slavných českých i zahraničních interpretů. 

Úklid parku | 17.04.2013

 Ve středu 17. 4. pomáhali žáci druhého stupně při jarním úklidu a úpravě parku. Výsledek jejich práce je vidět na první pohled.

Den Země | 23.04.2013K příležitosti Dne Země se konají po celém světě různé akce na podporu ochrany životního prostředí. Zvykem naší školy je pomoct při úklidu některých částí obce. Také letos vyrazili žáci druhého stupně s pytli a rukavicemi do terénu. Postarali se o úklid lesní cesty vedoucí k rozhledně, dětského hřiště na Špitálském poli. Osmáci se společně se zaměstnanci brněnských vodáren vydali vyčistit prostor ochranného pásma vodního zdroje.

celá fotogalerie zde...Další díl multimediálního, populárně-naučného   zeměpisného    projektu  Planeta  Země 3 000 nabídl žákům druhého stupně pohled na jedno z nejzajímavějších míst světa – ostrov Madagaskar. Madagaskar, to je podivuhodný svět zvířat a rostlin, tropických deštných lesů a savan, národních parků, skalních měst, tradic, zvyků a rituálů domorodých kmenů, místo snad nejhorších silnic na světě a místo, jehož nejpalčivějším ekologickým problémem je odlesňování.