Pracovní schůzka | 5. 8. 2011

Dne 5. 8. 2011 proběhla pracovní schůzka s panem Erwinem Bräutigamem, pedagogem z Hauptschule z Grossweikersdorfu. Základním tématem srdečného setkání bylo nastínění další spolupráce s rakouskou školou a průběh podzimního výměnného pobytu.

Ani v prázdninových měsících se chod školy nezastavil. Vedle běžných oprav, výměny madel u tabulí, malování tříd a chodeb se musela naše budova vyrovnat se vzrůstajícím významem informačních technologií. V srpnu byla provedena montáž strukturované kabeláže a rozveden internet do všech tříd a učeben. Od 1. září je ZŠ zapojena do výzvy EU peníze školám a začíná realizovat dvouletý projekt s názvem Moderní škola. Během následujících měsíců dojde k osazení několika tříd interaktivními tabulemi, posílení výpočetní techniky a nezbytnému dovybavování  kabinetů moderními pomůckami.

1. třída | 1. 9. 2011

Ve školním roce 2011/2012 usedne do školních lavic 25 nových žáků: Cerhák Vojtěch, Češka Milan, Geršl Patrik, Gracias Ondřej, Havlíček Adam, Hruška Petr, Janků Vojtěch, Kalod Jiří,  Karlík Jakub, Kolář Štěpán, Ševčík Vojtěch, Šmerda Gabriel, Šváb Miroslav, Báčová Michaela, Bauerová Anežka, Hrušková Lucie, Kopecká Simona, Koubková Natálie, Krátká Natálie, Krátká Viktorie, Neubauerová Klára, Polášková Klára, Sirková Klára, Siváková Mia Sarah, Škeříková Lenka.

Už na prvním setkání s třídní učitelkou Mgr. Jaroslavou  Jiráčkovou dne 23. 6. 2011 byli rodiče informováni o školní zralosti, chodu základní školy a školní družiny, spolupráci ZŠ s PPP a pomůckách, které děti obdrží 1. září ze státního dotačního programu.

Minifotbal | 3. 9. 2011

celá fotogalerie zde...

V pondělí 3. 10. 2011 se na svitavském stadionu Míru uskutečnilo obvodní kolo v minifotbalu žáků 8. a 9. tříd. Náš tým ve složení Tomáš Dítě, Jan Ducháček, Miroslav Kejda, Michal Kudýnek, Pavel Lepka, Bohuslav Odvářka, Radovan Procházka, Jan Stupka

a Filip Šikula obsadil 3. místo. To bohužel na postup do okresního kola nestačilo. Jediná porážka v turnaji přišla v semifinále s pozdějším vítězem ZŠ Sokolovská Svitavy. Bohouš Odvářka nastřílel šest branek a stal se jedním z nejlepších střelců turnaje.

Zápasy ZŠ Březová nad Svitavou

Ve skupině: