ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
 


V  úterý 4. října 2011 se zúčastnili žáci 9. třídy v centru kulturních služeb Fabrika

ve Svitavách přehlídky středních škol. Na prezentaci měli možnost se osobně nebo prostřednictvím letáků a brožur informovat o středních školách a učilištích nejen Pardubického kraje.

 

 


fotogalerie zde..

Ve středu 12. října 2011 zavítali žáci 8. třídy do stověžaté Prahy, která je překvapila spoustou historických památek a různých romantických zákoutí.

Pomyslnou „třešničku na dortu“ představovala pro výletníky plavba na lodi zvané Vodouch „Pražskými Benátkami“, během níž se dozvěděli mnoho zajímavých informací o zdejších objektech a jejich historii.

Po nalodění u Juditina mostu pod Křižovnickým náměstím u Karlova mostu pokračovalo objevování utajených pražských krás kolem Staroměstské mostecké věže Karlovým mostem k Bradáčovi - nejstaršímu pražskému vodočtu, které poté následovalo do vodního kanálu Čertovka až po úroveň Velkopřevorského mlýna…


 


 

Během putování po Vltavě nechybělo příjemné občerstvení, které svým pasažérům poskytla První všeobecná člunovací společnost, ani sarkastický, leč pravdivý pohled kormidelníka na současný společenský i politický vývoj v naší zemi a návštěva Muzea Karlova mostu.

I když počasí návštěvníkům našeho hlavního města zpočátku příliš nepřálo, jeho prohlídka se nakonec vydařila a mladí cestovatelé se do svých domů navraceli s pocitem spokojenosti a myšlenkami na brzký návrat do těchto míst…

Výlet do středověku | 31.10.2011

 


fotogalerie zde...

Dne 31. října 2011 navštívili žáci 7. třídy v rámci výuky dějepisu Centrum Bohuslava Martinů v Poličce, kde obdivovali model města zachycující přibližnou podobu města ve 14. století, dozvěděli se mnoho zajímavostí spojených s historií věnného města Poličky či si vyzkoušeli správné uchopení meče a nasazení přilbice. Kdo chtěl, mohl si obléknout část zbroje nebo dobový oděv.

Pak následoval výstup na hradební ochoz gotického opevnění města, které patří k nejlépe dochovaným v naší republice.

Společná prohlídka radnice a morového sloupu na náměstí ukončila Výlet do středověku.