ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
Tradice Evropy | 11.11.2011


11. listopadu zhlédli žáci 6. a 7. třídy v multifunkčním centru Fabrika ve Svitavách již XIII. ročník dětského mezinárodního folklorního festivalu Tradice Evropy. Akce, která se koná i v jiných městech Pardubického kraje, má velký divácký ohlas. Letos představily lidové písně a tance svých zemí dětské soubory ze Slovenska, Polska, Rumunska, Chorvatska, Belgie a Finska.
Volba povolání  | 22.11.2011

celá fotogalerie zde...

V dalším pokračování projektu Volba povolání vyrazili 22. listopadu žáci 8. a 9. třídy  do Holic, aby zde zavítali do firmy BV elektronik, specializující se na výrobu transformátorů a do podniku PÖSAMO, ve kterém se seznámili s výrobou řetězů, řetízků a ocelových lan.
celá fotogalerie zde...

V rámci projektu Poznáváme své sousedy již tři roky spolupracuje ZŠ Březová nad Svitavou s rakouskou školou IBHS Großweikersdorf. Každoročně se uskutečňují dva výměnné pobyty a také v průběhu školního roku jsou žáci i učitelé obou škol v pravidelném kontaktu.

Ve středu 23. 11. nasedlo 9 žáků druhého stupně společně se zástupci školy ředitelkou Bohuslavou Zelenou, p. uč. Oldřiškou Štoudkovou a p. uč. Radimem Švancarou do autobusu a vyrazilo na třídenní návštěvu našich rakouských přátel.

Po slavnostním přivítaní se k našim žákům připojili jejich rakouští kamarádi a společně jsme vyrazili do města Klosterneuburg. Klosterneuburg leží na Dunaji nedaleko Vídně a je známý především díky stejnojmennému klášteru postavenému v románském stylu s gotickými doplňky a barokními vnitřními prostorami. Po prohlídce kláštera jsme navštívili místní vodní svět v rekreačním centru Happyland.

Druhý den pobytu jsme strávili ve Vídni. V areálu barokního zámku Schönbrunn je toho opravdu hodně k vidění. Zavítali jsme do místní zoologické zahrady, nejstarší na světě, nastávající adventní čas využili k návštěvě schönbrunnského vánočního trhu, kde si mnozí koupili suvenýr nebo drobný dárek pro své nejbližší, a prohlédli si zámecké zahrady

a kouzelnou Gloriette.

Po obědě v McDonald’s nás průvodkyně zavedla k jedné z nejznámějších vídeňských staveb, výstřednímu dílu rakouského umělce Friedricha Hundertwassera, domu Hundertwasserhaus. Poté jsme navštívili barokní komplex Belveder. „Vídeňský den“ jsme zakončili jízdou po Ringstraße, okružní třídě, která je poseta množstvím monumentálních historických staveb. Zakončení náročného dne obstarala tradiční diskotéka v prostorách školy.

Poslední den návštěvy jsme zašli do jednoho ze zahradnictví Höller, v jehož sklenících nás ohromilo přes dvě stě tisíc vánočních hvězd a ve kterém měl každý možnost vyrobit si adventní věnec.

         Domů jsme opět přijeli obohaceni novými zážitky a poznatky a s o něco lepší znalostí němčiny. Už teď se těšíme, až žáky a učitele IBHS Großweikersdorf přivítáme u nás. Jejich příjezd je naplánován na květen příštího roku.

celá fotogalerie zde...

úterý 29. listopadu 2011 navštívili žáci 6. třídy výstavu Vánoce v proměnách času, díky níž si připomněli kouzlo těchto nejradostnějších svátků v roce.

Expozice připravená Městským muzeem a galerií v Poličce dětem představila nejen mnoho zvyků a obyčejů spjatých s časem vánočním, ale i to, jak se Vánoce slavily v různých dobách či prostředích.