ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů

Ekocentrum Paleta

03.01.2012

celá fotogalerie zde...

Ekocentrum Paleta je občanské sdružení nabízející širokou škálu výukových programů zaměřených na ekologickou výchovu s důrazem na působení na děti a mládež.

3. 1. absolvovali žáci 8. a 9. třídy v budově naší školy programy Ropa nad zlato a Nákupy s rozumem.

Program Ropa nad zlato je zaměřen na získání povědomí o ropě jako o neobnovitelném zdroji. Věnuje se tématu ropné krize a tomu, jak asi bude vypadat život na Zemi, až „černé zlato“, jak se ropě výstižně říká, dojde. Díky programu Nákupy s rozumem se žáci seznámili s tím, jak nakupovat, aby vznikalo co nejméně odpadků a abychom co nejméně zatěžovali životní prostředí – jak nakupovat s rozumem.