celá fotogalerie zde...

Žáci 7. třídy se ve dnech 2. ledna až 8. ledna 2012 zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v Jeseníkách. Na lyžích nebo snowboardech si užili spoustu zábavy. Skvělé sněhové podmínky jim připravily nezapomenutelné zážitky.

Ekocentrum Paleta | 3. 1. 2012

celá fotogalerie zde...

Ekocentrum Paleta je občanské sdružení nabízející širokou škálu výukových programů zaměřených na ekologickou výchovu s důrazem na působení na děti a mládež.

3. 1. absolvovali žáci 8. a 9. třídy v budově naší školy programy Ropa nad zlato a Nákupy s rozumem.

Program Ropa nad zlato je zaměřen na získání povědomí o ropě jako o neobnovitelném zdroji. Věnuje se tématu ropné krize a tomu, jak asi bude vypadat život na Zemi, až „černé zlato“, jak se ropě výstižně říká, dojde. Díky programu Nákupy s rozumem se žáci seznámili s tím, jak nakupovat, aby vznikalo co nejméně odpadků a abychom co nejméně zatěžovali životní prostředí – jak nakupovat s rozumem.

Volba povolání | 6. 1. 2012

celá fotogalerie zde...

6. 1. 2012 navštívili v rámci projektu Volba povolání žáci 9. třídy Střední školu zahradnickou a technickou Litomyšl a 26. 1. 2012 žáci 8. a 9. třídy podniky Rehau a Atek v Moravské Třebové, které se zabývají výrobou plastových produktů především pro automobilový průmysl.

USA | 10. 1. 2012

Do New Yorku, Chicaga, osad indiánů a dalších míst „země neomezených možností“ – Spojených států amerických se mohli 10. 1. díky interaktivní prezentaci v jazykové učebně podívat žáci 2. stupně.

Pythagoriáda | 18. 1. 2012

Žákyně 6. třídy Veronika Bezděková a Vendula Pokorná se jako vítězky školního kola zúčastnily 18. 1. 2012 na ZŠ nám. Míru ve Svitavách okresního kola matematické soutěže Pythagoriáda. Soutěžící měli vyřešit 15 úkolů. Úspěšným řešitelem se stal ten, kdo získal alespoň 9 bodů (9 správně zodpovězených úloh). Vendula získala 10 bodů a skončila na 9. – 14. místě, Veronika s jedním získaným bodem na 25. místě.

27. 1. se žáci 7. a 8. třídy v kině Vesmír ve Svitavách setkali s panem Radkem Klimešem, fotografem divoké africké přírody a zakladatelem nadačního fondu Wildafrica Save African Animals.

Jeho přednáška doprovázená promítáním fotografií se zvukovými efekty přiblížila žákům nejen život afrických zvířat, ale i jejich lov a snahu o jejich ochranu.