ÚvodHistorie Škola dnesJídelnaŠDAkceFotoDokumentyPovinné informaceVýchovné poradenstvíRadaDumyKontaktOchrana osobních údajů
Planeta Země 3000 | 10.04.2012Dne 10. 4. 2012 zhlédli žáci 2. stupně v kině Vesmír ve Svitavách v rámci dalšího ročníku projektu Planeta Země 3000 multimediální projekci „Tajemný svět Ekvádoru a Galapág“.

Jak název napovídá, tentokrát navštívili Ekvádor, jihoamerický stát ležící na rovníku, a Galapágy, sopečné souostroví v Tichém oceánu. Prožili vzrušující dobrodružství pod rozohněnou sopkou, poznali galapážská zvířata, procestovali Andy, nebo se seznámili se životem původních obyvatel Kečuů.

Planeta Země 3000 je populárně naučný, přírodovědně-zeměpisný vzdělávací projekt probíhající nejmodernější multimediální projekcí fotografií a videa, doprovodných autentických zvuků, hudby a naživo komentovaným výkladem.Dne 11. dubna 2012 se v litomyšlském DDM uskutečnilo okresní kolo v poznávání živočichů, v němž naši školu čestně reprezentovala Gabriela Kubí��ková z 5. třídy.
celá fotogalerie zde...

Tereza Švancarová, žákyně 6. třídy, se po úspěšném vystoupení v okresním kole soutěže v recitaci zúčastnila krajské přehlídky dětských recitátorů, která se konala v 13. 4. 2012 v Domě hudby v Pardubicích. V silné konkurenci výtečných recitátorů předvedla vynikající výkon a za přednes textu „Jak nás vzali do divadla“ z knihy Jiřího Holuba Jak se zbavit Mstivý Soni získala od odborné poroty čestné uznání.

Vybíjená | 18.04.2012
celá fotogalerie zde...

Ve středu 18. dubna 2012 se ve svitavské ZŠ Felberova konalo obvodní kolo ve vybíjené – Preventan cup.

Žáci 5. třídy naší školy si v něm přeměřili své síly se silnými soupeři, a to s hráči ZŠ Felberova, ZŠ náměstí Míru a  ZŠ T. G. Masaryka ve Svitavách.

Přestože obsadili poslední místo, důstojně reprezentovali naši školu, získali nové cenné zkušenosti a užili si příjemné odpoledne.
celá fotogalerie zde...

22. duben, Den Země, je den věnovaný planetě Zemi. Různými akcemi zaměřenými na ochranu životního prostředí si ho připomínají lidé a organizace na celém světě.

Nečinní v tomto směru nezůstali ani žáci 2. stupně. Opět se postarali o úklid často navštěvovaných míst naší obce – šesťáci dětského hřiště na Špitálském poli a sedmáci školního hřiště na Dlouhé a také prostor pod rozhlednou..

Žáci 8. třídy se vydali za asistence zaměstnanců Brněnských vodáren a kanalizací uklidit část ochranného pásmo vodního zdroje podél frekventované silnice I/43 směrem na Svitavy. Motivací bylo vyhlášení soutěže o nejkurióznější nálezy (rozhodně o ně nebyla nouze). Za vykonanou práci čekala na žáky od zaměstnanců vodáren odměna v podobě občerstvení a dárků, které se jim budou ve škole hodit.celá fotogalerie zde...

Dne 23. dubna 2012 proběhl na 1. stupni naší školy Den Země s podtitulem Zdravý životní styl  a výživa.

Každý školák se na tento den těšil, neboť ho čekalo množství zábavy i nových informací.

První a druhou vyučující hodinu se pracovalo ve třídách. Děti si vzájemně vyměňovaly informace o Dni Země, diskutovaly k tématu. Poté vytvářely omalovánky, plakáty do jídelny  a kiosku, reklamní letáky…

Třetí a čtvrtou vyučovací hodinu si žáci 5. třídy připravili pro všechny spolužáky          1. stupně v tělocvičně následující program:

 

POHÁDKA: Filip a pan premiér Výživa – čtený text

ÚKOL pro prvňáky – třídění ovoce a zeleniny pro krále Sáma I.

POHYBOVKA – Čokoláda

REKLAMA – zdravá strava

POHYBOVKA – Hlava, ramena, kolena, palce

CHVILKA POEZIE –  Když byl Pepa ještě mladý (scénka)

ÚKOL pro druháky a třeťáky – třídění potravin na zdravé a nezdravé (obaly)

VITAMÍNY –  přehlídka

POHYBOVKA – Pramen zdraví z Posázaví

ÚKOL pro čtvrťáky – poznávání potravin (hmatem, čichem, chutí…)

 

Projektový den byl zakončen ochutnávkou vystavených lahůdek od dětí a rodičů.

O Červené Karkulce | 26.04.2012Ve čtvrtek 26. dubna 2012 navštívili žáci 1. – 3. ročníku divadelní představení            O Červené karkulce.

Pohádka byla pojata netradičně, a tak byli naši školáci svědkem toho, jak Karkulka cestovala z Prahy za babičkou na koloběžce, kde bydlela se svým tatínkem, a cestou potkala vlka převlečeného za výpravčího či pošťáka.

I když se nejednalo o klasickou pohádku, po představení odcházeli všichni diváci s nezapomenutelnými zážitky.

Dopravní soutěž 2012 | 27.04.2012celá fotogalerie zde...

Také tento rok se měsíc duben stal měsícem konání „Dopravní soutěže“, která prověřila žáky v teoretických znalostech silničního provozu

a v praktických dovednostech při jízdě na kole.

            První části – psaní testů – se zúčastnilo v I. kategorii  44 žáků a žákyň V. a VI. ročníku, ve II. kategorii 39 žáků a žákyň VII. a VIII. ročníku. Jejich úkolem bylo odpovědět na 20 testových otázek z teorie i praxe silničního provozu.

            Tato soutěž vyvrcholila v pátek 27. dubnaJízdou zručnosti“. Projetím osmi překážek – brankou, koridorem, osmičkou, slalomem, složeným koridorem, slalomem mezi brankami, přenesením pohárku s vodou a zastavením na metě – si tak 20 žáků a žákyň I. i II. kategorie poměřilo své cyklistické schopnosti. Nad správným projetím překážek dohlíželi jako rozhodčí žáci IX. třídy.

            Tady jsou výsledky těch nejlepších :

 

 

I. kategorii : 5. – 6. tř.                                   II. kategorii : 7. – 8. tř.

1.      Karolína Šebelová (6.tř.)                       1. Lukáš Chlup (7. tř.)

2.      Petra Švancarová (6. tř.)                       2. Matyáš Kejda (7. tř.)

3.      Josef Zapletal (5. tř.)                              3. Martin Kiss (7. tř.)

4.      Veronika Dufková (5. tř.)                      4. Michaela Šavelková (7. tř.)

           

Soutěž proběhla za krásného slunečného počasí, bez nehod a zranění.